ARALIK 2012

 
Astrolog Nuran Tuncel
   
   
ARALIK AYI 2012
Karakteristikleri
ve
SORU KUTUSU  

 

Bu ay üzerinde daha fazla durmak istediğim konu Satürn ismi ile tanınan olacak… Henüz; Akrep yollarında fazla ilerleyememiş, ancak 6 - 9 derecelerde gezinen Satürn, zaten normal şartlar içinde her ay ancak 3 er derece ilerlemektedir.

Satürn gezegeninin bu konumundan özellikle Akrep burcunun ilk 5-10 arası derecelerinde sabit bir yıldızı bulunanlar daha belirgin etkilenebilirler. Veya açı oluşturan başka burçların aynı derecelerine sabit bir yıldızları denk gelenler olumlu veya olumsuz etkiler alabilirler… Satürn adı geçen şekilde hangi yıldız ile iletişimde ise o yıldızın manaları doğrultusunda kapalılık veya güçlenmeler olabilir.

Bir önemli konu da Satürn’ün kısıtlayıcı, sorunları masaya yatırıcı ve eşeleyerek uğraştırıcı etkisi, hayatımızın hangi alanında bizi imtihan edecek olacağıdır. Bir başka deyiş ile hangi burç ne şekilde etkilenebilir diye bazı özet açıklamalar yapabiliriz.

Yükselen Koçlar; Evlilik, eş ilişkileri, ortaklıkları ve sosyal yaşantıları ile ilgili konularda…  Boğalar; Günlük yaşamları, rutin olarak yaptıkları, doğal kabul ettikleri ve alıştıkları konular ve çalışma ortamları, iş arkadaşları ile olan iletişimlerinde…. İkizler; günlük uğraşıları, yaşadıkları ortam, aşk ve duygu konularında, şans ve yaratıcı oldukları alanlarda…. Yengeçler; aşk konusunda, duygularında, anne baba, aile büyükleri ve kendi temel yapılarındaki rahatsızlık duydukları konularda…. Aslanlar; ailevi konularda, yakın ilişkilerinin  yoğun olduğu kişilerle, eğitim veya okul hayatlarında ve kısa yol trafiği ile ilgili durumlarda….. Başak; arkadaşlar, kardeş ve akrabalıklar, sahip olduğu ve kaybetmek korktuğu değerler, gelir ve harcamalarla ilgili konularda… Terazi; maddi konularda, yaşam tarzı, tutum ve davranışlarında, sorumluluk ve mecburiyetler alma, olgunlaşma gibi durumlarda… Akrep; kişiliği elekten geçirilir, kendi eksik ve hatalarını görebileceği durumlar olur, sınırları zorlanabilir… Yaylar; bilinçaltı, psikolojik durumlar, dost ve çok değer verilen kişilerden zorluklar, umut ve hedeflerde karartılar…. Oğlaklar; meslek ve kariyer konularında, ün kazanma veya kaybetme, geleceğe dönük endişeler…. Kovalar; yüksek eğitim, master konuları, yurt dışı ve uzun yolculuklar, hukuki konular, geniş kitlelerle ilgili konular… Balıklar; Para, kapital, taşınmaz mallar, hukuki veya devletle ilgili konular, alacak verecek meseleleri, hayatını sorgulama, içsel ve gizemli konular….

* Kasım ayını rotarda geçiren Merkür Aralık ayının ortalarında Yay burcunda kaldığı noktadan yoluna devam ediyor. Bu günlerin epey verimli olabilme ihtimali yüksektir. Yine ayın ortalarında Yay burcuna geçecek olan Venüs de güzel bir müjdedir. Yaylar için rahat, şanslı, aşk ve ilişkilere uygun sayılabilecek, sevdikleri, istedikleri işleri rahatlıkla yapabilecekleri imkanlar verecektir. Ayrıca gerek candan halleri gerek de aydınlanmış yaratıcı zekaları ile bu günlerde başkaları üzerinde olumlu etkiler de yaratabilirler. Arkadaşlıklar geliştirmek, hoşça vakit geçirmek, fikir alışverişleri yapmak epey hoş olacaktır.

