KOÇ  


2002'de son derece canlı, cesur ve atak olacak, hareketli bir yıl geçireceksiniz. Yılın ikinci yarısı, başarıyı avucunuzun içine alacaksınız.

2002 Genel
Bu yıl yönetici gezegeniniz Mars'ın kontrolünü üzerinizde tam olarak hissederek, son derece canlı, cesur ve atak olacak, hareketli bir yıl geçireceksiniz. Ocak ayından itibaren tutku ve ihtiraslarınızın uzun süreli desteğine hazır olun ve eğer 18 Ocak itibariyle bu konularda hala bir değişiklik veya ilerleme göremezseniz, kendi girişimlerinizde bulunmaya başlayın. Yılın tutulmaları iki önemli alanda göze çarpacaktır: iletişim ve kariyer.

Bu nedenle 2002 yılında yaşantınızda bu alanlardaki rolünüzde çok büyük bazı gelişmeler bekleyebilirsiniz. Ocak, Mayıs/Haziran ve Kasım/Aralık ayları, sizin için büyük değişimler getirecek ve birçok elverişli fırsatla dolu dönemler. Genel olarak ilişkiler, işbirlikleri, bilgisayar, yaratıcılık ve yenilikler, arazi, ev alım ya da satımı gibi konularda sizi güzel bir yıl bekliyor.

2001 yılının ikinci yarısından sonra gelişen olaylar size yeni bir hayat yolu açmış, birtakım hayal kırıklıklarınız nedeniyle sıkıntı çekmiş, kendinizi engellenmiş gibi hissetmiş olabilirsiniz. Ancak yeni yılın ikinci yarısı ile birlikte başarı avucunuzun içinde olacak ve sizi üzen veya düşündüren olaylar geçmişte kalacak. 2002 yılında doğrudan doğruya yolcuklar ya da profesyonel ve kişisel çabalarınız sayesinde oldukça ilerleyeceksiniz. İçinizde sürekli olarak hissedeceğiniz bu güçlü alevi söndürmeden korumaya devam edin çünkü yeni yılda dünyayı tutuşturmak üzere olacaksınız!


Aşk ve İlişkiler
Altı ay önce Koç'lar için ilişkilerinde yeni bir dönem başlamıştı. Bu bazıları için anlaşılmaz bazı yeni ilişkiler, bazıları için evlilik, diğerleri için ise ilişkilerinin tabiatının değişmediği anlamında idi. 2002 yılında aşk konusunda daha derin, daha bilgili bir seviyede ve varoluşunuzu kavramakla ilgili şartlar altında olacaksınız. Romantik konulardaki sorumluluklarınızda daha ciddi ve kararlı davranacak, yeni başlayan ve henüz kaderi belirlenmemiş ilişkilerinizde bile bu kararlılığınızı ortaya koyabileceksiniz. Bu adeta yeniden doğmak gibi tanımlanabilir.

Bağlılık ve duygusal/cinsel konularda gerekli durağanlığı sağladığınızda kendinizi çok daha rahat hissedeceksiniz. 7 ile 31 Mart arasındaki dönem ile, 6 Ağustos - 7 Eylül arasındaki dönem aşk hayatınız için en önemli girişim veya ani tesadüflerle karşılaşacağınız önemli tarihleriniz. 22 Mart ile 8 Ağustos tarihlerinden itibaren uzun süreli huzur ve mutluluklara kavuşacaksınız.


Başarı ve Mücadele
2002 yılında sıkı çalışmalar yapmanız, işinize dört elle sarılarak bazı ilave bilgi ve beceriler kazanmanız gerekecek. Bu bazı Koç'lara okul yıllarına tekrar döndüklerini anımsatacaktır. Ancak bunu başardığınızda ve bu inancı devam ettirdiğinizde, özgüveninizin tazelediğini ve kendinize verdiğiniz önemin arttığını göreceksiniz. Bu yoğun çalışmalar ve büyük öğrenme döneminde kazanacağınız olgular, size hayatınızın daha sonraki kesitlerinde daima rehberlik edecektir. Bu dönemde yapacağınız her türlü anlaşmalar, ortaklıklar ve işbirliklerine dikkat etmeniz gerekecektir. Çabuk ve fazla düşünmeden alacağınız bazı kararlar, sizi maliyeti yüksek ve ödenmesi güç faturalarla karşı karşıya bırakabilir.

Ağustos ayı başlarından itibaren yaratıcılık evinize girecek Jüpiter yıl sonuna kadar sizin yeni iş planlarıyla yanıp tutuşmaya başlamanızı sağlayacak ve bu sayede 2002 yılında ciddi kazançlar elde edebileceksiniz. Bu dönemde her yaştaki Koç'ların çocuklar ile olan ilişkileri gelişecek. Evli çiftler çocuk sahibi olmayı düşünebilir.

Ağustos'tan itibaren ailenizi genişletmeyi ya da yeni ve daha büyük bir eve taşınmayı düşünebilirsiniz. Bu dönemden itibaren özellikle toplumsal konularla ilgili işlerde faaliyet göstermekte olan Koç'lar çevrelerinden daha fazla ilgi görmeye başlayacaktır. Bazı Koç'lar şöhreti kolayca yakalayabileceklerdir. Diğerleri ise gayretleri sayesinde kişisel başarılar veya düşünce konularında güzel işbirlikleri ile ödüllendirilecektir.


Önemli Tarihler
19 Ocak, 15 Şubat, 15 Mart, 12 Nisan, 8 Mayıs, 4 Haziran, 20 Temmuz, 8 Ağustos, 22 Eylül, 20 Ekim, 25 Kasım, 13 Aralık.

9 Ocak, 8 Şubat, 28 Mart, 9 Nisan, 4 Mayıs, 14 Haziran, 27 Temmuz, 24 Ağustos, 20 Eylül, 14 Ekim, 2 Kasım, 15 Aralık.


BOĞA


Bu yıl ilişkilerinizi olumlu yönde geliştireceksiniz. Uranüs size meslek yaşamınızda parlak girişimlerde bulunma fırsatı verecek.

2002 Genel
2002 kişisel süreç ve gelişiminizle ilgili özel bir yıl. Bu nedenle Boğa'ların alışılagelmiş ani tepkileri kişisel anlamda pek fazla bir şey kazanmalarına yardımcı olmayacaktır. Büyük ihtimalle bir zamanlar sizin için öncelikli ve önemli saydığınız olgular başarı ve kendini kabullendirme idi. Şimdi ise kişisel gereksinimlerinizi yerine getirmeye ve diğer insanlarla olan ilişkilerinizi olumlu yönde geliştirmeye çalışmak zorunda kalacaksınız.

Önceden tahmin edilmesi zor olan tavır ve davranışlarınız yeni yılda da sizi zaman zaman güç durumlara sokmaya devam edebilir ve eğer doğum tarihiniz 1 ile 19 Mayıs arasında ise, sizin için tamamen yeni sayılabilecek bazı çevrelere yıl sonundan önce girebileceğinizi söyleyebiliriz. Nisan sonları ve Mayıs'ın ilk haftalarında muhtemelen uzun zamandan beri süregelen bazı görüşlerinizi değiştirebilecek, şekillendirme gücüne sahip bazı olaylarla karşılaşacaksınız. Boğa'lar bu dönemde bir bütün olarak halihazırda alıştıkları yaşam tarzlarını veya uğraşılarını bir yana bırakarak, kabiliyet isteyen bazı iş ve mesleklerle ilgilenmek zorunda kalabilirler.

