Ruhumun Bayramı
Nur Cihan
 
 

Ya zülcelali vel ikram
Bi fesahatil vel Kur’an
Ya hazihül esmai vel Kur’an
Ve yüsteskal gamamü bi vechihil Kur’an

*

Selam Selam ve Merhaba
Sen bana yazarsında ,ben sana yazmazmıyım Azizim Kur’an.
Sen beni okursunda, ben seni okumazmıyım Azizim Kur’an.
Sen beni seversin de, ben seni sevmeyi öğrenmezmiyim Azizim Kur’an.
Bilmiyorum doğru yazabildim mi? İşte biz henüz cahil ve hamız,sen affet..


Yazılar kendiliğinden beni sana getirdi..Son hafta, bunu anladığımdan itibaren, sürekli içimden sana yazıyordum biliyorsun..Anladım ki ben ileriye gitmiyormuşum. Başladığım yere dönüyormuşum..Ahir zaman-kıyamet demek, gerçekte  çok güzel anlam taşıyormuş..Ait olduğun yere dönmek demekmiş..Ve ben sana dönmek için adım atıyorum ..


Artık korkmuyorum.
Kapısı olmayan kapılardan-pembe alemlere sefere çıkıyorum..
Görünmeyen uçan halının üzerinde mülkün Süleyman’ına dönüşüyorum..


Yazıyorum çünkü sana yazdığım her şey OLuyor ve ben de bunu güzel  mana da kullanabilmek istiyorum, İnşallah ve amin..Mağaram olabilecek en güzel hale geldi şükür,artık ağlamıyorum.Sahip olduğum yeni anlamlarla-A’Lİ DOSTlarla dünyanın en zengin insanı olmuş gibiyim..Ben mana aleminin ve madde aleminin padişahlarını-A’Lİ RUHlu  İNSANlarını tanımışım.Bu gözler Onları görmüş,işitmiş ve konuşmuş,dost olmuş..Bundan A’la ne olabilir ki?Bir insan daha ne isteyebilir ki?..


Tabii ki seni diyorum..Şimdi seni istiyorum.:)Bunun içinde sana yazıyorum..
*

Zamanın çocuğu olmak .Zamanın Babasına tabii olmak. Hz.Mevlanın dediği gibi:
”Buldunsa ne duruyorsun-Zil takıp oynasana”
anlamında bir zevkmiş..Öğreniyorum
*

Ve ey dünya artık peşimden koş !!
Bize kul OL diyorum.!...


Seni ilk tanıdığım ana dönmek isterim..Bir gece içimde büyük bir açlıkla seni okuyordum..Okuyor ama sana doyamıyordum ..Sesim tavus kuşunun ayakları gibiydi,ve seni okurken zorlanıyordum.Ne makam biliyordum ne edeb,ne de anlamından haberdardım..Sadece doymak bilmez biçimde herşeyi okuyordum..


Okumaktan yorulup koltuğa oturduğumda sen geldin..
Görünmeyen bir uzun enerji –yoğunluk şeklindeydin..Sevinçle zıplayan bir çocuk hissediyordum.Tam önümdeydin.Öyle neşeliydin ki bende kendi kendime hayranlıkla neşenlenmiştim..Sen: “Beyaz Zambak ve Gül suyu ile ıslatılmış Toprak kokuyordun” hani.Görmüyordum.Sadece hissediyordum..Kur’an ın kokusuymuş bu,öyle anlıyordum..Ayağa kalktım . Evdekilere seslendim.
-Heyy!...Evimizde çok güzel bir şey var, kalkın Kur’an okuyalım,namaz kılalım,bize gelmiş.......

.......
İşte zaman zaman, beni görünmez ama hissedilir kokunla ziyarete gelmeye başladın sonra..Ve ben seni özlüyordum..Bir kitapla dost olmuştum..Ama o kitap benim aslımdı aynı zamanda.Bu kitap kıskançtı;razı olmadığı başka kitapları okumama izin vermiyordu hem de..Sadece O’nu anlatan çok nadir kitapları okuyabiliyordum.Ve ben dostumu okumayı öğrenmek için, sadece O’nun sevdiklerini okuyabiliyordum.Şimdi Ramazan’ın son haftası. ZATen O’na ait olduğu için, O’na yazmamdan doğal hiç birşey olamazdı değil mi?
Senin gelişinin bu yıl 5. senesi..Yani vuslat yılı.Bu hafta hep seni düşündüm ve yaşadıklarımı..

Aslında olan biten SADECE SENdin anladım..
Önce kokun gelmişti..
Tanışmıştık.
Daha sonra bir gece, Namus’tun gelen..
Başında tacınla odama doldun.Perdelerimi tutuşturdun.
Güneşi odama yaktın hani..
Ve tab ettin beni ,korkumu dinlemedin,reddimi kabul etmedin..
Tab edip ince bir kağıt ettin hani..
Ve baharımız doğdu sonra..Hayatıma baharı getirdin..
Aylar sonra kapıyı açtım, bana bakıyordun aşkla hani..
Sen nasıl arı-duru-saf-apapak-nurun ala nur dun ..
Sen gözlerinden yakalanan an dın..
Sonra yağmalandı dünyam
Altüst oldu hayallerim hani..
Ve Ali dostum çıktı ortaya aniden
O’da senin canlı Kur’an olmuş diğer halindi, yeni anladım inan
Her yerden tezahür eden sen mişsin, seni öğretmek için KUR’AN
Her yerden aşkla seven Muhabbet-i A’lim, sen mişsin İMAN ile İMAM


