2007 Yılına  Özel Burç Yorumları

Astrolog Nuran Tuncel
 

İlk defa başlığımı değiştirdim. Sadece bu aya mahsus. Zira o başlığı çok seviyorum. Bende güzel bir anısı var. Çook eski yıllara dönüyorum. “NOKTA” da başladığım ilk profesyonellik yazılarımı… Ve bu hoşuma gidiyor.  Ve bunu değiştirmek istemiyorum.

Her ne ise; diğer yıllarda olduğu gibi, 2007 yılına da  girerken, her burca özel bir yorum yapmayı düşündüğüm için bu başlık gerekli oldu….

Şimdi; burçlara genel ve ortalama bir bakışla yeni senede olabilecek artı eksi ihtimaller, karşılaşılması muhtemel durumlar üzerinde fikir yürütelim. Ancak biliniyor ki; buradaki satırlar özellikle yükselen burç kabulü iledir. Ayrıca onda bile değişebilir. Çünkü aynı burçta değişik derecelerden yükselimler ve kişisel yıldızların konumları farklılıklar yaratır.

Her burcun sonunda belirttiğim transit başlıkları, iç burç itibari iledir. Transitler kitabımdan bakmak isteyenler olabilir düşüncesiyledir…

KOÇ BURCU:

2007 yılında maldan, gelirden yana şanslı, aşktan yana kısıtlı olacaksınız, gibi işaretler var. Ancak şu da muhakkak ki, Jüpiter’in olumlu etkilerinden bu yıl en iyi şekilde faydalanabilecek olanlardan biri de sizlersiniz. Onun himmeti bir yoldan size ulaşacaktır.

Bu yıl, yaratıcı yönleriniz hakkında daha çok bilgi edinip kendinizi en iyi şekilde tahlil edebilir, ölçülerinizi belirleyebilir ve cesaretinizi kullanarak fark atabilirsiniz. Kendinizi beğenmeğe, büyüklenmeye daha çok meyilli olursunuz.

Sadece hoşça vakit geçirmek isteyenler için bu yıl pek eğlenceli olmayacaktır. Mutlaka öğreneceğiniz bir şeyler ortaya çıkacaktır. Zor koşulların üstesinden gelerek, sağlam, kaliteli işler yapma ve disiplinli olma zamanıdır...

Çocuklarla ilgili çeşitli zorluklar, istek dışı sorumluluklar olabilir. Hala acıtan aşk yaraları varsa, yeniden ele alıp tedavi etmek gerekebilir. İyi giden ilişkilerde bazı pürüzler oluşabilecektir. Bütün bunlar, kendini ve oluşları iyice sorgulamak, bilinçlenmek ve bir düzene koymak içindir..

İdealler, amaç ve hedefler önem kazanır, bu yolda çalışmalara girişmek için iyidir. İnsanlara yardım isteğiniz çok olur. Hatta bunu abartmanız bile mümkündür.

Arkadaş veya özellikle dost seçerken çok dikkatli olmanız gereken bir zamandır. Aldanmalar ve pembe hayallerinizin kararması, kötü alışkanlıklar içine girmek, maddi kayıplar, hileli durumlara düşmek riskleri vardır.

Miras veya benzeri türü az veya yüklüce gelire sahip olunabilir.. İş ilişkileri ve iş konusunda taban oluşturmak için de uygun bir yıl olabilir.

Stres, sıkıntı, anlaşmazlık gibi durumlarda iyileşmeler olur. Psikolojik açıdan rahatlama ve daha geniş bir anlayışlılık kazandırabilecek tecrübeler yaşamak mümkündür. Umulmayan kişi ve durumlardan yakalanabilecek şanslar da çok işe yarayabilir.

7 – 12 Nisan doğumlu olanlar için; Neptün altmış Güneş transit etkisi,

17 – 19 Nisan doğumlu olanlar için; Pluton üçgen Güneş transit etkileri var.

BOĞA  BURCU

Bu yıl evlilik, ortak çalışmalar, ikili sosyal ilişkiler gibi alanlarda gelişmelere, yeni fırsatlara, yolunda gitmeyen durumların iyileşmesine, gelişmesine uygun etkiler alıyorsunuz. Arkadaşlık, sevgi, paylaşım ile ilgili hayatınıza önemli anlamlar katabilecek durumlar gelişebilir.