Kasım ayında yine davranış biçiminizde, size kendini zorla kabul ettirecek, yerine getirmeye mecbur kalacağınız bazı olaylarla karşı karşıya kalacaksınız. Bu dönemde kaderinizi kendiniz tayin etmeniz için size bazı fırsatlar verilecek ve etrafınızdaki diğer insanlar geleceğinizle ilgili konular ve hayatınızdaki büyük sayılabilecek bazı gelişmeler için olayları hızlandırıcı etkide bulunacaklar.

Yıl boyunca kendi burcunda bulunacak Kova'daki Uranüs'ün nelere kadir olacağı konusunda yeterince fikre sahip olacaksınız. Uranüs size meslek yaşamınızda parlak girişimlerde bulunma fırsatı verecek. Sezgi gücünüz hissedilir ölçüde gelişmiş olacak ve bu gücünüz sizinle bütünleşene kadar da gelişmeyi sürdürecek. Bu süre içinde ektiğiniz her şeyin, yaptığınız değişim ve yeniliklerin meyvasını sonraki on beş yirmi yıl boyunca alacaksınız. 2002 sizin için tam bir öğrenme ve gelişim yılı olacak.


Aşk ve İlişkiler
Bahar aylarında çiçeklerin açması gibi Boğa'larda da romantizm filizlenir. Nisan ayı boyunca Venüs aşk hayatınızda kendisini önemli ölçüde hissettirerek, çekiciliğinizi arttıracak. 6 Nisan'daki hafta sonu sizin için sihirli bir gün ve karşı cinsten karşılaşacağınız bir kişi üzerinizde kalıcı bir etkide bulunabilir. 7 Eylül'de aynı gezegen ilişkilerle ilgili bölgeye girecek ve burada 2003 Ocak ayına kadar kalacak. 2002 bir çok Boğa için evlenme ya da ilişkiler konusunda önemli gelişmelerin yaşanacağı bir yıl olacak. Eğer 10 Ekim ile 20 Kasım arasında bir ortaklık içerisine girmek zorunda bırakılırsanız bundan kesinlikle endişelenmeyin.


Başarı ve Mücadele
Satürn'ün öz değerleriniz alanındaki transit etkisi size diğer insanların ya sizin yaptığınız işe değer vermediğiniz izlenimini yaratabilir. Bu gezegen geçen onsekiz ay boyunca parasal veya duygusal konularda büyük bir savaş ve mücadele içinde olduğunuzu hissettirdi, belki de her iki konuda da. Şimdi daha sağlam ve içten bir inanışa sahip olmalısınız. Bu kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacak, ancak yine de tamamlanıncaya kadar Nisan, Mayıs ve Kasım'daki bazı olaylarla karşınıza yine çıkarak gelişiminiz sınanacaktır. Ağustos'a kadar Jüpiter büyük bazı yolculuklar, yalın sezgiler, bilgi edinme ve yeni beceriler kazanma konusunda size yardımcı olacak

Bu dost gezegen daha sonra sizi ev ve aile konularında etkilemeye başlayacak ve bu alanlarda birtakım olumlu gelişmelerle karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Örneğin evinizi yeniden şekillendirme, yeni bir eve taşınma ya da ailenize yeni bir ferdin katılması gibi. Daha da önemlisi Ağustos'tan sonra Jüpiter üzerinizde koruyucu bir etkide bulunacaktır.


Önemli Tarihler
14 Ocak, 14 Şubat, 22 Mart, 13 Nisan, 12 Mayıs, 3 Haziran, 27 Temmuz, 17 Ağustos, 24 Eylül, 17 Ekim, 14 Kasım, 25 Aralık.

28 Ocak, 11 Şubat, 15 Mart, 7 Nisan, 19 Mayıs, 7 Haziran, 9 Temmuz, 22 Ağustos, 18 Eylül, 30 Ekim, 20 Kasım, 15 Aralık.


İKİZLER  


2002'de aşkta sizi uçsuz bucaksız değişiklikler bekliyor. Nisan sonlarından haziran ortalarına kadar olan süreçte yıldırım aşklarıyla karşılaşabilirsiniz. Aralık ayının ilk yarısı da buna dahil.

2002 Genel
Geçen yıl içindeki bir süre içinde eminiz ki bir kenara çekilerek kendi kendinize hiçbir şey bundan daha kötü olamazdı dediniz. İşte bu Satürn'ün en önemli marifetlerinden biridir! 2002 sizin için sadece büyük bir geri dönüş olmayıp, aynı zamanda 2001 üzerinde önemli düzeltmelerin de yapıldığı bir yıldır. Bu dönemde yoluna girecek ilk alan parasal konulardaki gözle görülür iyileşme olacaktır. Ocak ayı iş konusunda yeni fikirler, parasal konularda anlaşmazlık ve sorunların halledileceği ve yeni bir gelecek yaratmak için iyi bir başlangıç noktası.

Bu temelleri bir kez oturtup karlı konuma geçtikten sonra çalıştığınız alanları genişletmeye, bunların içine yolculuk ve dış ülkelerle ilişkileri de eklemeye başlayabilirsiniz. Yılın üç tutulması (26 Mayıs, 10 Haziran ve 4 Aralık) burcunuz üzerinde gerçekleşmektedir. Özellikle doğum tarihiniz geç saatlere düşmüş ve 3 ile 11 Haziran arasında ise sizi üzecek bir olay 2002 yılındaki 12 ay içerisinde hayatınızın akışını büyük ölçüde değiştirecektir.


Aşk ve İlişkiler
Aşk konusunda da sizi uçsuz bucaksız değişiklikler bekliyor. Zodyak'ın soğukkanlı burçlarından biri olarak partnerinize aldatıcı ve duyguları yıpratıcı şekilde, bir ilişkinin en acı verici yönlerini göstermekten sorumlu olacaksınız. Bu eğiliminize ve kendinizi aşkın yakalanması zor havai kelebeği hissetmeye devam etmeniz halinde sizde derin bazı değişiklikler oluşabilir. Daha önce açıklanan tutulma günlerini izleyin.

Nisan sonlarından Haziran ortalarına kadar olan süreçte yıldırım aşkları ile karşılaşabilirsiniz. Aralık ayının ilk yarısı da buna dahil. 2002 yılında aşk için her şeyi yapmak ve göze almak sizin temanız olacak. Ancak bu iki anlamda da olabilir: arzularınız ve beklentilerinize uygun bir kişiyi bulmak amacıyla süregelen bir ilişkinizi sona erdirmek ya da aşkınızın sınırlarını test etmek ve beklentilerinizin bu şekilde üzerinden aşmak.


Başarı ve Mücadele
İkizler burcunda büyümek ve gelişmek zor bir konudur. Çünkü İkizler Zodyak'ın yaramaz çocuğu gibidir. Ancak Satürn transitini burcunuz üzerinde gerçekleştirdiğinde işler değişir ve sizi dikkatinizi veya sadakatinizi kaybetmeden büyük sorumluluklar almaya ve mücadele haline geçirmeye zorlar. Aynı transit sizi uğraştıracak meselelere daha geniş bir açıdan ve sağlam bir zeminden hareketle bakmaya başlamanızı da sağlamıştır Bunu zaten daha önce yaşamış olduğunuzdan dolayı 2002 yılında mücadelelerinizin mükafatlarını almaya hazır olacaksınız.