Hep yaylara çalışmış, onların tarafını tutmuş gibi olmak istemem ancak Yeni Ay ın da 13 Aralıkta Yay burcunda görüleceğini de söylemem gerek. Yeni girişimlere atılmak, projeler geliştirmek, düşüncelerinizi değerlendirmek, inanç ve manevi bilgilerinizi tazelemek, alışveriş, ticaret yapmak veya yolculuğa çıkmak için çok elverişli olabileceğini düşünüyorum.

Bu konumların olumlu ve geliştirici etkilerinden Kova, Koç, Aslan ve Terazilerde çok geniş alanlarda faydalanabilirler. İkizler için aynı rahatlığı veremem ancak yine de dikkatli olmak, acele etmemek ve olduğundan faklı görmemek şartı ile faydalanabilirler. Jüpiter’in rotar etkisini de dikkate alarak, biraz daha kendi içlerine dönerek, daha dikkatli düşünüp, araştırıp üstün körü bildikleri konularda farklı manalar fark edebilirler.                 

Dolunay ise; 28 Aralık Cuma Yengeç burcunda olacak…. Problemleri olan, kafalarına takılı düşüncelerden kurtulmamışlar, bekledikleri ilgi ve sevgiyi bulamamışlar biraz zorlanabilirler. Riskli durumlardan kaçınmamızı tavsiye ederim…

SORU  KUTUSU

SORU: garaj.giris@

Burcu kova olupta yükseleni oğlak olanları saturn ve uranüs gezegenlerinin etkisinde düşünce yapılarına sahiptirler bunun en olumlu yönü sizce nedir Nuran hanım teşekkür eder hayırlı zamanlar dilerim..

CEVAP: Kova burcu da, Oğlak burcu da akıl ile ilgili burçlardır. Kova daha ziyade orijin bir akla sahiptir ve madde ötesine dönük düşünebilme, kavrayabilme kapasitesi vardır. Ancak sadece kendi aklını beğenir ve kendini farklı bir çizgide görür. Oğlak burcu daha maddeye, dünyaya dönük bir akla sahiptir. Geçmişe de dönüktür. Kendi ikna olmadan kolay kolay bir fikri kabul etmez. Ve eninde sonunda kendi dediğinin olacağına inanır.

Bu arada Kova burcunun yıldızı olan Uranüs’ün ve Oğlak burcunun yıldızı olan Satürn’ün kişinin haritasında hangi burç ve evlere düştüğü de çok önemlidir. Eğer bu konumlar onların rahat edebileceği yerler ise olumlu destek olurlar, yok eğer değil ise o zaman bazı  problemler olabilir.

Kova – Oğlak yapısı akıllı ve oldukça mutevazi görünümlüdür. Ancak kendi aklına çok güvenir. Yeniliklerden, tecrübelerden hoşlanır ama bunu gayet kontrollü bir şekilde ve kendindeki geçmiş bilgileri kullanarak ve bunları geleceğe adapte ederek yapmak ister. Düşüncelerinin zayi olmasını istemez, uygulamak ve insanlığa yararlı olmak hedefidir. Ve bir şekilde ağırlığını her alanda hissettirecektir. Temkinli ve dikkatlidir. Kaybedeceği risklere girmemeğe dikkat eder. Özgür ve aklına eseni yapmak ile kontrollü olmak arasında bir çelişkisi vardır.

Selametle kalın…. Sevgiler….

                                             

Astroloji  Anasayfası

Please select a language

 
 

 

 
| More
İstanbul - 29.11.2012
nurantuncel@gmail.com
nurantuncel@yahoo.com
http://sufizmveinsan.com