İş ilişkileri ve iş konusunda taban oluşturmak için de iyi bir yıldır. Hiç aklınızda olmayan kişiler veya değer bile vermediğiniz olaylar size şans yakalatabilir. Ancak fazla beklentilere kapılmamak da gerekir. Gerçekçi olmakta ve abartmamakta fayda var. Hayal kırıklıkları ve aldanmalar olması da mümkündür.

Ayrıca bu yıl ruhsal ve dinsel yönde yenilenmeye ve genişlemeye fırsat verici durumlar olur. İçinize dönerek kendinizi tahlil edebilir ve kendinizi tanıma adına çalışmalar yapabilirsiniz.

Bu yıl eğlence, zevkler, aşk ve çocuklarla ilgili konularda zorlanabilirsiniz. Eğlence anlayışınız durulur bir şeyler öğrenmeye dönük olur. Sadece hoşça vakit geçirmek imkanınız daha az olabilir. Şans gibi görünen durumlar sıkıntı yaratabilir. Risklere girmeye de hiç uygun zamanlar değildir. 

Bazılarınızın ebeveynlerinizle bazılarınızın da çocuklarınızla daha çok ilgilenmeniz gerekebilir. Onların, ihtiyaçları, sorumlulukları sizi bağlayıcı ve çeşitli zorluklar yaratıcı olabilir. Aslında bunlarla ilgili  karşılaşacaklarınız sizin bu konulardaki endişe ve takıntılarınızla ilgilidir ve sizin bunlardan feraha çıkmanız içindir.

Hedefleriniz, amaçlarınız aniden değişebilir. Dostluklarda değişimler ve sürpriz durumlar ortaya çıkabilir. Sizden çok farklı tarz ve düşüncede olan kişiler hayatınıza girerek size yeni heyecanlar yaşatabilirler.

2 – 7 Mayıs doğumlu olanlar için; Uranüs altmış Güneş  transit etkileri,

9 – 12 Mayıs doğumlu olanlar için; Neptün kare Güneş transit etkileri geçerlidir.

İKİZLER  BURCU:   

Sanırım bu yıl sizler için en iyi gelişmeler günlük rutin işleriniz, iş çevreniz ve sağlığınız yönünden olacaktır. Üstleneceğiniz görevleri en verimli şekilde yerine getirmeğe ve kendi kişisel gelişiminize katkıda bulunmağa uygun bir yıldır. Yaptığınız çalışmalardan zevk alırsınız. Yeni bir iş veya çalışma şartlarının iyileşmesi, takdir alma gibi fırsatlar karşınıza çıkabilir. Sağlığınızda genelde iyi olur, sorunlar varsa bile bunlara yararlı tedavi yolları bulmanız daha rahat olacaktır.

Şimdi sıra sosyal ilişkiler, sevgi ve hak/ hukuk üzerine gerçekleri görme ve değişiklikleri göğüslemeye geldi. Bu konularda derin ve önemli değişimler, biçimi değişen paylaşımlar olur. Evlilik, aşk veya beraber yaşanılan kimselerle sorun olabilecek durumlar gelişebilir ve birlikte yaşamayı sürdürmek zor olabilir hatta mümkün olmayabilir. Eski yıllarda yaptıklarınızın bedelini ödeme ve kendinizce hakkınızı geri alma düşüncesi doğabilir. Avukat, doktor, danışman gibi kişilere başvurmak durumunda kalınabilir. Yıl sonuna doğru bu konularda yeni fırsatlar çıkarak bazı iyileştirici yollar denemenize olanak verebilir.

Düşmanlarınız, sizi çekemeyenler veya iyiliğinizi istemeyenlerden zarar görme ihtimali de vardır.

Mesleki yaşam, kariyer durumlarında süprizlerden zengin bir yıl yaşarsınız. Başka mesleğe geçme veya aynı işte yetki, pozisyon değişikliği veya tek düze olmayan, kısa vadeli tekliflerle yeni tecrübeler kazanma, deneyimler yaşama fırsatları doğabilir. Çalışmakta olduğunuz meslekte geliştirici, devrimsel yeni girişim imkânları çıkabilir.

Bu yıl aile, ev hayatınız, büyüklerle olan ilişkileriniz masaya yatırılacaktır. Bu konuda kritik problemler en zirve noktasına çıkar. Geçmişte halledilmemiş hala pürüz teşkil eden durumlar varsa yeniden geri gelebilir.