Özellikle Mayıs ayı sonlarından Haziran ayı başlarına kadar olan süreç başta olmak üzere, sizin zamanınızın gelmiş olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Ağustos başlarında Aslan burcuna giren Jüpiter iletişim yeteneğinizi önemli ölçüde arttıracaktır. Parasal konularda yaşayacağınız gelişmelere ek olarak, bir mal-mülk satın alabilir ya da size kazanç ve prestij sağlayacak bir işe para yatırabilirsiniz. Bir tür sözleşme veya benzeri bir anlaşma ilerlemenize yarayarak, sizin için mutluluk ve yurtdışına seyahat sağlayacaktır. Ya da girişeceğiniz bir iş nedeni ile son derece başarılı bir gelire sahip olacaksınız.

2003'e kadar Kova'da kalacak olan Uranüs size, inançlarınızda ve inançlarınızı yaşama geçirme biçiminizde köklü bir değişim fırsatı verecektir. Bu dönemde kendinize, yalnız kalabileceğiniz, kimseye hesap vermeksizin dilediğinizi yapabileceğiniz özel zamanlar ayırmanız önemlidir.

2002 yılında Neptün'ün Kova'da bulunması siz İkizler burcundakiler için gerçekten olumlu bir dönemdir. Kova yalnızca bir hava burcu olmakla kalmaz, aynı zamanda sizin en iyi anlaştığınız burçtur. Bu dönemde grup etkinliklerinin bireyselliğiniz karşısında bir tehdit oluşturmadığını anlayacaksınız. Bütün insanlar, bütün canlılar arasındaki ortak bağı göreceksiniz. Hayvanlara ilgi duyuyorsanız, bu ilgi bu dönemde daha derinleşecektir.


Önemli Tarihler
25 Ocak, 11 Şubat, 19 Mart, 30 Nisan, 15 Mayıs, 1 Haziran, 29 Temmuz, 21 Ağustos, 3 Eylül, 27 Ekim, 23 Kasım,18 Aralık.

9 Ocak, 26 Şubat, 8 Mart, 18 Nisan, 26 Mayıs, 10 Haziran, 2 Temmuz, 15 Ağustos, 21 Eylül, 9 Ekim, 30 Kasım, 4 Aralık.19 Ocak, 15 Şubat, 15 Mart, 12 Nisan, 8 Mayıs, 4 Haziran, 20 Temmuz, 8 Ağustos, 22 Eylül, 20 Ekim, 25 Kasım, 13 Aralık.


YENGEÇ  


Bu yıl bir gecede zengin ya da şöhretli olabilirsiniz. Aşk alanında kendinizi adeta yeniden doğmuş hissedip arzuladığınız bazı şeylere kavuşacaksınız.

2002 Genel
Eğer geçen yıl sizin için kazançlar açısından vasat geçmiş ve ciddi bir fayda sağlamamış ise, şimdi kendinize yeni bir yedi aylık süre tanımanın tam zamanı. Birkaç yıldan bu yana yıldızlar sizin için pek fazla şans getirmemiş olabilir. Ancak 30 Aralık 2001 tarihinde yaşanan ve benzerinin 24 Haziran 2002'de yaşanacağı Ay tutulmaları yaşam tarzınızda değişikliğe yol açacak bazı olayları tetiklemektedir.

Eğer gezegeninizin seslenişini duyabilirseniz, yeni yılda bir gecede zengin ya da şöhretli olmanız işten bile değil. Özellikle yazın sonlarına doğru karşınıza iş ile ilgili konularda birtakım önemli parasal fırsatlar çıkacaktır. Bu fırsatları elinizdekileri tehlikeye atmadan mutlaka değerlendirmeye çalışın. Kısacası 2002 yılı sizin için bazı ödülleri de beraberinde getirecek bir yıl olacaktır.

Ocak ayında büyük bir değişikliği zorunlu kılacak ancak kaçırılmaması gereken bir fırsatla karşılaşacaksınız. Şubat ayında ise yapacağınız bir yatırım veya parasal anlaşma ile uzun vadede daha büyük bir güvence ve istikrara kavuşacaksınız. En çok mücadele içine gireceğiniz ve sıkıntılı geçecek günler Nisan ayı içinde yaşanacak. Bu dönemde karşılaşacağınız bazı radikal değişimlere kendinizi şimdiden hazırlayın.

Yeni yılda Kova burcundaki Uranüs, insanlara yaklaşımınızda size daha önce imkansız gelen yollar denemenizi sağlayacak ve geçmişinize baktığınızda, gördüğünüz kişiyi tanımakta zorlanacaksınız. 2002'de yıldızlar yörüngeniz etrafında dönerek size çeşitli fırsatlar sunacaklardır, ancak buna tam olarak uyum sağlamanız koşuluyla.


Aşk ve İlişkiler
Bazı Yengeç'ler için yeni yıl nişanlılık ve evlilik, diğerleri için ise Ocak ayı yeni ilişkilerin kurularak başlayacağı zamanlar anlamına gelmektedir. Ve az sayıda Yengeç için yeni yıl romantik bazı ilgilerin artışı anlamına gelecektir. Daha önce açıkladığımız tutulmalar, aşk hayatınız üzerinde güçlü bir patlama etkisi yaratacak ve bu alanda kendinizi adeta yeniden doğmuş hissedip, arzuladığınız bazı şeylere kavuşacaksınız.

27 Mayıs ve 14 Haziran arasındaki dönem sizin için 2002 yılının en duygusal ve romantik zamanları olacak. Bu dönemde en üst düzeye ulaşacak olan çekiciliğiniz sayesinde karşı cinsi kendinize bir mıknatıs etkisi ile çekeceksiniz. Bu çekim özellikle Oğlak ve Aslan burçlarına karşı olacaktır. Bu burçlardan olan kişilerle yeni bazı ilişkiler başlayacak ya da bunların etkisi ile yaşayacağınız köklü değişim hızlanacaktır.


Başarı ve Mücadele
Siz Yengeç'ler için başarı ve mutluluğa ulaşmanızda en büyük engel değişimlerden ürkmenizden ve doğuştan gelen çekingenliğinizden kaynaklanır. 2002 yılında, sizi geride tutmaya çalışacak ve şüphelerle dolduracak bazı sesler kafanızda yankılanacaktır. Geçmişte yaptığınız veya yapmayı düşünüp gerçekleştiremediğiniz şeylerden pişmanlık duymak yerine, bunların üzerine gidin ve gerçekleştirmeyi deneyin. Temmuz ayında Satürn Uranüs'le üçgen açı içine girdiğinde, yaşamınızdaki değişimler konusunda kendinizi daha rahat hissedecek, daha sabırlı olacaksınız.

Uzun vadeli tasarılar üzerinde çalışmak için çok iyi bir dönem: Lisansüstü eğitiminizi tamamlamak, astroloji ya da başka bir metafizik disiplin konusunda eğitim almak, ya da hayalinizdeki evi yaptırmak gibi. Bu dönemde giriştiğiniz işler, sizin gelişmenize katkıda bulunacak türden işler olacak.

Ancak Satürn'ün aynı zamanda onikinci evinizden geçecek olması, iş güvenliğiniz konusunda bazı kaygılarınızın ortaya çıkmasına ya da iş yerinizde hakkınızda bazı dedikodulara neden olabilir. Artan endişe ve tasalarınız nedeniyle sizi bekleyen oniki aylık dönemde her zamankinden daha dengeli beslenmeye çalışın. Yeni yılda Jüpiter burcunuzda iken üzerinizde aşırı derecede koruyucu bir etkisi olacak ve mevcut mevkiinizi 2002 yılı boyunca olumlu yönde destekleyecektir.


Önemli Tarihler
1 Ocak, 16 Şubat, 1 Mart, 20 Nisan, 12 Mayıs, 21 Haziran, 20 Temmuz, 16 Ağustos, 30 Eylül, 27 Ekim, 5 Kasım, 31 Aralık.

