BÜLENT ALTINKAYA - KİŞİSEL GELİŞİM TEKNİKLERİ bulentnlp@yahoo.com

• 8/1/2009 - GELİŞTİRDİĞİM YENİ TEKNİK - BEST - BİLİNÇALTI ENERJİ SALINIM TEKNİĞİ


Herkese Merhaba,

Bu yazıdan birkaç hafta önce keşfettiğim ve bu süreçte bir çok kişi üzerinde test edip, son haline getirdiğim, kendi buluşum olan yepyeni bir teknikten bahsedeceğim.  Birkaç hafta boyunca test etmemin nedeni, kalıcılığını görmek istememden kaynaklanıyordu. İstediğime ulaştığım için artık açıklayabilirim.

Tekniğin ismini; BEST - Bilinçaltı Enerji Salınım Tekniği  olarak belirledim. O yüzden size düşen "Kendinizi BESTlemek" ;)

Tekniğin İçeriği:

BEST, kişide bulunan negatif duygu blokajlarını temizleme ve yerine pozitiflerini oluşturma üzerine kurulu. Yöntem esnasında kişiye düşen tek şey, gözlerini kapatıp negatif duygu hissettiği durumu hayalinde yaşaması ve o duyguyu ortaya çıkarması. Geri kalan bütün aşamaları ben yapmaktayım, böylece gelen kişi çok az efor sarfetmekte.

Bu aşamalar şunlar:

1) Ben beyin dalgalarımı alfa- teta boyutuna çekip, karşıdakinin analiz eden zihnini aşarak, bilinçaltına ulaşıyorum, yani karşılıklı enerji boyutunda bilinçaltı bağı kuruyorum.

2) Bu bağ kurulduktan sonra, onun duygusunun bulunduğu bölgeyi enerji dalgası bombardımanı diyebileceğimiz bir usulle nötralize ediyorum.

3) O esnada, analiz eden zihni aştığımdan dolayı, gereken telkinleri sesli olarak verip nötrlenme durumunu sabitliyorum.

4) Nötrlenen kısımda anlamsız bir durağanlık duygusu olmaması için neşe, coşku, rahatlık, huzur vs.. gibi pozitif duyguları oluşturması için uygulamayı yönlendiriyorum.

5) Aramızdaki bilinçaltı enerji bağını ortadan kaldırıyorum ve uygulamayı bitiriyorum.

6) Uygulama sonunda, kişi ya o durumu artık hayaline bile getiremiyor ya da getirse bile kendini çok iyi hissediyor.

Yazması uzun sürmesine rağmen :) yoğun travmalar bile bu yöntemle birkaç dakika (1 ile 5 dakika) arasında ortadan kalkabiliyor. Yani yazması uzun, uygulaması gayet kısa bir yöntem. Gelen kişinin üstüne düşen sadece hayal edip, duyguyu hissetmek olduğu için, bunun dışında uygulaması gereken herhangi bir rutin, dokunma ya da kendisinin yapması gereken bir uygulama sıralaması yok, bu da kişilere kolaylık sağlıyor. Bunun haricinde, çok kısa sürede duygu temizlendiği için, 45 dakikalık bir seansta bir çok negatif duruma çalışmak mümkün hale geliyor ve böylece zamanı en verimli şekilde maksimum fayda ile kullanıyoruz.

BEST'i nerelerde kullanıyorum:

Korku, kaygı, içerleme, öfke, heyecan, üzüntü, şüphe, travmatik hatıralar, negatif inançlar vb. duygu blokajlarını ortadan kaldırmak ve pozitif olanı yerleştirmek amaçlı kullanmaktayım.


2 haftalık test aşamasında yaptığım uygulamalardan örnekler: (Kişilerin isimleri gizli tutuldu)

40 yaşında bayan: Yoğun aşk acısı çekmekteydi ve ağlama duygusu buna eşlik ediyordu, bir kaç dakika süren uygulamadan sonra, sevgilisinin resmine bakarken tebessüm edecek duruma ulaştı.

21 yaşında erkek: Telefonla konuşurken çekiniyor ve arayamıyordu. 1 dakikalık uygulama sonrasında, çok rahat bir şekilde konuşabilmeye başladı, ses tonunda değişiklikte gerçekleşti.

54 yaşında bayan: Eşini kaybetmiş olması nedeniyle yoğun bir travması vardı. Ağlama nöbetleri geçiriyordu. Yaklaşık 4 dakikalık uygulama sonrasında huzur duygusuna ulaştı.

26 yaşında erkek: Cafe, restaurant gibi kalabalık yerlerde rahatsız hissediyordu. Yaklaşık 2 dakikalık uygulama yapıldı, seanstan çıktıktan sonra denemek için gittiği Cafe'de çok ama çok rahat olduğu bilgisini telefon edip coşkuyla bildirdi :)

45 yaşında bayan: Travmatik bir hatıraya obsesif şekilde takılı kalmıştı, çok yoğun negatif duygu hissediyordu, yine birkaç dakikalık uygulamadan sonra takıntı tamamen ortadan kalktı.

42 yaşında bayan: Fiziksel görüntüsünden ötürü kendini çok kötü hissediyordu, yaklaşık 3 dakikalık uygulamadan sonra tamamen rahatladı.

28 yaşında erkek: Arkadaşını otorite olarak gördüğü için onun yanındayken geriliyor ve bu nedenle onunla görüşmek istemiyordu, yapılan uygulamayla rahatlık ve huzur duygusuna ulaştı, daha sonra arkadaşıyla görüştükten sonra verdiği bilgiye göre, hiçbir gerginlik hissetmediğini ve çok rahat davrandığını, arkadaşının ise bu durumda ona farklı davranmaya başladığını belirtti.

55 yaşında bayan: Yükseklik korkusu vardı, uygulama sonunda yüksekten baktırdığımda korku tamamen gitmişti.

Evet şimdi sıra SİZde.. "Kendinizi BESTleyin!"  :)

KAYNAK; http://quantum.blogcu.com/

 

İstanbul - 10.01.2009
http://sufizmveinsan.com