Ayrıca kendi iç dünyanızın derinlikleri ile temasa geçmek, bilinçlenmek, psikoterapi yapmak için de iyi bir zamandır. Güvendiğiniz olgun birinin tecrübelerine kulak vererek ihtiyaç duyduğunuz alanda kendinizi eğitebilme gibi bir kazancınız da olacaktır. Belki de akıllı yeni başlangıçlara fırsat bulabilir ve isabetli çıkışlar yapabilirsiniz.

1 – 6 Haziran arası doğumlular için Uranüs kare Güneş transit etkisi var.

9 – 12 Haziran arası doğumlular için Neptün üçgen Güneş etkisi var. 

 

YENGEÇ  BURCU:

Bu yıl sizler için anlamlı ve önemli değişimler, köklü yenilenmeler, hayatı öğrenme, derin ve bazen de oldukça zorlu tecrübelerle zenginleşmeler söz konusu. Günlük rutin yaşamınızda iyi bir değişiklik yapmağa hazır olmalısınız yoksa zorlanırsınız.

Çalışmaktan zevk alabileceğiniz, yorulmadan verimli işler yapabileceğiniz, üretkenlik özelliğinizi zirvelere taşıyabileceğiniz zamanlar yakalamanız mümkündür. Sağlığınız, fiziksel enerji, güç, canlılığınız genelde iyi olur veya sorunlar varsa onlara köklü, kalıcı tedavi yolları bulabilirsiniz. İyi bir beslenme düzenine başlayabilir, kilo yükünüz varsa bundan kurtulmak için sıkı bir diyete başlama irade ve gücünü yakalayabilirsiniz, gerekli çalışmaları sıkıca yapabilirsiniz.

Yaşamınıza bir amaç, düzen ve genişlik getirecek ortamlar yaratılır. Ancak bunlar zorlu bir sınavın ardından gelecek rahatlık şeklinde de olabilir. Evvelki yıllardan çeşitli nedenlerle yavaş yavaş gelişmiş sorunlar, şimdi ciddi şekilde ele almanızı gerektirebilir. İş veya görev değişimi mümkündür. Çalışma şartlarının iyileşmesi, ücretin artması, iyi çalışma neticesi yetkililerden takdir almak gibi hoşluklar olması da mümkündür.

Kardeşleriniz, komşu ve akrabalarınız ile ilişkilerde farklı yönler ortaya çıkar veya algılamalar farklılaşır. İlişkileriniz sıkıcı olamaya başlayabilir ve uzaklaşmayı düşündürebilir. Bütün bu zorluklar  yeni tecrübeler kazanma ve bakış açınızı değiştirmeyi getirebilir.

Eğitim çağında olanlar için, okulda çeşitli engellerle karşılaşma, yoğun çalışma ve daha çok sorumluluk alma gibi yükleri taşımak gerekebilir.

Bu yıl değişik yolculuklar yapma, farklı heyecanlarla tanışma zamanı olabilir. Yabancılar, beklemedik organizeler, seyahat imkanları hayatınıza sürpriz şekillerde girebilir.

Gelirler, giderler, sahip olduğunuz mallar, hakkınız olan kazançlar, resmi kaynaklardan gelecek değerlerle ilgili olarak beklentiler içine girmemeniz gereken bir zamandır. Aldanmak, umduğunu bulamama gibi durumlarla karşılaşılabilir.  

4 – 9 Temmuz doğumlular için; “Uranüs üçgen Güneş” transit etkileri vardır.

ASLAN  BURCU:

Siz ki Aslanlar, size hüzün yaraşmaz, cansızlık hiç uymaz, sönüklük asla trend olmaz. Ama biraz daha Satürn ile kişiliğiniz arasında kalmaya devam etmeniz gerekiyor. Ancak artık alınan dersleri yürürlüğe sokup sağlam başarılar elde etmeniz gerekir. Sağlam durabilene, çizgisini bozmayana ve tabii en önemlisi hazmetmeyi bilene ne mutlu. Bunun tek bir mükafatı var, ‘olgunluk’…

Genç Aslanlar olgunlaşma basamaklarını tanırken, orta yaşlar gerçek olgunluğun farkına varır, daha tecrübeliler ise olgunlukla hallenmenin keyfini çıkarabilirler. Bu yıl sorumluluklarınız artabilir. Eğer başlangıçlar isabetli yapılmamışsa şimdi bazı işleri yapmak için fazla zorlanmanız gerekir. Kendinizi bazen çok yorgun, bazen, baskı altında, bazen dar bir dehlizde hissetseniz de farkında olmadan güçlenmektesiniz.