9 Ocak, 27 Şubat, 27 Mart, 11 Nisan, 26 Mayıs, 24 Haziran, 24 Temmuz, 22 Ağustos, 21 Eylül, 11 Ekim, 20 Kasım, 19 Aralık.


ASLAN  


2002'de ahenksiz geçmiş günler geride kalacak. Yapacağınız çalışmalar toplum tarafından beğenilecek, sıkça seyahat etme fırsatlarıyla karşılaşacak ve talihinizin de yardımıyla ün kazanacaksınız.

2002 Genel
Aslan burçları iyi gezegenlerin konumlanması için oldukça uzun bir zaman beklediler. Ancak şimdi bu bekleme sona erdi. Eğer astrolojiden şüpheniz varsa, bunu ortadan kaldırabilecek bir ya da iki fırsatla karşılaşacaksınız. Ağustos ayından itibaren hasretini çektiğiniz günlere erişecek ve büyük oranda ahenksiz geçmiş günler yavaş yavaş geride kalacak. Bu tarihlerde sizin için iyi ve güzel olan her şeye kavuşacaksınız. Sıra dışı bazı kişilerle yapacağınız toplantılar bu yılı geçen yıldan daha farklı kılacak ve yabancı ülkelerden farklı kültüre sahip bir kişi, iş konusunda size önemli fırsatlar sağlayabilir. Ayrıca bir adres değişikliği yapmanız da gündeme gelebilir.

Şubat ayı bu yönde bazı gelişmelerin başlamasına sahne olabilir. Özellikle Temmuz ortalarından Ağustos sonlarına kadar olan dönem sizin için değişim ve elverişli fırsatlar açısından yoğun geçecek. Şanslı Venüs, Eylül ayından yıl sonuna kadar doğum kartınızda kalacak. Bu nedenle belirttiğimiz tarihlerden sonraki dönemlerde uyum ve aşkın hayatınızın tüm alanlarına kök salmasını bekleyebilirsiniz.


Aşk ve İlişkiler
Venüs 18 Ocak'tan sonra ilişkiler eviniz olan 8. evinize girer girmez sizin için gerçek bir aşk dönemi başlayacak. 28 Ocak'taki dolunay anahtar elementi oluşturuyor. Bu astrolojik etki yarım kalmış işlerinizi tamamlamanızı ya da bir ilişkiniz konusunda kesin karara varmanızı sağlayacak. Şubat ortalarında, sizi engelleyen bir ortaklığın şekli sizin isteklerinize göre değişecek ya da siz bu ortaklıktan tamamen ayrılacaksınız.

Aynı zaman zarfında aşk ile ilgili ve ihtiraslı türden meseleler ansızın karşınıza çıkacak ancak yine bu dönemde bazı ilişkileriniz ile ilgili kararlar alacak olmanız nedeniyle bunların sonuçlanması Mayıs sonlarına kadar gecikebilir. Yılın önemli tutulmaları doğum kartınızın yaratıcı ve duygusal alanlarını yöneten kesimlerinde meydana geliyor. Özellikle doğum tarihi 5 - 7 Ağustos arasında olanları bu konuda heyecanlı günler bekliyor.


Başarı ve Mücadele
Siz Aslan'lar daima doğal bir yıldız gibisiniz ve bir takımın parçası olmaktan çoğu kez hoşnut olmazsınız. Belki halihazırda bir meslektaşınız ya da bir organizasyon ile aranızdaki bazı sorunlarla karşı karşıya bulunuyorsunuz. Ve bu süreç içinde doğal yeteneklerinizin yanlış yerde kullanıldığını ya da fark edilmediği hissine kapılmış olabilirsiniz. 2002 yılının ortalarından sonra ihtiyacınız olan özgüvene tekrar sahip olacak ve sizinle bağdaşmayan bu eğilimler tersine dönecek veya ilerleyen ve yükselen yönlerde sizi serbest bırakacaktır.

Her şeye rağmen bağlantı kurduğunuz kişilere ve bazı dostluklara karşı dikkatli olmanız gerekmektedir. Sizinle aynı çıkarlara ve yürekliliğe sahip olmayan kişiler gerek profesyonel alanlarda, gerekse kişisel olarak size zarar verip incinmenize neden olabilirler. 1 Ağustos'ta Jüpiter'in Aslan burcuna girmesiyle mükemmel geçecek bir oniki ay başlayacaktır. Yapacağınız çalışmalar toplum tarafından beğenilecek, sıkça seyahat etme fırsatlarıyla karşılaşacak ve talihinizin de yardımıyla ün yapmanızı sağlayabileceksiniz.


Önemli Tarihler
23 Ocak, 11 Şubat, 22 Mart, 6 Nisan, 21 Mayıs, 20 Haziran, 29 Temmuz, 16 Ağustos, 3 Eylül, 26 Ekim, 29 Kasım, 18 Aralık.

28 Ocak, 13 Şubat, 15 Mart, 28 Nisan, 18 Mayıs, 29 Haziran, 2 Temmuz, 22 Ağustos, 25 Eylül, 31 Ekim, 20 Kasım, 14 Aralık.


BAŞAK  


2002'de yıldızlar size yardımcı olacak. Bekar Başak'lar büyük oranda güçlü ve etkileyici, ayrıca kendilerinden birkaç yaş büyük bir partnerin çekimi altında kalacak. 

2002 Genel
Bu yıl sağlığınızı yöneten altıncı eviniz etki altında bulunacak. Bu dönemde sağlığınızda ve çalışma koşullarınızda, tanımlamakta zorlanacağınız birtakım değişimler yaşayabilirsimiz. Sağlık alanında, nedenleri saptanamayan birtakım semptomlarla karşılaşmanız olası. Değişken bir burç olarak Başak, eylemlerinden önce bir çok faktörün dengesini göz önüne alır ve bu da zaman zaman önlerine çeşitli zorluklar çıkararak elde etmek istediklerine tam olarak ulaşmalarını engeller.

Doğuştan gelen bu eğiliminiz 2002 yılında da oniki ay boyunca mücadele etmeniz gereken bir özelliğinizdir. Ancak çekinmeden sorumluluk almanız, açık fikirliliğiniz ve hassas acıma duygularınız sayesinde uzun vadede başarı ve mutluluğu yakalayacaksınız.

Özellikle 6 ile 9 Eylül arasında doğmuş olanlar, cesur atılımlarda bulunabilecekleri ve ihtiyaç duydukları olaylarla karşılaşacaklardır. Başka şanslarının olmadığı hissine kapılacaklar bu kişilerin başarı için yaşam yollarını doğal akışına bırakarak direnmeleri gerekmektedir. Mart, Eylül, Aralık ve kısmen Mayıs/Haziran'ın son günleri bu etkinin yaşanacağı bir çeşit sıralaması veya birbiri arkasına gelen dönemleri olacaktır.

Yıl içerisinde ev yaşamınızı yöneten dördüncü eviniz etkilenecek. Bu dönemde evinizde önemli değişimler yaşayabilirsiniz. Bu, taşınacağınız anlamına gelebilir, ya da anne veya babanız sizinle yaşamaya başlayabilir. Çocuklarınızdan biri eve geri dönebilir.

Kesin olan bir şey varsa, çocukluk yaşantılarınızın gündeme geleceği ve annenizin, eşinizin ya da yakın çevrenizden herhangi birinin bu olayları yansıtacağıdır. Her şeye rağmen 2002 yılında yıldızlar kaderinizi hissedeceğiniz bir anlayış yönünde size yardımcı olacaklardır.


