Yaylar, 2007'de şans sizden        yana
 Hakan Kırkoğlu  
Jüpiter, bu yıl burcunuzu ziyaret ederken, eğitimde, yabancılarla ilişkilerde ve mesleki alanda yepyeni ufuklar edinebilirsiniz. Çekingen davranmamalısınız. Eylül sonrasında ise iş hayatında ciddi sorumluluklar gelebilir

Kuşkusuz bu yılın en büyük olayı Jüpiter'in burcunuzu ziyaret edişi olacak. Jüpiter zenginliği, fırsatları ve genişlemeyi, tecrübe kazanmayı anlatan gezegendir. Bu yıl kendinize güveniniz yüksek seyredecek ve şimdiye kadar hayal ettiğiniz şeyleri gerçekleştirme imkânı bulabileceksiniz. Ancak fırsatları değerlendirmek için beklememeli ve her zamankinden daha istekli ve çalışkan olmalısınız. Durup bekler, tembellik ederseniz bu dönemi boşa harcamış olursunuz. Harekete geçmelisiniz.
Sorumluluklar ve disiplin gezegeni Satürn bu yılın eylül ayına kadar size destek vermeye devam ediyor ancak bu tarihten sonra sizi büyük bir sınava da tabi tutacak. Eylül ayına kadar olan dönemde birikimlerinize dayanarak ilerlemek kolay olacak.
Özellikle iş hayatında olumlu bir denge ve sorumlulukları yerine getirmek zor olmayacak. Ayrıca yabancılarla ilgili işler, yüksek eğitim ya da sosyal alanda kendinizi daha yetkin hissedebilirsiniz. İşe ait yolculuklar ve yabancılarla ilgili işlerde sorumluluklarınızı başarıyla yerine getirebilirsiniz. Eylül sonrasında ise çok daha hazırlıklı olmanız ve daha fazla sorumluluk yüklenmeniz gerekebilir.
Özellikle iş hayatında test edileceksiniz. Bu belki iş hayatında yükselme anlamına da gelebilir. Eğer detaylara önem vermezseniz, fırsatları kötüye kullanmış olacak ve üstleriniz tarafından eleştirilebileceksiniz.

