Kayıt için burayı tıklayın
2. Bölüm


ÇOK YEMEK ZARARLI

Yapılan yeni bir araştırmaya göre, az yemek ömrü uzatıyor.Amerikan bilim adamları,normalden % 70 daha az kalori ile beslenen maymunların kanser gibi dejeneratif rahatsızlıklara daha az yakalandıklarını tespit ettiler. Meyve kurtları, solucanlar ve fareler üzerinde daha önce yapılan denemelerde de, az gıda almanın yaşam uzunluğunu yaklaşık %40 oranında arttırdığı tespit edilmişti.Çalışmalarına devam eden bilim adamları,bu denemelerin insan ömrünün uzatılması konusunda önemli ipuçları vereceğine inanmaktadırlar.
The Times 'dan derleyen Netdoctor.co.uk
25/ 11/2000

AIDS HIZLA  ARTIYOR

AIDS uzmanları, İngiltere ve Galler bölgesindeki HIV taşıyıcıları oranının son üç yıl içinde %40 oranında arttığını tahmin ediyorlar.Bugün yayınlanan Public Health Laboratory Service'de, geçtiğimiz yıl 3000 yeni HIV vakasının belirlendiği açıklandı. Şu anda İngiltere'de 20800 HIV taşıyıcısı bulunmaktadır ve bu rakkam son 4 yıl içinde % 40'lık bir artışa tekabül etmektedir.
Daily Telegraph 'dan derleyen Netdoctor.co.uk
1/ 12/2000

KENDİ KENDİNE HİPNOZ

Kendi kendini hipnotize edebilen bir kadın, anastezisiz ayağından ameliyat oldu. 59 yaşındaki Brenadine Coady, operatör ayağındaki kemik ve kasları keserken hiç acı duymadığını söyledi. Brenadine Coady, hipnotizasyon için, sadece, kendi kendine hiç acı duymadığını tekrarladığını ve uygun eğitim ile bunu herkezin başarabileceğini belirtti. 4 Aralık 2000 tarihindeki ameliyat, Brenadine Coady'nin anestezisiz yapılan ikinci ameliyatıydı.Kendisi ameliyat sırasında tüm yapılanların farkında olduğunu ancak operatör ile hiç konuşmadığını söyledi. Her ihtimale karşı ameliyat sırasında ameliyathanede bir anastezist  bulunduruldu.
Daıly Mail'dan derleyen Netdoctor.co.uk
5/ 12/2000

DOMUZ ETİNDE SALMONELLA UYARISI

İngiltere hükümetinde görevli bilim adamlarına göre; her yıl İngiltere de kesilen yüzbinlerce domuzun etinde zehirleyici bakteri bulunuyor.İngiltere Tarım bakanlığı tarafından mezbahalarda yapılan kontrollerde,her yıl kesilen 13 milyon domuzun yaklaşık 700.000'inin,antibiyotiğe mukavim cinsleri de dahil olmak üzere, Salmonella'nın pek çok türünü yapısında barındırdığı belirlendi. Bakanlık yetkilileri hayvan üretme çiftliklerine bu konuyla ilgili olarak yeni düzenlemeler getirmiş olmakla birlikte,konunun sadece çiftliklerdeki koşulları değiştirmekle düzelemiyeceğini ve domuz etinden kaynaklanabilecek gıda zehirlenmelerine karşı mutfaklarda dikkatle önlem alınması gerektiğini ifade etmektedirler.
Daıly Telegraph'dan derleyen Netdoctor.co.uk 7/ 12/2000

http://afyuksel.com
10
.12.2000

 


Üst Ana sayfa e-mail