Aşk ve İlişkiler
2002'de Başak'lar karşı cinsle olan ilişkilerinde, yoğun duygusal fanteziler ve ihtiraslı maceralardan çok kararlı, dengeli ve karşılıklı anlayış içinde bulunacaklardır. Bekar Başak'lar büyük oranda güçlü ve etkileyici, ayrıca kendilerinden birkaç yaş büyük bir partnerin çekimi altında kalacak. Diğer taraftan bir ilişki içerisindeki Başak'lar eşlerini daha hırslı ve aile yaşantısı konusunda daha istikrarlı veya düzenli olmaları için zorlayacaklar, onlardan beklentileri yükselecektir.

Eğer aşk hayatınıza şöyle bir puanlama yapıyor ve on üzerinden üçün altında bir puan veriyorsanız, bu senaryonun 2002 yılında tamamen değişeceğini söyleyebiliriz. Özellikle yukarıda açıkladığımız 6 - 9 Eylül arası doğumlu kişilerde kendini bu daha güçlü gösterecektir. Şubat ayı önemli duygusal gelişmeleri izleyeceğiniz bir ay, Temmuz ve Ağustos ise diğerleri.


Başarı ve Mücadele
Satürn ve Pluto'nun 2002'ye kadar sizi bir ateş çemberinin içerisinden geçmeye zorladığını hissetmiş ve bu zorlu tecrübelerin az da olsa karşılığını almış olmalısınız. Her şeyin değişeceği ve zaman zaman daha fazla devam edemeyeceğinizi hissettiğiniz bu dönemde sahip olduklarınızı uygun şekilde korumaya devam etmeye çalışmanız gerekiyor.

Bu yılın 26 Mayıs, 19 Temmuz ve 4 Aralık'taki tutulmaları size bu konuda destekte bulunacak. Başak'ların birçoğu, doğal yeteneklerine ve yaratıcılıklarına uygun işler bulup bunun koruması konusunda mücadelelerle karşılaşacak. Diğerlerini ise hedeflerini doğru seçme, yeni bir aile kurma ve bununla ilgili mutluluklar konusundaki uğraşılar bekliyor.

Ve en sonunda tüm bu mücadelelerin üstesinden gelerek zafere kavuşacaklar. Uranüs ile Neptün'ün Kova'da bulunmasıyla, grup etkinliklerini, kendi dünya görüşünüzü belirlemenizde ve bu görüşü daha çok sayıda insana nasıl ulaştıracağınız konusunda size yardımcı olacak bir yol olarak göreceksiniz.

Jüpiter 2002 Ağustos'unda Aslan burcuna girerek hayatınıza yeni ve güzel dostluklar katarken, iş konularındaki ortaklıklara da başarı getirecek. Ayrıca bazı Başak'lar için 2002'yi bir bebek süper bir yıl haline getirecek. Hızlı ve ani büyümelerin beklenmesi gereken bu yıl, kendini daha çok devamlılığınızın gelişeceği bir süreç olarak ortaya koyacak.


Önemli Tarihler
13 Ocak, 8 Şubat, 1 Mart, 2 Nisan, 12 Mayıs, 1 Haziran, 20 Temmuz, 3 Ağustos, 25 Eylül, 22 Ekim, 26 Kasım, 30 Aralık.

18 Ocak, 26 Şubat, 8 Mart, 29 Nisan, 26 Mayıs, 10 Haziran, 28 Temmuz, 24 Ağustos, 21 Eylül, 14 Ekim, 30 Kasım, 7 Aralık.


TERAZİ  


Bu yıl bağımsızlığınız ön plana çıkacak. Partneriniz hala aynı kişi olabileceği gibi, bu kişiyle olan ilişkinizin dışarıdan gelen tehlikelere karşı açık olması da mümkün.

2002 Genel
Terazi burçları için 2002 yılında dış gezegenlerin bir çoğu uyum içerisinde bulunuyor. Göstereceğiniz kararlılık ve özgüveniz sayesinde 2002'nin yıldızları altında erişemeyeceğiniz hiçbir şey bulunmadığına inanabilirsiniz. Terazi'lerin büyük ölçüde yanılgıya düştükleri bir konu arasında, kendisi ile sadece çıkar hesabı içerisinde bulunan kişiler ile sırf bir ortaklık ya da bir birliktelik için bir araya gelerek, yaşantılarını bu şekilde sürdürme eğilimleri gelir.

Yay'daki Pluton, yıl boyunca iletişimi temsil eden üçüncü evinizi etkileyerek sizi gerçek düşüncelerinizi ifade etmeye sevk edecektir. Ancak bugüne dek sizi kullanmış olan, sizin hiç değişmeden kalmanızı isteyen insanlar, yeni halinizden pek de hoşnut olmayacaklar. Bu durumu 2002 yılı Ocak ve Şubat aylarında açık olarak göreceksiniz, çünkü bu, insanlarla aranızdaki gerginliklerin arttığı bir dönem olacak.

Kova'daki Uranüs ve Neptün tutkularınızı, ilgilerinizi ifade etmek için sizi yeni yollara itecek, sezgileriniz bu işte size yardımcı olacaktır. Yıl içerisinde sizinle aynı kafa yapısına sahip insanların bulunduğu gruplara katılmak, hedeflerinizi daha iyi belirlemenizi sağlayabilir.

2002'de alıştığınız konfordan uzaklaşmanız gerekecek. Özellikle Şubat ve Ağustos aylarında karşılaşacağınız bazı olaylar sizi şöyle bir düşündürebilir. Bu nedenle, 1 Ocak'tan itibaren sizin için hangi isteklerinizin daha değerli ve nelerin daha öncelikli olduğuna geç kalmadan kısa sürede karar verin. Bunu başarabilmeniz halinde yeni yılda dünyanız genişleyerek büyük oranda büyüyecektir.


Aşk ve İlişkiler
2002'de bağımsızlık Terazi'ler için ön plana çıkacak bir konu. Partneriniz hala aynı kişi olabileceği gibi bu kişi ile olan ilişkinizin dışarıdan gelen tehlikelere karşı açık olması da mümkün. Ancak siz hiçbir zaman ikinci şahıs rolünü oynamaya uygun değilsiniz. Partneri tarafından uzunca bir süre bireysel anlamda ihmal edilen veya gerekli ilginin gösterilmediği kişiler için bu koşullarda bazı Terazi'ler, karıştırıcı ve harekete geçirici bir etkide bulunarak kişinin partnerini terk etme kararı almasında rol oynayacak.

Öte yandan Şubat, Mart, Nisan ve Ağustos ayları, Venüs ve Mars'ın aşk hayatınız üzerine ışıklarını saçarak duygusal yaşantınıza yeni birini getireceği ya da kendinizde yeterli gücü bulduğunuz taktirde ilişkinizde tek başına kalmayı tercih edeceğiniz son derece önemli dönemleriniz.


Başarı ve Mücadele
Satürn'ün 2002'deki İkizler transiti boyunca, kim olduğunuzu, geçirdiğiniz kişisel değişimi kavramanız gerekecektir; böylelikle Satürn onuncu evinize girdiğinde aradığınız başarı için hazırlıklı olursunuz. Eğer, bu dönemi iyi değerlendirir ve görüşlerinizdeki değişime dikkat ederseniz, bunun yararını görürsünüz. 2003 yılına gelindiğinde inançlarınız netleşmiş olur.

