The secret- Vehim gücü

   

     Son zamanlarda satış rekorları kıran 'The Secret'  kitabını okudunuz mu veya filmini izlediniz mi? bilemiyorum. Şayet okumamış veya izlememişseniz size hararetle tavsiye ederim.

     'Secret' çekim yasası, tüm dünyada iyi veya kötü, yoğun eleştiri alan ve çok tartışma yaratan bir konu. İçeriği 'İstediğiniz ilişkiye, olağanüstü bir servete sahip olmak ister misiniz? Ömrünüz boyunca bolluk, bereket içinde yaşamayı arzu eder misiniz?' gibi sorulara çözüm getiren çarpıcı örneklerle dolu.

     Secret-Çekimyasasının öğretilerinde belirli bir noktaya odaklanmanız gerekiyor. Ancak, bu öğretilerin de her alanda, özellikle astroloji biliminde olduğu gibi-  günümüzde çoğu kişi tarafından kısa yoldan mutluluğu sağlayacak 'bir büyü-sihir' haline getirilmek istenmesi ile yanlış yorumlandığı ortaya çıkıyor.

     Söz konusu çekim yasası formülü-SİSTEMİ şöyle gelişiyor; 'Kendi enerjinize yatkın bir enerjiyi çekiyorsunuz, yani ne düşünüyorsanız, neler hissediyorsanız-istiyorsanız hayatınızda o şeyler oluşuyor.' Mesela: ‘Bugün bankamda 100 milyarım olmasını istesem sadece buna odaklanarak bu paraya sahip olabilir miyim?´diyerek yönlendiğinizde, makul bir süreç sonunda bankanızda o paranın hesap defterinizde yer aldığına tanık olabilirsiniz.
     Unutmayın! O parayı sağlayan nedenler bir figür olarak kalacaktır. Asıl olan, sizin bu paraya kavuşma isteğinizdir. Ve isteğinizle paralel şekilde ürettiğiniz potansiyel enerjinizdir.   Zira, bu işi o halledecektir. Şayet 100 milyar yerine 25 milyarınız olabiliyorsa bilin ki bu nedenden -   zayıf enerjiden- ötürü eksik kalıyordur.

     Secret, sizin istemediğiniz şeylerden tutun, olmasını istediklerinize kadar yönelmenizi sağlayacak, farkında bile olamayacağınız koşullara start verdiği için çok önemli.Hiç anlam veremediğiniz, ‘bu da nereden çıktı’ dediğiniz durumların bir zamanlar arzuladığınız şeylerle ilgili olması Secret sayesinde mümkün. Yani işin tekniği bu şekilde oluşuyor. Çünkü sistem olumlu ya da olumsuz bu şekilde çalışıyor, işlevi yerine getiriyor.

     Secret’ in bir başka yanı da şu: Mesela, günlük yaşamınızda yaydığınız enerji iyi ise, bulunduğunuz bu pozisyondan ötürü size aynen geri dönerken, kötü bir havada-durumdaysanız, bu haliniz devam ettiği sürece soluduğunuz hava, günlük yaşamınız çok kötü biçimde size, üstünüze üstünüze geliyor. Her şey size batıyor. İşin içinden bir türlü çıkamıyorsunuz. Bu nedenle, kötü hissetseniz bile, kendinizi ‘iyiyim’ diye şartlandırmanız ve buna inanmanız gerekiyor. Sonuçta bu düşünce, olumsuz havanın iyiye dönüşmesine yol açıyor. Yani bir bakıma hayat şartlarınızı her gün yaptığınız seçimlerle bilinçli/bilinçsiz yani isteyerek ya da istemeyerek kendiniz tayin ediyorsunuz desem doğru ve yerinde olur.
     Hayatınızda yanlış giden olaylara kapılırsanız enerjiniz buna göre yoğunlaşıyor, çok olumsuz durumlarla bir başınıza kalmanız işten bile olmuyor. Bu nedenle,enerjiniz her zaman iyi olmalı ve siz bu halinizle arzu ettiğiniz konulara yönlenmelisiniz. Bu durumda iken astrolojik tesirlere dikkât edin, uyanık olmaya çalışın derim. Ters açılar sizi zora sokabilir. Unutmayın astrolojinin dinde yeri var çünkü arkasında meleki yapılar mevcut. Şayet idrak edemiyorsanız lütfen inkâr etmeyin derim.

     Ben bu anlattıklarımla eğitimli, inançlı, kültür seviyesi yüksek olanlara sesleniyorum. Hayatını rüzgâra bırakmış, atıl, kısır döngü içinde yaşamaktan bunalan, ne yaptığını bilmeyen iddiasız olanlara değil. Bu negatif durum, aslında kişiyi farkında olmadan toplumdan izole ediyor.

     Şimdi bütün mesele, canlı bir bedene-beyne sahip olan birimin arzu ettiği bir şeye motive olmasında yatıyor. Aslında belki farkında değilsiniz ama dua dahi bu mekanizma ile gerçekleşiyor. Ben bu hususta biraz daha ileri giderek Secret’ e benzer bir biçimde insanların vehim gücünü doğru ve yerli yerinde kullanabilmesi halinde istediği birçok şeyi yapabildiğini, başarabildiğini söyleyebilirim.

     Havada uçma, suda yürüme de buna dâhildir.

     Yeter ki siz bu motivasyona, Secrete - Vehim gücüne sahip olun. Sonrası kendiliğinden gelir. Tabi bunlar evliyaullahın dillendirdiği gibi bireyin kendini bir et-kemik yapı olarak hissetmediği sürece gerçekleşir. Bedeninin yasını tutanları aşıp geçer, onlara işlemez.

 

     Sevgi ile kalın. Allah’a emanet olun.

 

Arkadaşına gönder 

 

 

Paylaş