Bu yıl  yeni bir işe girişmek ve uzun menzilli projeler yapmak için uygun değildir. Ancak gerekli ise engelleri göze almaya, sabretmeğe ve düşseniz de kalkmaya hazır olmalısınız.  İsyan edecek, kızıp, kükreyecekseniz hiç başlamayın derim.

Şanslı olacağınız yönler aşk, yaratıcılık, eğlence gibi keyif verecek konulardır.  Yine bu konularda yavaş gelişen ama hayatınızda önemli değişimler yaratabilecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Üzerinizdeki etkileri derin ve unutulmaz olur.

Sanatçı, artistik yeteneklerinizi  eskiden olduğundan daha kuvvetli bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz.  Yaratıcı bir sahada çalışıyorsanız adınız ilkler içine girebilir, fikirlerinizle devrimler yaratabilirsiniz. Yabancı ülkelerden yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bu tür ilişkiler yaşam hakkında çok daha geniş düşünmenizi ve yeni şeyler öğrenmenizi ve şanslar yakalamanızı sağlayabilir.

Varsa çocuklarınızla olan ilişkilerinizi güçlendirmeye, anlamaya ve anlatmaya yatkın olursunuz. Çeşitli vesilelerle onlarla gururlanabileceğiniz durumlar olur. Onların daha iyi gelişmelerine faydalı katkılarda bulunabilirsiniz.

Aşık olmak, arkadaşlıklarınıza yeni boyutlar kazandırmak, karşı cinsle daha yaratıcı metodlarla ilgilenmek ve geleneklere uyan ilişkiler kurmak zamanınızdır. 

Bazılarınız için anne, baba veya aile büyükleriniz konusunda çeşitli gelişmeler olur.

Evlilik, ortaklık, özel veya ikili ilişkiler üzerinde ise fazla beklentilere girmek doğru olmaz. Hayallerinizi gerçekleştirebilmeniz de mümkündür ama hayal kırıklığı yaşamanız ihtimali de fazladır. Sizin kabullendiğiniz ve sahiplendiğiniz hayat ile karşınıza dikilecek yaşam gerçekleri ters düşebilir. Esnek olabilmek çok önemlidir.

11– 23 Ağustos arası doğumlu Aslanlar için “Satürn kavuşum Güneş” etkileri vardır.

8 – 11 Ağustos arası doğumlular için “Neptün karşıt Güneş” transitinin etkisi geçerlidir.

BAŞAK  BURCU:

Bu yılda sizlerin çoğunluğu için aile, eş ve ebeveyn durumları ön plana geçebilecektir. Bunlar iyileştirici, geliştirici ve memnun edici olabileceği kadar şaşırtıcı, beklenilmeyeni getirici hatta çok kapsamlı değişimler yapmak mecburiyetinde bırakabilecek tarzda da olabilir.

Esas ihtiyacınız olan şey iç huzuru ve güvenli bir ortamda yaşamaktır. Bunu sağlamak için kendi geçmişteki hayatınız, hatalarınız, görüp geçirdikleriniz, eviniz, aileniz ve büyüklerinizle daha yakından ilgilenmeniz, problemler varsa açığa çıkarılıp çareler bulmanız gerekecektir.    

Aile bağlarını güçlendirmeye yarayacak çeşitli koşullar doğar. Bazılarınız için acı tecrübelerin ardından gelecek rahatlık söz konusu olabilir.

İçinizde arzuladığınız huzur ve istikrarın madde dünyasındaki sembolü olarak çeşitli amaçlarla gayrimenkul alanlar da olacaktır.

Bazı Başaklar ise aile dışında, yakın sosyal çevreniz, arkadaş, akraba vs. ilişkilerini genişletecek ve yeni imkanlara kavuşabilecektir.

Eş, evlilik, özel ilişkiler veya ortaklık gibi konularda sürpriz durumlara açıklık var. Hiç beklemediğiniz zaman, yer veya kişi ile enteresan olaylara karışmanız mümkündür. Hatta skandal türü değişik durumlara fark etmeden bir vesile ile bulaşabilir veya esas star bile olabilirsiniz. İlişkilerde gerginlik, sallantı artabilir neticede kopmasa bile raydan kayabilir. Yaşam tarzını, çevreyi, günlük koşulları değiştirmek tercih konusu olabilir. Ancak iyi düşünme, aldatıcı fikirlere kapılmama zamanıdır. Hayal kırıklıklarına yol açabilir. Belki bu yıl değil ama ilerde pişman olma riski taşır.