Yeni yılda karşılaşacağınız şeyler ne olursa olsun, elinizden geldiğince planlarınıza sadık kalmaya, inanç ve amaçlarınızdan ise ayrılmamaya çalışın. Burada bir ihmaliniz ya da kabul etmemeniz gereken bir sözü vermeniz, zor günler yaşamanıza neden olacak. Ancak kapılar yüzüne kapansa dahi çalmaya devam etmelisiniz. Hala kapalı ise bir sonrakine gidin ve tekrar deneyin. Kararlılık ve güçlü bir iradeye sahip olarak bunu korumalısınız.

30 Aralık 2001 ile 24 Haziran 2002'deki tutulmalar, hayatınızın yönü üzerinde odaklanarak etkili olacak ve özellikle de Eylül doğumlu bir Terazi iseniz, ev hayatınız, hedefleriniz ve kariyeriniz en çok etkilenen alanlarınız arasında gelecektir. Yengeç burcundaki Jüpiter'in onuncu evinize düştüğü 2002 yılı yazına kadar, mesleğinizde ilerlemenizi sağlayacak fırsatlarla dolu.

Jüpiter bu dönemde sizi seyahat etmeye sevk ederek, iş konusundaki beklentilerinizi gerçekleştirebileceğiniz daha büyük pazar alanlarına yönelmenizi sağlayacaktır. Sizin için heyecan verici ve önemli bazı fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Tüm bu fırsatların gerçekleşmesi iki önemli unsurun yerine getirilmesine bağlıdır: kararlılık ve cesaret.


Önemli Tarihler
1 Ocak, 16 Şubat, 22 Mart, 6 Nisan, 13 Mayıs, 3 Haziran, 20 Temmuz, 17 Ağustos, 1 Eylül, 26 Ekim, 23 Kasım, 25 Aralık.

18 Ocak, 18 Şubat, 27 Mart, 24 Nisan, 9 Mayıs, 24 Haziran, 24 Temmuz, 2 Ağustos, 21 Eylül, 10 Ekim, 20 Kasım, 14 Aralık.


AKREP  


Yılın ikinci yarısında önünüz açılacak. Beklentilerinizdeki değişim nedeniyle kendinizi oldukça şanslı hissedeceksiniz ve karşınıza birçok sevindirici olay çıkacak.

2002 Genel
Akrep burçları 2002 yılının ikinci yarısından itibaren önlerinin açıldığını görecekler. Beklentilerinizdeki değişim nedeniyle kendinizi oldukça şanslı hissedecek ve karşınıza bir çok sevindirici olay çıkacaktır. Yeni yıl boyunca büyük olasılıkla iş nedeniyle gerçekleşecek seyahatler üzerinde önemle duracağınız konulardan biridir. Bunlar sizi daha ferah ve canlı tutarak, 2002'den oldukça zevk almanızı sağlayacaktır.

Özellikle 3 - 20 Temmuz arasındaki dönem, hayatınızı kelimesi kelimesine değiştirebilir. Temmuz ortalarında çocukluk yaşantılarınızla şimdiki yaşamınız arasındaki sınırın belirsizleşeceği bir dönem yaşanacaktır. Eski duygular ve anılar geri gelerek, sizi gizli kalmasını tercih ettiğiniz olaylarla yüzleşmeye itecektir. Ruhsal olarak gelişmek için bu meseleleri çözüp şu anki yaşamınızın ışığında aydınlatmanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra, izleyeceğiniz manevi yol belirginleşecektir.

2003 yılına kadar doğum kartınızdaki Uranüs ve Neptün burcunuzla kare açı içerisinde olacak. Şubat, Nisan, Ağustos ve Kasım ayları ev veya aile ya da kariyerinizle ilgili konularda büyük değişiklikler yaşayacağınız zamanlar. Buradaki ders açığa çıkarmadır. Uranüs yaşama bakışınızı değiştirir, Neptün ise sezgilerinizi serbest bırakmak üzere sınırları ortadan kaldırır.

Bu örneğin aile üyelerinizle ilgili bir değişim olabilir: yeni bir doğum veya anne ya da babanız yanınıza taşınması. Evliyseniz çocuklardan biri evden ayrılabilir. Başka bir şehre taşınabilir, ya da oturduğunuz evde değişiklikler yapabilirsiniz. 11 ile 20 Kasım arasında doğmuş Akrep'ler 2002'deki değişimin en ön cephesinde bulunacaklar ve bu hemen Ocak başlarından itibaren kendini göstermeye başlayacaktır


Aşk ve İlişkiler
Zodyak'ta sizin kadar zirveye oynayan, azimli ve meselelerin derinliklerine inebilen ya da aşırılıklara kaçabilen başka bir burç yoktur. Ve tüm bu özellikleriniz 2002 yılının gezegenleri tarafından büyük olasılıkla daha da fazla açığa çıkarılacaktır. Kendinize hakim olma yeteneğiniz, idare ve sezgi gücünüzün tamamı aşk hayatınızdaki rüzgarlarla zayıflayarak yön değiştirebilir. Gezegenler içinde en romantiği olan Venüs, 7 Eylül'den 7 Ocak'a kadar (2003) burcunuzda kalacaktır.

Bu özgüveninizde sadece mucizeler yaratmakla kalmayıp, aynı zamanda size genel anlamda güzel bir talih ve gelecek sunacaktır. Ayrıca çekicilik konusunda günleriniz zirvede olmanın keyfini tadarak geçecek. Buna bir de 20 Kasım'da ilişkilerinizi yöneten sektördeki Ay tutulumunu eklersek, hayatınızın bu dönemde çarpıcı bir şekilde değişeceğini söyleyebiliriz. 2002 yılında istediğiniz bir şeye az bir çaba ile sahip olabilecek, erişebileceksiniz. Geri kalan kısmını ise talihiniz halledecektir. Her şeye rağmen bu saydıklarımızın gerçekleşmesi, tamamen bu etkiler altında bulunduğunuz zamanlarda vereceğiniz karşılıklara bağlıdır.


Başarı ve Mücadele
2002 yılı yazında Jüpiter onuncu evinize düştüğünde meslek yaşamınızda önemli adımlar atmanız mümkün. 2002 yılı Temmuz ayında başlayacak olan bu dönemde, mesleğinize yönelik büyük bir enerjiye sahip olacaksınız.

Sizin için tutkusuz bir yaşam ölümden beterdir. Öte yandan Satürn 2001 ile 2003 yılları arasında doğum kartınızın finans ile ilgili temel alanlarından birinden geçerek pozitif ve negatif etkilerde bulunmaktadır. Olumsuz yöndeki etkisi, iş konularındaki ortaklıklarınızın verimsiz geçmesi ve yaptığınız yatırımların karşılığını çok fazla alamamanızdır.

Bu iki yıllık dönemde diğer insanların yaptığı hatalardan dolayı parasal konularda talihsizlikler yaşayabilirsiniz. Dönem içerisinde Jüpiter'in verdiği olumlu enerjiye kapılarak büyük miktarlarda borçlanmamalı, ayrıca yine büyük alımlara kalkışmamalısınız. 26 Mayıs'taki Ay tutulumu bu konu ile yakından ilgilidir ve dikkat edilmesi gereken bir tarihtir.

Kariyeriniz konusundaki başarı doğrudan Jüpiter ve Venüs birlikteliğine bağlı olacaktır, bu dönemde bazı Akrep'ler şöhrete ulaşabilecektir. 2002'de genel olarak hemen tüm Akrep'lerin bir hayali gerçeğe dönüşecektir.


Önemli Tarihler
1 Ocak, 23 Şubat, 30 Mart, 6 Nisan, 12 Mayıs, 1 Haziran, 20 Temmuz, 1 Ağustos, 24 Eylül, 27 Ekim, 9 Kasım, 31 Aralık.