Ani değişiklikler
Uranüs burcunuz üzerinde dalgalanmalar ve ani değişiklikler getirmeye devam ediyor. Uranüs özgürleşmeyi, bağımsızlık duygusunu ve yenilenmeyi anlatır. Bu enerjiyi çok dengeli biçimde kullanamayabilir ve huzursuzluk hissedebilirsiniz. Özellikle 4-11 Aralık doğumlu Yaylar bu yıl Uranüs'ün yıkıcı ve özgürleştirici enerjisine çok daha açık durumdalar. Bu günlerde doğanlar hayatlarını aniden değiştirecek olaylar bekleyebilir, ya da bu olayları bilinçsizce kendileri de hazırlayabilirler.
Neptün'ün yaratıcılık getiren, hayal gücünüzü artıran sizi daha rafine kılan etkisi de sürüyor. Neptün olumlu açısı altında sizi daha esnek, insancıl ve sosyal konulara daha duyarlı kılıyor. Yaratıcı eserler vermek, topluma katkı sağlamak bu dönemde pek çok Yay için olumlu yollar olarak görülecek. Özellikle 11-15 Aralık doğumlu Yaylar bu yıl Neptün'ün nazik ve akıcı enerjisine fazlasıyla açıklar. Sanat alanında ve güzel olan her şey içinde daha yaratıcı olabilecekler.
Pluton sayesinde hayatınıza ya hep ya hiç felsefesi ile bakabilir, daha tutkulu davranabilirsiniz. Kuşkusuz bu etki bazı Yaylarda daha fazla içe dönüş ve çevreyi kontrol isteği de getirebiliyor. Pluton sayesinde daha inandırıcı olabilir ve kişisel gücünüzü daha etkin kullanabilirsiniz. İş hayatında üstlerden destek görmek ya da geniş çaplı sosyal ve politik projelere girmek Pluton sayesinde daha kolay olabilir. 2007'de özellikle 19-22 Aralık doğumlu olan Yaylar kişisel alanda daha kararlı olabilir.
Şanslı alanlar: Bu yıl en büyük şansınız yeni başlangıçlar yapmaktan ve doğrudan sizden, kişiliğinizden kaynaklanıyor. Şansınıza güvenebileceğiniz bir yıldasınız. Yeteneklerinizi ortaya koyabilmeniz açısından inanılmaz fırsatlar hazırınızda bekliyor. Yeter ki siz kararlı olun. Bu yıl eğer sağlığınızla ilgili şikâyetleriniz varsa, bu yönde de iyileşmeler söz konusu olabilir. Yıl içinde Mars'ın da olumlu açılar kurduğuı 26 Şubat - 6 Nisan, 15 Mayıs - 24 Haziran dönemlerinde fiziksel enerjinizi engellenmeden kullanabilir ve daha hızlı ilerleyebilirsiniz.
Mücadele alanları: Bu yıl Jüpiter'in burcunuzda olması koruma altında olduğunuzu gösteriyor ve engellerle karşılaşsanız bile bu durumlardan kurtulmanız zor olmayacak. Ancak Uranüs'ün karesi özellikle ani gelişmelere açık olacağınızı ve sizi esnek olmaya iten koşullarla karşılaşabileceğinizi gösteriyor. Özellikle 4-11 Aralık doğumlu Yay'lar fazla huzursuzluk yaşayabilir. Mars'ın sert açı içinde kaldığı dönemlerde, 6 Nisan - 15 Mayıs, 7 Ağustos - 29 Eylül arasında kendinizi aşırı gergin hissedebilirsiniz. Bu dönemlerde daha soğukkanlı ve yapıcı olmaya özen göstermelisiniz. Nisan - Mayıs geçişinde ev, ailevi konular ve bu konulardaki sorumluluklar yüzünden iş hayatında zorlanabilir, üstlerinizle ters düşebilirsiniz. Ağustos - Eylül aylarında ise yakın ilişkilere, evlilik hayatına ve ortaklaşa konulara özen göstermek, ani reaksiyonlardan kaçınmak gerekiyor.
Aşk ve ilişkiler: Yaylar aşkta deneyimci ve kendilerini kısıtlamayan beraberlikleri tercih ederler. Hatta bu alanda oldukça dürüst ve dosdoğru hareket ettikleri için, daha muhafazakâr kişiler için fazla hareketli ve açık bulunabilirler. Yay ilişkilerinde hareket ve heyecan olduğu kadar yenilik, bilgi ve bilgelik de arar. Bu nedenle entelektüel açıdan onları doyuracak, canlı ve özgür düşünceye önem veren kişilerle çok daha rahat edeceklerdir.
Yay kadını: Yay kadını düşünen ve görüşlerini hararetli biçimde savunan, bir çeşit amazonvari bir kadın olabilir. İyi huylu ve iyimser görünümüne karşın, kendi görüşlerine karşı gelindiğinde siz de hazırlıklı olmalısınız. Eğer kendini kısıtlanmış hissederse, onu bir daha göremeyebilirsiniz. Cesur ve kendi ayakları üstünde durmak istemesi onun boyun eğmeyeceğini gösterir.
Jüpiter'in burcunuzda olması ilişkilerinize rahatlık ve canlılık getiriyor. Kendize olan güveninizin artması beraberliklerinize de olumlu yansıyacak. Bu yıl Venüs'ün burcunuzla uyumlu olduğu 21 Şubat - 18 Mart, 5 Haziran - 15 Temmuz, 9 Ağustos - 8 Ekim dönemlerinde aşk hayatınızda çok daha kolay mutlu olabilirsiniz. Hayatın keyifli yönlerini göreceksiniz. Ancak 7 Ağustos - 29 Eylül döneminde ikili ilişkilerde daha tartışmacı olabilir ve hatalar da yapabilirsiniz.
Yay erkeği: Yay erkeği duygusal açıdan iyi huylu, uyumlu ve geniş düşünmeyi bilen birisidir. Neşeli ve şakacı olması sayesinde topluluk içinde popüler olabilir. Ancak duygusal açıdan bağlanmaya gelince bazı problemler kaçınılmaz olarak ortaya çıkacaktır. Kurallarla arasının çok iyi olmadığını söylemeliyiz. Jüpiter hayatınıza iyimserlik ve daha fazla macera arayışı getiriyor. Bu yıl heyecan verici beraberlik yaşayabilir, süregelen ilişkilerinizi hareketlendirebilirsiniz. Özellikle 26 Şubat - 6 Nisan, 15 Mayıs - 24 Haziran dönemlerinde daha girişken ve kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz. Bu yıl 15-27 Temmuz ve 8 Ekim - 8 Kasım tarihleri arasında yakın beraberliklerde daha toleranslı olmak gerekebilir.
İş ve para: İş hayatında şikâyetiniz olmaması gerekir. Jüpiter size rahatlama ve daha fazla deneyim ve fırsat sunuyor. Kuşkusuz Yay aşırı uçlara gidebilen bir burç olduğu için maddi konularda yeteri kadar önlemci olmayabilir. Jüpiter'in getirdiği iyimserliği kullanmalı ve kendinizi geliştirmeyi ihmal etmemelisiniz. 2007 Eylül ayından itibaren daha gerçekçi olmanız gereken önemli bir dönem başlıyor. Uzun sürecek bu dönemde iş hayatında daha fazla test edilecek ve yaptıklarınızla dikkat çekeceksiniz. Eğer yılın ilk yarısında hesapsız davranır, sorumluluklarınızı ihmal ederek aşırı iyimser davranırsanız, bu kez önemli sıkıntılar gelecektir.
Sağlık: Jüpiter'in koruyuculuğu altındasınız ve sağlığınızla ilgili problemlere daha etkin çözümler bulabilirsiniz. İyimserliğinizin artması da sağlığınızı olumlu yönde etkileyebilir. Ancak 4-11 Aralık doğumlu Yaylar bu yıl daha gergin ve huzursuz olabilirler. Bugünlerde doğanlar ve genel olarak tüm Yay özellikle 6 Nisan - 15 Mayıs, 7 Ağustos - 29 Eylül dönemlerinde bedenlerine daha fazla önem vermeli ve gerginliklerden uzak durmaya çalışmalılar.
Merkür'ün etkisi: Merkür bu yıl üç kez geri hareket yapacak. Geri hareket ettiği dönemlerde daha fazla iletişim problemi, gecikmeler ve yanlış anlamalarla karşılaşabilirsiniz. Bu dönemlerde önemli anlaşmalara imza atmamalısınız. Genellikle beklenmedik değişiklikler ve sözlerin boş çıkmasıyla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle Merkür'ün geri gideceği 14 Şubat - 8 Mart, 16 Haziran- 10 Temmuz ve 12 Ekim - 2 Kasım tarihlerinde iş hayatında önlemci davranmalı, aceleci kararlar vermemelisiniz.
Tutulmalar: Bu yıl gerçekleşecek Güneş tutulmalarının ilki 19 Mart'ta Balık burcunda, ikincisi ise 11 Eylül'de Başak burcunda olacak. Mart ayında eve ve yakınlara ait konularda hızlı gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Kendi iç dünyanıza daha fazla eğileceksiniz. Eylül ayındaki tutulma döneminde iş hayatında ve sorumluluklar alanında daha önlemci olmak gerekecek. İşe ait konular, geçmişten kaynaklanabilecek problemlerle karşılaşabilirsiniz.