4 – 9 Eylül  arası doğumlu olanlar için; “Uranüs karşıt Güneş” transiti etkileri geçerlidir

TERAZİ BURCU:

Bence bu yıl artık sadece hoş ama boş yaşamak değil, daha ciddi konulara eğilmek, toparlanmak, ne olup bitiyor sorgulamak vakti geldi. Zaten istemeseniz de çevrenizden, dostlarınızdan bu yönde etkiler gelecektir. Değişecekler, sizi de zorlayacaklar, önünüze engeller, sorunlar çıkarabileceklerdir. Onlar bunları sizi hedef alarak yapmasa da, bir yol bulup size ulaşacaktır.

Siz aslında isterseniz uyumu en güzel yaratabilen kişilersiniz. Bu yıl için bu biraz zor gelebilir. Yine de çeşitli grup faaliyetlerine katılabilir, amaç ve hedeflere ulaşmak için ortak çalışmalar yapabilirsiniz. Ancak eskilerden farkı, öğrenmek ve olgunlaşmak olacaktır. Eksik veya hatalı olduğunuz noktalarda sorunlar karşınıza dikilir. Ya geri adım atar sıyrılır ya da nefsinizi forma sokmak için gerekeni yapmayı kabul edersiniz. Size istemediğiniz sorumluluklar yüklenebilir ama zaten amaç canının istediğini değil, doğru ve gerekli olanı yapmaktır. Eğer bir hedefiniz ve buna erişme gayretiniz varsa oraya vardıracak bir yol mutlaka karşınıza çıkacaktır.

Tercihe göre maddi veya manevi şanslı sayılırsınız. Gelirde iyileşme ve artış olabilir. Değerlerinizde zenginleşme meydana getirebilecek olaylarla karşılaşabilir ve bunlardan öğreneceklerinizle yeni düşüncelere sahip olursunuz.

Yakın çevreniz içinde bulunan kişiler ve durumlarda kesin ve önemli değişimler de olabilir.

Aşktan yana heyecanlı ve süprizli zamanlar da olacaktır. Bir bakarsınız sevgili kolunuzda bir bakarsınız birlikte nikah masasında. Değişik ilişkiler, yabancılarla arkadaşlık söz konusu olabilir. Yeteneğinizdeki orijinal hususları kullanarak sıradan değil farklı şeyler yapabilirsiniz. İş, hobi, zevk uğraşıları, eğlence gibi alanlarda süper imkânlar karşınıza çıkabilir.,

Çocuklarınız da değişir. Birçok konuda ani gelişebilecek durumlar heyecanlı zamanlara neden olabilir.

11 – 23 Ekim doğumlu Teraziler için Eylül ayına kadar, Satürn altmış Güneş transiti etkileri önem taşır.

AKREP  BURCU:

Bazılarınız için henüz kimliksel zenginleşme devam ederken bazılarınıza maddi yönden şans kapıları açılacak. Bolluklu bir yıl geçirenleriniz çok olacaktır. Yeteneğini kullanabilenler servet bile yapabilirler. Ancak bu imkanı sadece para olarak değil, yaşamsal değerler yolunda da genişletmek mümkündür. Sahip olduğunuz veya olmak istediğiniz değerler hangi yönde ağır basıyorsa o yönde genişleme olur. Yani sahip olma enerjinizi maddi veya manevi yönde yoğunlaştırabilirsiniz.

Felsefi, dinsel, ahlaki konularda yeni değerler karşınıza gelir. Birçok konuda silbaştan yapmanız gerekebilir. Kendiniz, aile, akraba ve toplum hakkındaki düşüncelerinizi yeniden değerlendirmeli ve. amaçlarınızı gözden geçirerek imkanlarınıza göre gerekenleri yapmalısınız.

Maddi yatırım yapmak, mülk edinmek, gelir yolları bulmak, para kazanmak için iyi bir yıl olur. Harcamalarınızda abartıya kaçabilirsiniz.  Kendini aşırı savurgan hissetme ve parayı gereksiz konfor ve pahalı şeyler için harcama isteği artabilir. Ve  hesabını bilmeyen için büyük riskler de vardır.

Metafizik, ruhsal, manevi konulara ilginiz çoğalır ve hassasiyet artışı olur. Ruhi ve akli yetenekleriniz canlanır. Aşırı uçlara kaymadan ve hayallere kapılmadan bakabilen önemli noktaları yakalayabilir aksi halde gerçekleri görememe riski doğar.