29 Ocak, 13 Şubat, 9 Mart, 10 Nisan, 19 Mayıs, 9 Haziran, 28 Temmuz, 22 Ağustos, 7 Eylül, 14 Ekim, 20 Kasım,15 Aralık.


YAY  


Bu yıl aşkta çeşitli fırsatlarla karşılaşacaksınız. Yılın ilk altı ayında omuzlarınızdaki yük ve sorumlulukların, baskı ve ağırlığını açıkça hissedecek, daha sonraysa bunların teker teker yok olmaya başladığını göreceksiniz.

2002 Genel
2002'de Yay burçlarını kendi görüşlerini ve yaşadıkları çevreyi kendilerinin değiştireceği, önemli olaylarla dolu büyük bir yıl bekliyor. Burcunuz genel olarak yıl içindeki tüm tutulmalardan etkilenecek olmasına karşın, eğer özellikle 4, 10 veya 14 Aralık doğumlu bir Yay iseniz, sevindirici tarzda heyecanlandırıcı ve sarsıcı gelişmeler bekleyebilirsiniz.

Yılın ilk altı ayında omuzlarınızdaki yük ve sorumlulukların, baskı ve ağırlığını açıkça hissedecek, ve daha sonra ise bunların teker teker yok olmaya başladığını göreceksiniz. Bu dönemden sonra rahat ve derin bir nefes alabilirsiniz. Yeni yılda muhtemelen sizi umduğunuzdan daha fazla sayıda yolculuk bekliyor olacak. 2001'de başlayan bir işiniz sayesinde süper denilebilecek oranda para ve kariyer konularında kazanç veya gelişmeler yaşamış olabilirsiniz.

2003 yılına kadar Uranüs ile Neptün Kova'da buluşacak. Uranüs dışa dönük yaşamınızı geliştirmek için gereksindiğiniz fırsatları sağlar, Neptün ise manevi dünyanızı zenginleştirir. Aslında iki gezegen de iç dünyanızı etkiler, içinizde yıllardır uyuklamış yetenekleri canlandırır. Bu transit boyunca önemli dostluklar kuracak, arkadaşlarınızla daha yakınlaşacak, ideallerinizi paylaşan gruplara katılacaksınız. Gönüllü derneklere katılmanız da olası. Sonuçta bu dönemde zayıflara karşı merhametiniz artacak ve bu konuda bir şeyler yapma gereği duyacaksınız.


Aşk ve İlişkiler
Bu yıl Pluto'nun burcunuzda ve Satürn'ün ise ortaklıkları yöneten bölgede olması nedeniyle ilişkilerinizde az da olsa bazı terslikler görülebilecektir. Ancak Mayıs ayı geçtikten sonra, bunlar derece derece kolaylaşacak ve sizin için daha fazla denemeye değer bir hale gelecek. Yay'lar için sorumluluklar ve mücadele 2002'de kaçınılmaz ve büyük meseleler arasında. Doğum tarihiniz özellikle 4 - 9 Aralık aralığında ise, süregelen bir ilişkiniz hakkında bu yıl önemli bazı kararlar almanız gerekecektir.

26 Mayıs, 10 Haziran ve 4 Aralık'taki tutulmalar, bu meseleyi açığa çıkarmaya zorlayarak size yardımcı olacaklardır. Mayıs ayında büyük bir olasılıkla bazı Yay burçları için ortaya güçlü ve zorlayıcı bir çekim etkisi çıkacaktır. Diğerleri için ise bu, kişisel gelişmeyi ve yeni bazı değerlerin kazanılmasını hızlandıracak, ancak aynı zamanda onlara büyük bir sorun ve endişe kaynağı haline gelecek yeni bir partner ya da sevgiliyi temsil etmektedir. Aşkı bulmak için 2002'de çeşitli fırsatlarla karşılaşacaksınız. Ancak bazı karmaşık ve büyük değişikliklere de kendinizi şimdiden hazırlamanız gerekiyor.


Başarı ve Mücadele
Belki hali hazırda hayatınızı garantiye alan çeşitli birikimlere sahipsiniz ve bunları gerektiği şekilde düzenlediniz. Ancak yaşayacağınız değişiklikler sizin hayalinizde karşılaşmayı düşündüğünüz ihtimallerden çok daha farklı olabilir. Bazı Yay'lar için bu sıkıntılı geçiş ve yolculuk dönemleri sona ermişken, diğerleri için ise dönüşüm süreci henüz yaklaşan bir gelecek konumunu muhafaza ediyor. Bu kişilerin gerek parasal gerekse duygusal anlamdaki değişimlere hazır olmaları için yedekleri ve kendilerine yeterince güçlü inançları olması gerekmektedir.

Bu sloganı avucunuza çok yakın bir yerlerde tutmaya çalışın çünkü hayatın bazı yönleri olmadan da yaşamayı öğrenmeye çalışmak, hatta öğrenmekten öte yaşamak ve mutluluğu çok farklı yollarla yakalayabilmek değişim eğrinizin bir parçasıdır. Zafer sevinci uzun yıllar sarf edilen çabaların sonrasında alınan güzel bir ödüldür. Bu bazı Yay'lar için tam anlamıyla iş ve profesyonel hayatınızla ilgili konularda olacaktır.

Bazıları için ise yokuş yukarı tırmanılan dik yamaçlardan sonra yeniden canlanan ve çiçek açan bir ilişkiyi temsil edecektir. Sıkıntı ve mücadelelerinizin çoğu Satürn-Pluto kaynaklı olmasına rağmen, en azından düzlüğe çıkacağınız bir dönem de bulunmaktadır ve bu da bahsettiğimiz olumsuz etkilerin etkisini bir derece azaltan ve 2002'de soluk almanızı sağlayacak Haziran sonunda başlayacak süreçtir.


Önemli Tarihler
26 Ocak, 11 Şubat, 29 Mart, 6 Nisan, 18 Mayıs, 3 Haziran, 5 Temmuz, 6 Ağustos, 11 Eylül, 26 Ekim, 9 Kasım, 18 Aralık.

31 Ocak, 26 Şubat, 17 Mart, 27 Nisan, 26 Mayıs, 10 Haziran, 24 Temmuz, 24 Ağustos, 21 Eylül, 9 Ekim, 30 Kasım, 4 Aralık.


OĞLAK  


2002'de sandalınızı iterek yüzdürmeye başlayacaksınız. Yılın erken dönemlerinde ön planda işin olduğu yeni ilişkiler şekillenecek, kişilik ve becerilerinizi bu yeni şartlara uydurmanız gerekecek.

2002 Genel
Oğlak'lar genel olarak yavaş birer yarışçıdır ve aynı özellikleri nedeniyle onlar için hayattaki en iyi şeyler beklemeye değer olanlarıdır. Bununla beraber hangi yaşta ve durumda olursanız olun, 2002'de bekleme yapabileceğiniz bir bölge bulamayacaksınız! Bu dönem ister kişisel/romantik nedenlerle olsun, isterse de parasal ve profesyonel nedenlerle, sizin meşhur sandalınızı iterek yüzdürmeye başlayacağınız bir yıl. Ocak ayının hemen ilk başlarında bu süreci başlatmanız gerekiyor.

