Bu fırsatlar kaçmaz
Tabip Dr. Mevlüt Katırcı
 

Bir alana bir bedava,  etiketin yarısı, Karta 12 taksit, hiç peşinsiz vadeli, İndirim üstüne indirim, Şimdi al sonra öde, eskisini getir yenisini götür….!  (v.s.)

Nede güzel kar ediyoruz değil mi ? Tüm kampanyaları takip edip az bedelle çok şeye sahip oluyoruz, ihtiyacımızı giderip tasarruf yapıyoruz.

Bu takip Niçin ? Menfaat ve kazanç sağladığımız,  hayatımızı devam ettirdiğimiz, güzel dünyamız da daha rahat yaşabilmek, kısıtlı olan bütçemiz ile daha fazla şeye sahip olabilmek için.

Peki ya iman ettiğimiz, sonsuz alem diye bahsettiğimiz, her fırsatta bir birimize öğütler verdiğimiz, sonsuz ve gerçek hayat….

Gerçek Mülk sahibinin bizler için (Teşbihte hata olmaz) düzenlemiş olduğu kampanyalar, özel kazanç günleri, KANDİLLER, BAYRAMLAR, GECELER . Samimi bir yakarışla 1” e sonsuzların verildiği o muazzam, özel gün ve geceler.

Niye bunlara yeterince dikkat etmiyoruz? O gece ve günleri farklı kılacak bir şeyler yapmıyoruz?  Evde o gün ve gecelerin  farkı hissedilmiyor ?  Babalar ellerinde o güne özel hediyeler ile gelmiyor, Anneler  özel programlar hazırlamıyor, Çocuklar güzel kıyafetlerini giyip televizyonu kapatıp güzel şiirler okumuyor. Hep beraber güzel programların yapıldığı yerlere gidilmiyor.  (Sözümüz bunları yapabilen güzel dostlara değil. Yapmak isteyip te akşam eve gelince üzerine mahmurluk çöken diğer güzel dostlara )

Şu anda bunların karşılığını görmüyoruz, gözle görülen elle tutulan bir şey yok,  karşılığını alamayacağımızı mı düşünüyoruz?

……. “ Ama Allah (acele etmez) sözünden asla caymaz.” …….  (hac 47)

Peki o zaman İMAN ımızı tekrar yoklayalım.

Tüm isimlerine iman ettim derken (AZİZ)  Sonsuz izzet sahibi olan , (VEHHAP) Bol bol hediyeler veren,  (KERİM)  İyilik ve ikramı bol olan , (MUCİB)  Kullarının dualarına cevap veren,  (BERR) Herkesten fazla iyilik yapan, (VARİS)  Bütün mülk ve servetlerin hakiki sahibi. İsimleri bize bir şeyler hatırlatıyor mu ? Hayat ne kadar sürerse sürsün Dönüş yalnız ona demiyormuyuz.

Haydi kıymetli dostlarım. Bu Geceler, günler bizim.!  Bize hediye,! Hediyeyi geri çevirmeyelim. Fırsatı kaçırmayalım. Kısacık bir ömrün sonunda Tüm takvimlerin sahibine elimiz boş gitmeyelim.

Not: Bu yazı bir bilgi değil sadece bir hatırlatma, ilan, paylaşım ve haberdar etmedir. İster okuyup geçin,  bir tarafa kaldırın. İster İlk Kandil  gecesinden itibaren kampanyaya katılmaya başlayın. Katılma için bir ön şart yada kural yok. Sadece istemek yeterli.

Karar sizin.

 
 

 

 
 

Tabip Dr. Mevlüt Katırcı
hursidnasiri@gmail.com
Başakşehir
http://sufizmveinsan.com