Bilmiyorum, yazdıklarımı yeterli bulamıyorum..Sen gibi yazamıyorum ne yazık ki..Sen gibi tertemiz değilim ki..Ama benim günah dolu,baştan ayağa hata dolu en ufak bir amelimin ne kadar değerli ve gerekli olduğunu da sen öğrettin bana..Benim en ufak bir adımım senin koskocaman yürek dolusu adımına denk geliyordu..Bu yazdıklarımda bile bir çıkar var aslında biliyorum..Küçücük beynimle ve çıkarcı yüreğimle ne hesaplar planlamışımdır kimbilir değil mi?Sen en doğru olanı bilirsin ve benim için doğru olanı yap,bana bakma..Sadece beni çok sev ..Öyle sev ki ,yok olayım sende..FENA ile BAKİ


Hani gelirdin bazı bazı
Islak ve nemli bulut olurdun
Alırdın beni içine ve kapsardın tüm bedenimi
Öylece beklerdim,Nefes almaya korkardım, gitme diye
Oysa NEFeS  sendin
Soğuktun –nemli –ıslak
Ürpertirdin,titrerdim ve ağlardım
Gelmiyorsun artık gel yine gel
************


Artık kendimi dünyanın en zengin,en güçlü insanı gibi hissediyorum.Ve içimde muhteşem bir mutluluk-neşe kaynıyor..”Emanet-i A’li nin,Hakikat-i  Muhammedi’”nin yeni padişahını zevkle izliyorum.. Zaman sana uymuyorsa sen zamana uy gerçekleşiyor..Sistem baştan aşağı yıkılıp yapılıyor sanki..”Ramazan kendi kendini yakan da demek miş “ya hani?İşte devri alemin  sahipleri aynen, sanırım şimdilerde bunu yapıyorlar..Medyanın her yanını ele geçirmiş mana cerrahları var..Her kanaldan-her eve-her gönüle, göze,kulağa ameliyat yapıyorlar..Bunu izlemek,FARKINDALIĞINA ERMEK muhteşem bir zevk ..Öyle muazzam bir güç ki bunun farkına varmak: Ali Amcamın;”öyle neşeler yaşıyorsun ki, sahip olduğunuz neşeye etrafınızda kaç kişi sahip oldu “cümlesindeki hakikatle yankılanıyor hep..Meğer bela sandığımız o şiddetli musibetler sabırla ,simya ilmi ile neşeye dönüşüyormuş..


Sana şükrediyorum ki ruhum sen din ve ben bunca belaya sabredebildim..Sana şükredebilmem bile senin lütfunla biliyorum.Bilmem bile.....:)
Sonu gelmez herşey sen den..Yok olduğumu biliyorum ama var sanılmamın lütfu ile tekrar teşekkür ediyorum.Yokluğun Varlığa Eş OLmasını farkındalığına uyanabilmek istiyorum..


Ve Ramazan=kendikendini yakan =kendinden yanan o kandil nur-çerağ
bayramında ne yapar?Ram olur, boyun eğer ,kurb-an kalp yakını olur..Küllerinden doğar. Anka olur değil mi?
O ölümsüz kuştur..Kendi ile beslenir,kendinden ölür ,kendinden dirilir...
*

Şimdi istiyorum ki dua edeyim..Bu konuda dünyadaki en kabiliyetsiz kişi olduğum için kendimi kendimle yüzleştirmek ve bu dua edememe-korku eşiğimden de atlayabilmeyi istiyorum ve amin..


Yarabbi bize yaşam bahşettiğin her Nefes için sana şükürler olsun..

Varlığın sahibi daima tek bir kişi, anladım ama bunu hayata geçirebilme ilminide bize lütfet ..

Yarabbi ilim sonsuz ,bizi ilminde aşkla yaşat,aşkla öldür,aşkla hürleştir ..

Yarabbi hepimize sağlık,huzur,mutluluk nasip et.

Yarabbi kendilerimiz,eşlerimiz ,evlatlarımız ve bağlı olduğumuz tüm etrafımızla bizlere maddi –manevi huzur,sağlık,afiyet,muhabbet ver.

Yarabbi bizlere içlerinde huzurla yaşayacağımız mustakil,bahçesi cennet olmuş,içi aydınlık maddi –manevi evler yanında, kalp evleride ver Allahım..

Yarabbi bizlere hiç kaza yapmayacağımız ,kimseyi incitmeyip,kimseninde bizi incitmeyeceği ferah,daima bizi doğru yola götüren madde ve mana binekleri de ver Allahım..

Yarabbim bize hiç kesintisiz,düzenli,kimsenin hesap sormayacağı ve kimseye hesap vermek zorunda olmayacağımız maddi manevi gelir de ver Allahım..Ve bu gelirle daima hayırlar ,güzel işler işleyelim.

Yarabbi bize Akıl-Ruh ve Kalp sağlığı nasip et..Anlayan bir akıl ve gören bir kalp ver..Ruhumuza en mükemmel eş olabilelim inşallah..

Yarabbi kötü rüya görmeyelim,rüyalarımızda bile artık üzülmeyelim.Çünkü onlar bu aleme yazılan mektuplar gibi.Rüyalarımız iyi okuyup ,iyi yorumlamayı bize nasip eyle Allahım.

Yarabbi bizden evvel yaşamış ,bizle beraber yaşayan ve bizden sonra yaşayacak tüm kardeşleimizi affet çünkü sen affı çok seversin ve affedersin.


BİZ SEN’DEN RAZIYIZ SEN DE BİZDEN RAZI OL..


Bizi lütfen affet

Aminnnnnn

Bayramımız Kutlu Neş’e Olsun.. 

 

 
 
30.09.2008
nuralem7@hotmail.com
http://sufizmveinsan.com