2007'de en iyi ilişkiler :
Yay-Yay

2007'de en zor ilişkiler :
Yay-Başak

Aylık durumlar

OckŞbtMrtNsnMysHzrTmzAğuEylEkmKsmArl
Aşk******************************
İş************************
Sağlık*****************************


Zor * | Vasat ** | İyi ***

YÜKSELEN BURÇLARINA GÖRE YAY VE 2007
Yükselen Yayların sorumluluğu artıyor

 • Yükselen Koç: Bu yıl her bakımdan şanslısınız ve ufuklarınızı olabildiğince genişleteceksiniz. Eğitim, yabancılarla işbirliği, yolculuklar hayatınıza renk katabilir.
 • Yükselen Boğa: Bu yıl ortaklaşa konularda avantajlara sahipsiniz ve başkalarının kaynaklarından yararlanabilirsiniz. Şimdiye kadar beklemede olan parasal değerlere ulaşabilirsiniz.
 • Yükselen İkizler: Bu yıl oldukça heyecanlı ve oynak geçeceğe benziyor. Evlilik, yakın beraberlikle ve ortaklıklardan yana güzel teklifler alabilirsiniz. Başkalarının desteğinden yararlanabilirsiniz.
 • Yükselen Yengeç: Eylül ayından itibaren maddi konularda daha rahat etmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca yıl için iş hayatınızda ilerleme ve iş koşullarınızda daha olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz.
 • Yükselen Aslan: Eylül ayından itibaren daha rahat koşullar gelişecek ve önünüzdeki engellerin kalktığını görebileceksiniz.Ayrıca bu yıl hayatın güzel yönlerine ve aşka daha açıksınız.
 • Yükselen Başak: Bu dönemde kişiliğiniz ve ikili ilişkilerinizle ilgili konularda önemli kararlar verebilir ve hayatınızı yeniden yönlendirebilirsiniz. Evden ve yakınlardan destek görmek mümkün.
 • Yükselen Terazi: Bu yıl daha eğlenceli ve hareketli geçebilir. Jüpiter'in konumu yakın çevrenizin canlanabileceğini, zihinsel konularda çok daha verimli olabileceğinizi gösteriyor.
 • Yükselen Akrep: Son iki yıldır Satürn iş hayatına baskılar getirmekte. Bu yıl eylül ayından itibaren bu yüklerden kurtulabileceksiniz. Bu yeni dönemde iş hayatında daha kararlı olabilirsiniz.
 • Yükselen Yay: Kuşkusuz bu yıl sizin için büyük başarıların yılı olabilir. Sonbahar aylarında kariyerinize ilişkin konularda artan sorumluluklar var. Dikkatli olun.
 • Yükselen Oğlak: Bu yıl sizin için daha çok bir hazırlık niteliği taşıyor ve pek çok konuda eski düşüncelerinizi değiştireceksiniz. Bu arada hayatı daha kabullenici davranabilirsiniz.
 • Yükselen Kova: Bu yıl daha kararlı ve iyimser olabilirsiniz. Hem arkadaş çevrenizi genişletebilir hem de iş hayatında ortaklaşa çalışmalar içinde olabilirsiniz. Geleceğe daha ümitli bakacaksınız.
 • Yükselen Balık: 2007 son derece hareketli ve dinamik geçecek. İş hayatında elde edebileceğiniz deneyimler sayesinde zenginleşebilir ve etkinliğinizi artırabilirsiniz.