Çok yakın akrabalar, kardeşler veya komşularla ilişkilerde, karşılıklı birbirini yanlış anlamalar veya kasıtlı saptırmalar görülebilir. Fikirsel alışverişlere dikkatli olmanızda fayda vardır.

Ailenizi oluşturan kişilerle paylaştığınız yaşamda tuhaf, alışılmışın dışında tecrübelerle karşılaşabilirsiniz. Hemen fark edemeseniz bile bir şeyler yavaşça değişmeye başlar. Sürpriz gelişmeler, beklenmedik durumlar, şaşırtıcı haller ortaya çıkabilir. Ve sizin kendi normal yaşamınıza yeni bir form vermeniz gerekebilir. 

Mesleki açıdan olgunlaşma, şimdiye kadar yaptıklarınızın semeresini olumlu veya olumsuz  olarak görme yılınızdır da diyebiliriz. Artısı başarı, şöhret ve yükseliş olur. Eksisi ise düşüş….  Artık ne ektiyseniz onu toplarsınız.

11 – 22 Kasım doğumlu Akrepler için Satürn kare Güneş transit etkisi Eylül ayına kadar geçerli.

24 – 31 Ekim doğumlu Akrepler için Satürn altmış Güneş etkisi var. (Eylül-Aralık arasında)

YAY  BURCU:

2007 nin en şanslı burcu Yay lar. Neden mi? Çünkü, öz yıldızınız Jüpiter yıl boyunca sizlerle olacak, daha ne olsun. Kısaca bu döneme sizin adınıza mutlu bir yıl diyebiliriz.

Bazılarınız için, iç dünyanızda ve kendinizi hissedişinizde iyileştirici, genişletici etkiler devam edecek. Manevi yönden içinizde bir coşku hisseder ve evrensel boyutlara ulaşma isteği duyarsınız.

Bazılarınız için kişilik yönünden gelişme zamanı olur. Kendinizi ve sahip olduğunuz güçleri fark etmeye başlarsınız. Amacınız en iyiyi yapmak ve en iyi olmaktır. Kendinize güveniniz artar belki biraz da büyüklenirsiniz.  

İlgi duyulan konularda okumak, araştırmak, öğrenmek için çok uygun yıldır. Kendinizdeki henüz tanıyamadığınız, gizli kalmış veya zaman bulamadığınız yeteneklerinizi de keşfedebilirsiniz..

Bu yıl resmi konularda, banka, sigorta, devlet ve kanunlarla ilgili işlerde, mali kaynaklar, gelirler, sahip olduğunuz maddi değerler ve değer yargılarınızla ilgili konularda darlıklar veya çeşitli engeller çıkabilir. Diğer insanların değerleri ile kişisel değerlerinizin çatışması zamanıdır.

Eskiden sorun olmuş hastalıkların uzantısı görülebilir. Uzun sürecek bazı rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Veya çevrenizden birinin sıkıntılı bir hali dolaylı olarak sizi de etkileyerek, yaşamın gerçeklerini bir daha düşünmenize yol açabilir.

Bu yıl özellikle eğlence amaçlı yapılacak seyahatler için uygun değildir. Eğitim çağındakiler için bazı engeller olması, okul otoriteleri ve disiplin konusunda sorunlar yaşanması muhtemeldir. Ama yüksek idrak isteyen din, felsefe, hukuk, fizik gibi konular için kapasite arttırır.

Yakın sosyal çevrenizde sürpriz değişimler olur. Hayatınıza yabancı ve sizden çok farklı kişiler girer. Yeni deneyimler yaşar, çağdaş düşünebilir ve modernleşirsiniz.

Maddi konularda fazla beklentiniz olmasın. Hayallerinize kavuşabilirsiniz de aldanabilirsiniz de….

19 – 22 Aralık arası doğumlu olanlar için; Pluton kavuşum Güneş etkisi var.

17- 22 Aralık arası doğumlular için,; Eylül ayına kadar Satürn üçgen Güneş etkileri geçerlidir.

23 – 30 Kasım arası doğumlular; Satürn kare Güneş transit etkilerini alacaklar.

