Başka Dünyalar -2-

Başka dünyalar her zaman ilgimizi çekmiştir. Bunun sonucu değil mi magazin denen şeyin bu kadar ilerlemesi? İnsanların kendi yaşamlarını bırakıp başkalarının yaşantılarıyla uğraşmaları, dünyada magazin olgusunun güçlendiği ilk noktadır. Tabi ki burada magazin sitelerini bulamayacaksınız. İnsanlara yararlı olan siteler özenle seçilerek, tek tek incelenerek belirlenmiş ve yazılmıştır.

Bilişim:

www.yukle.com

Adından da anlaşılabileceği gibi, aradığınız her tür programı bulabileceğiniz bir site. Her nevi, ücretsiz, ücretli vesaire programlara ulaşabiliyorsunuz. Kategorilere göre programları arayabiliyorsunuz. En çok yüklenen, en çok oy alan programların listesiyle yeni ve popüler programları bilip, indirebiliyorsunuz.

www.inndir.com

İndirebiliyorsunuz deyince... inndir.com yukle.com’ a rakip olarak algılanabilir. Kategoriler biraz daha gelişkin gibi diğerine nazaran. Editörün seçimi, yeni eklenenler, haberler içeriklerinden bazıları.

www.pclabs.gen.tr

Tam sizlere göre bir site. Eğer bizim sitemize girip faydalanıyorsanız, üstüne bir de bu yazıyı okuyorsanız, sizin seveceğiniz siteyi bilirim ben. Bu site, işte o site. Girin ve keyfini çıkarın. Bilgisayarla ilgili birçok şey var. Örnek: Donanım, yazılım, sistem önerileri, terimler sözlüğü, ne nasıl çalışır? Bunlar bile ne kadar geniş bir site olduğunu gösterir. Buyurun:

www.chatlak.net

Online oyun sitelerinin en iyilerinden olan chatlak.net birçok oyunu eşzamanlı oynamanıza fırsat sunuyor. Oyun indirebiliyorsunuz ve takım kurup turnuvalara katılıyorsunuz. “Oyuncular” için tam not bir site. İyi eğlenceler.

www.tomshardware.com.tr

İnternet üzerindeki en güvenilir ve kapsamlı donanım sitelerinden biri. Aslı İngilizce olan siteyi Türkiye’ ye taşıyanlar Türkçe versiyon çeviriler hazırlamışlar. Çeviriler ehil kişiler tarafından yapılmış, belli.

Alış-Veriş:

Alışveriş artık çok daha seçenekli. İnternetten giriyorsunuz belli sitelere. Oradaki kataloglardan beğeniyorsunuz kıyafetleri. Bazı sitelerde sanal mankenlerin üzerinde görebilme imkanınız bile oluyor giysilerinizi.

www.otomax.com

İkinci el araç, yeni araç, kredi, oto bilgi, ücretsiz ilan servislerini bulabileceğiniz bir site. Tabi ki araba meraklılarına. Araç karşılaştırması, teknik bilgiler, test sürüşleri gibi bilgilerin de bulunduğu site, araba düşkünleri için güneş gibi parlıyor.

www.algiy.com

Bunlardan biri. Bayan için, erkek için, çocuk için bölümleri olduğu halde bir de markaların bannerleri olan bir sayfaları var. Buradan birçok markanın sitesine geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca çok güzel bir şey yapmışlar. Sol taraftaki bölümde, markanın ismini, giysinin ismini ve fiyat aralığını giriyorsunuz. Düşündüğünüz fiyatlara göre kategorize edilmiş giysileri görebiliyorsunuz.

www.gima.com.tr

Gima marketlerini biliyorsunuz. Bu site sayesinde marketlerine gitmeden uzaktan erişimle gıda da dahil her çeşit ürün siparişi verebiliyorsunuz. Ödemesini ise ister online, ister teslimat sırasında yapıyorsunuz.

www.yemeksepeti.com

“Kredi kartınız bizi hiç ilgilendirmiyor.” diye bir başlıkla giriyorsunuz siteye. Adından da anlaşılacağı gibi yemeksepeti.com. Çin mutfağı, deniz ürünleri, dünya mutfağı, ev yemekleri, Japon mutfağı, Kebap&Türk mutfağı gibi mutfak yemekleri yanı sıra. Pizza ve fast-food gibi popüler kültür mutfakları da mevcut. Yanı sıra, tüm restaurantları da bulabilirsiniz. Online yemek siparişi verebiliyorsunuz.

Arama Motorları:

www.arabul.com

Türkçe arama sitesi olan arabul, artık gereksiz bir sürü web sitesini karşımıza çıkarıyor. Biraz değişik bir arama sitesi.

www.google.com

İşte, benim de kullandığım ve fevkalâde bir site. Saniye geçmeden verdiğiniz kelimelere göre siteler karşınıza gelmiş oluyor. Tavsiye ederim. Hem Türkçe siteler ve Türkiye’ den siteler gibi seçenekleri de var. Daha ne isteriz ki?!

www.hemenbul.com

Yahoo benzeri bir site. Arama yapabilmekle beraber çeşitli kategorilerdeki meraklarınızı buradan giderebilirsiniz. Örneğin: Alış-veriş, bölge ve şehirler, sağlık.

wolkan98@hotmail.com
İstanbul - 23.03.2004

http://gulizk.com


Üst Ana sayfa e-mail