 • Yay
  (23 Kasım-21 Aralık)
  Tanımlayan söz: Kendimi yeni ufuklarda arıyorum
  Olumlu ve yapıcı kullanıldığında: Yeniliğe açık, felsefi, hareketli ve özgürlüğüne düşkün, iyimser ve inançları güçlü, başkalarına ilham veren, geniş düşünen
  Kötü kullanıldığında ve abartıldığında: Dikkatsiz ve atıp tutan, aşırı zevk düşkünü, abartılı, kaba ve fanatik, dogmatik, sorumsuz ve savruk
  Yönetici gezegeni: Jüpiter
  Elementi: Ateş
  Niteliği: Değişken
  Mitolojisi: Bu burcun figürlerini tarihte tam olarak belirlemek zordur. Babilliler onu savaş tanrısı Nergal olarak ifade etmişlerdir. Okçu simgesi yarı insan- yarı beygir biçiminde görülür. Bu figürün yunan mitolojisindeki karşılığı santorlar ve özellikle Kiron'dur. Kiron, Pelion dağında kılıç kuşanmış, Herkül'ün okları tarafından kalçasından yaralanarak dayanılmaz acılar yaşamıştır.
  Vücutta karşı geldiği bölge: Kalçalar, baldırlar
  Rengi: Koyu mavi, mor
  Metali: Kalay
  Taşı: Topaz

  Yükselen burcunuzu nasıl bulacaksınız?
  Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin.

  22 Kasım-2 Aralık3 Aralık-12 Aralık13 Aralık-21 Aralık
  00.00BaşakBaşakBaşak
  00.30BaşakBaşakBaşak
  01.00BaşakBaşakTerazi
  01.30BaşakTeraziTerazi
  02.00TeraziTeraziTerazi
  02.30TeraziTeraziTerazi
  03.00TeraziTeraziTerazi
  03.30TeraziTeraziTerazi
  04.00TeraziTeraziAkrep
  04.30TeraziAkrepAkrep
  05.00AkrepAkrepAkrep
  05.30AkrepAkrepAkrep
  06.00AkrepAkrepAkrep
  06.30AkrepAkrepAkrep
  07.00AkrepAkrepYay
  07.30AkrepYayYay
  08.00YayYayYay
  08.30YayYayYay
  09.00YayYayYay
  09.30YayYayOğlak
  10.00YayOğlakOğlak
  10.30OğlakOğlakOğlak
  11.00OğlakOğlakOğlak
  11.30OğlakOğlakkova
  12.00OğlakKovaKova
  12.30KovaKovaBalık
  13.00KovaBalıkBalık
  13.30BalıkBalıkKoç
  14.00BalıkKoçKoç
  14.30KoçKoçBoğa
  15.00KoçBoğaBoğa
  15.30BoğaBoğaİkizler
  16.00Boğaİkizlerİkizler
  16.30İkizlerİkizlerİkizler
  17.00İkizlerİkizlerİkizler
  17.30İkizlerİkizlerYengeç
  18.00İkizlerYengeçYengeç
  18.30YengeçYengeçYengeç
  19.00YengeçYengeçYengeç
  19.30YengeçYengeçAslan
  20.00YengeçAslanAslan
  20.30AslanAslanAslan
  21.00AslanAslanAslan
  21.30AslanAslanAslan
  22.00AslanAslanBaşak
  22.30AslanBaşakBaşak
  23.00AslanBaşakBaşak
  23.30BaşakBaşakBaşak

  web: www.hakankirkoglu.com
  e-mail: hkirkoglu@superonline.com

  İstanbul-27.12.2006
  http://sufizmveinsan.com

  Bu yazı http://www.hakankirkoglu.com' dan Alınmıştır


  Üst Ana sayfa e-mail