OĞLAK  BURCU:

Bu yıl iki konuda daha şanslısınız. Bir, Kişisel hedefleriniz, amaçlarınız, umutlarınız. İki, dostluklar, sıcak arkadaşlıklar, grup ilişkileri… Bütün bunlar adına genişleme ve iyileşmeler kaydedersiniz. Yeni dostlar kazanabilirsiniz. Biraz özveri, anlayış ve toleransla ilişkileriniz gelişir ve bunlardan çeşitli imkanlar doğabilir. Bir guruba katılabilir ve bir hedef peşine takılabilirsiniz.

Artık daralmayı, kapalılığı, sıkıntıları da bırakma zamanınız. Yavaş yavaş kendinizde iyimserlik, pozitifliğe meyil hissetmeye başlarsınız. Kendinizin içsel kapasitenizi öğrenir ve bir yandan da korktuğunuz, endişe ettiğiniz, güvenmediğiniz konularınızla yüzleşerek bunlardan kendinizi arındırabilirsiniz. Böylece hem kendinize hem de başkalarına karşı daha geniş perspektifle ve daha olumlu bakabilirsiniz. Ki bu sizi daha güvenli ve rahat yapar.

Dini, felsefi, ahlaki konulara ağırlık vermek için iyi bir yıldır. Ruhsal gelişmeyi sağlayacak çalışmalara ağırlık vermenizi tavsiye ederim. Bunlar hayatınıza yeni anlamlar kazandırır ve psikolojik rahatlık sağlar. Maneviyat, inanç, iman içerikli çeşitli durumları değerlendirmeye bakın. Hiç ummadığınız kanallardan faydalar gelebilir.

Kendini değiştirme hevesiniz olur. Önceki tutum ve görünüşünüzü giyim, süs, saç, makyajla yeni şekle sokabilir daha çekici olmak için elden geleni yapmak istersiniz. Vücud form çalışmaları hatta estetik yaptırma hevesiniz bile doğabilir. Daha evvel başkalarında hoş görmediğiniz, kabul etmediğiniz veya kınadığınız  türden şeyleri şimdi siz yapabilirsiniz..

Ekonomik, materyal, soyut ve somut değerler konusunda büyük deneyimler yaşarsınız. Aniden ortaya çıkabilecek durumlar sizi düşünmeye, değer yargılarınızı değiştirmeye, çağa uydurmaya sevkeder. Maddi şartlarınızda ve ilgileniş biçiminizde önemli değişiklikler olur.

Umulmadık bir yerden akılda olmayan bir para gelebileceği gibi ani maddi kayıplara da olabilir. Para kazanmak için yeni ve farklı bir işe girişmek mümkündür. Ancak her halükarda, zor ve imkansız gibi görünen durumlarda, çarelerde yine beklenmedik şekillerde karşınıza çıkar. Asla umutsuzluğa kapılmayın derim.

Evlilik, ikili ilişkiler konusunda sıkıntılarla tanışacak olanlarınız da var. Sorunlar varsa ağırlaşabilir. Eksik, hatalı, gereksiz yönleriniz ortaya çıkar. Bunlar hep ders almak, kabul etmek ve olgunlaşmak içindir.

23 – 31 Aralık arası doğumlu Oğlaklar için Satürn üçgen Güneş transit etkileri geçerlidir. Eylül ayından itibaren.

KOVA  BURCU:

Sizler için çifte hayırlar var. Şiron’lu ve Jüpiter destekli 2007 yılınız size olumlu genişlemeler, inançlı ve bilgili zenginlikler, kendini tanıma, ilmi çalışmalar gibi ilerlemeler sağlayacaktır.

Çevrenize, insanlığa, bilme, kültür ve din adına faydalı karelerde sizle yer alırsınız. En çok akıl danışılan, fikri alınan kişi olabilirsiniz.  Kendinizi başkalarına kanıtlamak isteyebilirsiniz. Dışarıdan bakılınca başkalarınca garip gelebilecek tutum ve davranışlarınız olabilir. Aslında mistik, orijinal ve hissel yönde iyi olursunuz. Akıllı kişiliğiniz biraz duygusallığa ve hayallere de yatkınlaşır.

İş, sosyal statü, kariyer, ün yapma gibi konular gündeminizde önemli yer tutar. İlerlemek, elden geleni yapabilmek için çok uygun bir yılınızdır. Çalıştığınız alanda belli bir ün kazanma, terfi etme, en azından çevrenizde daha çok tanınma ve beğenilme gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Sadece kendi aklınızı çok beğenmekten, üstün görmekten, aşırı baskı yaparak çok hırslı olmaktan kaçınmanızı tavsiye ederim. O zaman yetkili kişilerle çatışmaya girip elinizdekilerini de kaybedebilirsiniz.

