Sufizm ve İnsan

← ANA SAYFA

Astrolog
Nuran Tuncel

 

 

Önceki Yazıları

BURÇLAR da bu AY
HABERLER... Yıldızların dilinden...

20 OCAK – 18 ŞUBAT KOVA  DÖNEMİ
Yıldızlardan Yansımalar…
Geçen yazımızda noktayı koymuştuk bu ay noktayı kaldırıp devam edelim. Dedik ya Mars Boğa’ya geçti ilerledi ve Ocak üçüncü haftada karşısına Uranüs çıktı. Mecbur bir hafta kadar beraber olacaklar. İşler baya karışacak gibi. Bir yandan ateşli, coşkulu, hırslı ve kışkırtıcı Mars karşısında patlamaya yer arayan, ne yapacağı belli olmayan elektrik etkili Uranüs. Hele bir de 21 Ocak transit Ay da bunlara katılıyor. Üstüne ilave arkadan destekçi Jüpiter, Güneş ve Satürn de olunca ben bir şey demesem de anlayan anladı risklerle dolu genel anlamda çok hassas ve kırılgan bir sürece işaret edildiğini….

Arada hoşluklar da neden olmasın. 22-23 Ocak günleri sanata, iyiye, iyiliğe, güzele, güzelliğe gönlü açık olanlara fırsatlar verebilecek, rahatlatıcı tatlı etkiler de var. Sanatsal, kültürel, toplumsal güçlü yapıcı bir hareketlilik de olabilir. Özellikle Balık burçları için yumuşak esintiler…

Ocak ayının son günlerinde Oğlak burcunda Venüs-Pluton buluşması var. Negatif yönü pozitif yönünden daha güçlüdür. İlişkilerde sudan sebeplerle sorunlara yol açabilir. İyi ve kötüyü analiz ettirir. Ya denge kurdurur ya oyunu bozar yeniden başlatır. Zevksiz ve uygunsuz durumlara müsait ortamlar oluşabilir. Finansiyel ve iş alanlarında artı veya eksi rol oynayabilir.

Ocak sonu gündeminde yılın ilk Merkür rötar haberimiz var. 30 Ocak-21 Şubat arasında Kova burcunun son derecelerinden başlayıp 11 derecesine kadar geriliyor. Tam duruşa girmeden evvelki 26-29 Ocak arasına ve tam ileri geçmediği 26 Şubat’a kadar da dikkat…

İletişimsel anlamda, beyin gücü ile çalışan, danışman, yazar, yorumcular, pazarlamacı, halkla ilişkiler uzmanları, öğretimciler, astroloji ve mistik emekçiler bilgi yanlışlığı, yanlış anlaşılma, fikirsel karışıklık veya durgunluk, çeşitli aksaklık veya gecikmelerden daha fazla etkilenebilirler.   Bu süreçte ateşli silahlar, elektrik ve elektronik kazalar, ticaret, ulaşım, eğitim ve teknolojiye gölgeler düşebilir.
Şubat ayının en konuksever burcu Kova beş/altı yıldıza kucak açarak ev sahipliği rekorunu hak ediyor. 19 Şubat’a kadar Güneş, Merkür, Venüs, Jüpiter, Satürn ve birkaç günlüğüne Ay’ın da katılımıyla güzel işbirliği içindeler. Albenileri, farklılıkları, akıl, düşünce, çözümleme, yaratıcılık, yenilikleri yayma ve tanıtma, inat, muhalefet, evrenselliğe dönük duygu ve düşünceler güçlenir. Sorumluluk alma, insanlığa hizmet, ülkücülük artar hatta aşırılıklar sert ve katı tutumlar oluşabilir.
Kova, Koç, İkizler ve Terazi burçları için pozitif etkileri fazladır. Boğa, Aslan ve Akrep burçları daha sert etkilenerek zorlayıcı, otoriter, dediğim dedik davranışlar ortaya koyabilirler.

4-5 Şubat günlerinde biraz karışık durumlar ortaya çıkabilir.  Zıt duygular arasında çekişmeler olur. Kolaylıkla sinirlenme, duygusal heyecanlar veya çok önemli ayrılıklara yol açabilir.  Ani bir depresyonun veya duygusal bir karamsarlığın ortaya çıkmasına müsaittir. İlişkilerde de zorluklar olur. İçten gelen olumsuzluğun verdiği enerji ile soğuk bir hava eser ki, bu saatlere önemli bir görüşmeniz denk gelmişse işiniz zor demektir. Bu günlerde duygular çok hassas, beklenmedik şekilde değişiveren, uçuk hareketlere yol verebilecek kıvamdadır. Haksız hüküm vermek mümkündür.

Yolunuz açık, ilminiz faydalı, iradeniz sağlam ve imanınız daima güçlü olsun. Sevgilerimle…

nurantuncel@gmail.com