Kayıt için burayı tıklayın




1.Bölüm

(Bu Yazı 30 Aralık 1999 tarihli Akşam Gazetesinde yayınlanmıştır.)


oplumda, öyle bir kesim var ki, bazen su üstüne çıkan, bazen de örtülen, ' falcılık, büyücülük, cincilik gibi insana her zaman tehlike yaratacak konular onların uğraşı alanına girmekte...

Cinciler, bilerek veya bilmeyerek ruh ve madde ilişkileri içinde, Medyumlar ise, konsantrasyon, hipnoz gibi kavramların arasında görüşlerini dile getirirken, hipnoz edilen kişinin imajinasyonundan kaynaklanan görüşleri gerçekmiş gibi kabul edilmekte ve karşılaşılacak tehlikeler hiç hesaba katılmadan insana monte edilmektedir.

Normal uğraşılar arasında görülen büyücülük de oldukça geniş bir tabana yayılmaktadır. Basında bile ara sıra bazı şahıslar, "büyücü" ya da "falcı" şeklinde lanse edilmekte ve itibar görmektedir...

Şurası unutulmamalı, kişilerin yönlendikleri bu sahalarda belirli düzeyde ilim sahibi olmaları gerekirken, acemice ve rastgele her noktaya dalmaları affedilecek cinsten bir hata değildir.. Faydalı olur ümidiyle limizden geldiğince bu konulara ışık tutmaya çalışalım.

Medyum herhangi bir şekilde hipnoz veya konsantrasyonla kendinden geçerek, ruh olarak kabul ettiği varlıklarla temas sağlayıp, onlardan mesaj aldığını düşünen kişidir.

Özellikle hatırı sayılır yüksek ve önemli şahsiyetlerin ruhları ile görüştüğünü ve olgun biri gibi kabul ettiği bu insanların kendisini yetiştirdiğini zanneder.

Ruhsal irtibat, hipnoz gibi bedensel gevşekliklere yol açan trans hallerinde, uzaylı varlıklardan bilgi aldığını iddia eder. Ne var ki; "Cinlerle görüştüğünü" fark edemez.

Onların ağzından cinler konuşur, medyum bu haldeyken bilgi kapasitesinin çok üstünde şeyler söyleyebilir. Hatta yabancı dilleri dahi konuşabilir.  Cinlerden bilgi almayı, ilham ya da içe doğma şeklinde tanımlayarak bu işi meslek haline getirmiş kişilere de "falcı" deniyor. Onlar da farkında olarak veya olmayarak, bir obje ile transa geçme halinde, yine varlığını bir türlü algılayamadığımız cinlerden aldıkları verileri dile getirmekte, hatta kağıda döküp yazabilmektedir.

Bundan tam 400 yıl önce Güney Frarısa'da yaşamış Nostradamus adıyla tanınan Michell'de Nostrodame isimli kâhin, özellikle 20. Yüzyıl'da bu konuda olağanüstü bir ün kazanmıştır. Bine yakın kehânet içeren on ciltlik eseri, dilimize de çevrilerek defalarca basılmış ve her kehânetin çıkacağı gün dikkatle izlenrniştir. Nostradamus'un, astrolog olarak da ünü vardır, ne var ki bugüne kadar kehânette bulunduğu 1999 yılı harlç, tüm bilgileri cinler kanalıyla almıştır.

Bilerek veya bilmeyerek cinerle irtibata geçen bir kişi, şayet farkında ise ve kendini 'cinlerim var' diye ilan ederse, ona 'cinci' adı verilebilir. Cinle görüştüğünü bilen, onlarla evlilik yapabilir. Kadın, erkek cinle, erkek ise kadın cinle evlenebilir.

Ahmet F. Yüksel  

 


Üst Ana sayfa e-mail