Mesleki konunuzla ilgili seyahatler, yabancı kaynaklarla tanışabilme, mastır gibi üst öğrenim yapma fırsatları doğabilir. Henüz uygun bir iş bulamadıysanız yeni imkânlar ve muhtemelen yapınıza uygun bir iş bulma şansınız da bu yılda saklı olabilir.

Evlilik konusunda ise engellerle karşılaşma, sorgulama, güçlüklerle uğraşmanız gerekebilir.  Bunlar daha ziyade size ağır gelen ve kişisel isteklerinizle ilgili şeylerdir ve eşiniz bunu anlamayabilir. Veya birlikte yanlışları görüp, gerekenleri yapmak ve birbirinden ders alarak güçlenmek de mümkündür.

Ayrıca; ortak veya benzeri ilişkilerde de sorunlar yaşanması mümkündür. Bu sıkıntılar özellikle sizle ilgilidir. Anlaşma sağlamayı, sabırlı olmayı, gerektiği zaman geri çekilebilmeyi, daha dikkatli ve disiplinli olmayı öğreticidir.     

Bu yıl arkadaş, dost çevreniz biraz kritik. Kayıplar, son noktayı koyuşlar olabilir. Yüksek ideallerinizi ya tam gerçekleştirir ya da tamamen kaybedebilirsiniz. Fakat yardım, ihtiyaç sahiplerine el uzatma isteğiniz güçlenir. Bir guruba katılıp, iyilik elçisi olmak daha iyi gelebilir.

7 – 11 Şubat arası doğumlu Kovalar için Neptün kavuşum Güneş transiti etkileri söz konusudur.

8 – 19 Şubat arası doğumlu Kovalar için Eylül ayına kadar; Satürn karşıt Güneş transit etkileri geçerli olur.

BALIK  BURCU:

Sizler için içde veya dışta değişim ve özgürlük yılıdır.  Şuur ve idrak artışı olur, akıl kapasitenizde yükselme kaydedersiniz. Adeta kendinizi yeniden keşfedebilirsiniz. Kişilik özelliklerinizde önemli farklılaşmalar meydana gelir ve artık insanlar size farklı algılamaya başlar. Yenilik ve değişimlere açık olabildiğiniz oranda rahat geçebilecek bir yıldır. Aksi halde sıkıntılı ve zor. Artık seçim size kalmış.

Evlilik ve gizli ilişkilerin etkilenmesi ve beklenmedik durumların olması mümkündür. Kopmalar, sarsıntılar, skandallar sizlerin rolü olur.  Bir diğer açıdan da, yaşamınızdaki istemediğiniz sorumlulukları değiştirmek, yeni ilgi alanları bulmak ve davranış biçiminize yeni bir form vermek için iyi bir yıl olabilir.

Bu yıl yaşam perspektifinde süper genişlemeler olmaya, öğrenmeye, bilgeleşmeye çok uygundur.  Derin, soyut, felsefi ve dini konulara giriş kapıları açılır. Hem öğrenir, hem, hisseder hem de yaşayabilirsiniz. İnançlı ve zengin yaşamaya adımlar atılabilir.

Seyahat yapabileceğiniz ve özellikle faydalanabileceğiniz bir yıldır. Yüksek öğrenim, eğitim, öğrenimde yeni seçenekler çıkabilir veya sorunlar varsa halledilebilir.

Mesleki alanda köklü değişimler, iş değişim veya yeniden yapılanmalar olabilir. Hedefiniz başarmak, hedefe mutlak ulaşmaktır. Kendine güven, yeterli bilgi ve olanaklar varsa büyük başarıları yakalamak için iyi fırsatlar çıkabilir.

1 – 7 Mart arası doğanlar için; Uranüs kavuşum Güneş transit etkileri,

18 – 21 Mart arası doğumlu olanlar için; Pluton kare Güneş transiti etkileri vardır.

Hac Bayramınızı kutlar, tüm hayır ve feyzinden yararlanabilmeyi temenni ederim. Ve yine yeni yılın tüm insanlık için hayırlara, faydalara, sağlık ve huzura imkan vermesini dilerim.

 

 
 
İstanbul - 31.12.2006
nurantuncel@yahoo.com
nuran_tuncel@hotmail.com
http://sufizmveinsan.com