Bu dönemde atacağınız temeller büyük ve parlak bir şekilde gelişecektir. Daha önce yakanızı bir türlü bırakmayan şanssızlıkların ve şu anda uzak görülse bile, tutkularınızın peşinden cesaretle gitmeyi deneyin. 30 Aralık 2001'deki Ay tutulması ve 24 Haziran 2002'de tamamlanan 6-12 yıllık evre sonrasında, bazı insanlara ve durumlara hoşçakal diyebilecek şekilde hazır olacaksınız. İş ve ilişki konularınız 2002'de beklenmedik ve ani değişikliklerle olası en büyük değişimleri görecek.

Kova'daki Uranüs, yaşamınızda katı ve sabitleşmiş yönleri, adeta körleşmiş olduğunuz yönlerinizi yıkarak size bunu öğretecektir. Uranüs'ün Kova burcundaki etkisi genellikle parasal konularda olur. Bu nedenle parasal konularda beklenmedik değişimlere karşı hazırlıklı olun.

Yıl boyunca İkizler'deki Satürn sağlığınızı ve iş hayatınızı temsil eden alanınızı etkileyecektir. Sağlığınız açısından bu, enerjinizi gerçekten önemli konulara saklamanız gerektiği anlamına gelir. Bu sizin için biraz zor olabilir, ne de olsa sizin için her şey önemlidir. Bu dönemde sık sık hastalandığınızı fark edecek olursanız, önceliklerinizi yeniden belirlemeniz gerekebilir.


Aşk ve İlişkiler
Bu yıl siz Oğlak'lar için oldukça romantik bir şekilde başlayabilir. Aralık ve Ocak ayının ilk zamanlarında doğan Oğlak'lar ,aşk hayatlarında güçlü bir dönemeçe girecekler. Doğum günlerinde özel birisiyle görüşecekleri ya da mevcut ilişkilerini ilerletebilecekleri güzel bazı fırsatlarla karşılaşacaklar. Mayıs sonlarından Haziran ortalarına kadar geçecek süreç ise romantizm ve ilişkiler açısından, ayrıca Haziran'ın ilk haftası evlilik için mükemmel sayılabilecek, ya da karşı cinsten daha önce tanışmadığı bir kişi ile gezmeye gidileceği başka bir etkili dönemi işaret ediyor.

Bu yıl muhtemelen arkadaşlarınız veya ailenize, onların sizi tanıdığından çok daha farklı bir şekilde görüneceksiniz. Bu da elbette onları şaşkına çevirerek. Gönül meselelerinde çok fazla deneyiminiz olmasa bile, 2002'de duygularınızı şu ya da bu şekilde etkileyecek insanlar, ya da başka bir olayın yolunuza çıkması sonucu, geleceğiniz üzerinde adeta bir çarpma tesirinde bulunarak sizin için büyük bir gelişme sağlayacak. Yeni yılda olduğunuz yerde kalmanızın mümkün olamayacağını tekrar hatırlatalım!


Başarı ve Mücadele
Eğer geçmişte yaptığınız bazı hatalar nedeniyle size sıkıntı veren anılara sahipseniz ve yaşamış olduğunuz düş kırıklıkları bunları unutmanızı engelliyorsa şimdi bunları kafanızdan atmanın tam zamanı. 2002'nin erken dönemlerinde ön planda işin olduğu yeni ilişkiler şekillenecektir. Kişilik ve becerilerinizi bu yeni şartlara uydurmanız gerekecektir. Mayıs ve Haziran çalışma hayatınızda en değişken ve aksiliklere çatacağınız aylar olacak.

Ancak hemen sonrasında bunlar çok daha iyi bir konuma gelerek şansınız dönecektir. Yıl boyunca ilişkilerinizi etkileyecek, mutluluk, artış ve gelişme getirecek tek bir gezegen varsa o da Jüpiter'dir. İş alanında veya romantik anlamda şekillenen ortaklıklar ve yeni kurumlara katılım 2002'yi büyüme ve başar açısından önemli bir yılınız yapacaktır. Toplantılar, buluşmalar veya evlilik açısından en uygun zamanlarınız ise 1 Temmuz ile 22 Temmuz arasındaki dönemde yer almaktadır.


Önemli Tarihler
1 Ocak, 8 Şubat, 1 Mart, 12 Nisan, 3 Mayıs, 30 Haziran, 20 Temmuz, 8 Ağustos, 25 Eylül, 25 Ekim, 26 Kasım, 26 Aralık.

18 Ocak, 27 Şubat, 27 Mart, 1 Nisan, 26 Mayıs, 24 Haziran, 2 Temmuz, 20 Ağustos, 21 Eylül, 11 Ekim, 20 Kasım, 6 Aralık.


KOVA  


Bu yıl Kova'lar için aşk ve romantizm konusunda, Ocak ayının erken dönemlerinden itibaren ciddi işaretler bulunuyor. Yılın ikinci yarısında ise müthiş hareket var.

2002 Genel
Sizler için 2002 yılında kişilik ve çeşitli faziletlerin gelişimi, 2002 yılında temel temanız olacaktır. Bazı Kova burçları için iş konularında daha karlı bir döneme geçme ya da parasal kazançlarının artması, diğerleri için ise yine bu alandaki kariyerlerinde yükselme şeklinde gerçekleşecektir.

Kova'ların her zaman söylediği gibi deneyim çok şey ifade eder ve 2002'de, bu konuda nerede ve ne zaman olursanız olun, sürekli olarak fırsat dolu günlerle karşılaşacaksınız. 2002'nin ikinci yarısında hayatınız adeta havalanmaya başlayacak şekilde hareketlenecektir. Bu nedenle önemsiz işaretler içeren ilk altı aylık dönemde gereksiz yere hayal kırıklığına uğramayın.

Yılın 26 Mayıs, 10 Haziran ve 4 Aralık'ta gerçekleşecek üç tutulması, doğum kartınızda yaratıcı çizginizin üzerinde parlıyor. Bu nedenle hayatınıza giren ya da çıkan insanlar, sizin için yine en büyük değişiklik veya yenilikleri meydana getirecek kişiler olacak. Ayrıca ailenize yeni bir katılım, ev değişikliği veya yatırımlarınızdan elde ettiğiniz kazançların en üst noktaya varması, bir dostluğunuzun sona ermesi veya (çalıştığınız) bir kuruluştan kendinize tamamen yeni bir yol çizmek amacıyla ayrılmanız yeni yılda sizi bekleyen konular arasında.


Aşk ve İlişkiler
Kova'lar için aşk ve romantizm konusunda, Ocak ayının erken dönemlerinden itibaren ciddi işaretler bulunuyor. Bununla beraber Haziran sonlarından Temmuz ortaları, ve Ağustos ayı içindeki bir çok dönemde sizi büyüleyici güzellikte günler bekliyor. Kova'lar normalde duygusal konularda tecrübelere girmekte ve sorumluluk almakta, özgürlüklerinin kısıtlandığını düşünerek çekingen kalırlar. Ancak onların bu sabit teması 2002'de yıkılıyor. Yılın ortalarından itibaren yeni ilişkilerde yüksek oranda korkusuzluk, güven ve kararlılık işaretleri hakim olacak.

Büyük bir olasılıkla daha önce partnerlerinizin desteğinin azalması nedeniyle ıstırap çektiniz ya da biri sizin zor bir dönem yaşamanıza ve boşluğa düşmenize neden oldu. Ancak Jüpiter'in doğum kartınızda Ağustos'tan itibaren ilişkileri yöneten bölgenizden geçmeye başlayacak olması, aşk hayatınızı son derece talihli ve mutlu bir şekle sokacak. Bu dönemde evliliğin uygun ve hayatınızda kesinlikle huzurlu olacağınız bir noktadasınız. 2002 yılında hayatınızdaki insanlarla aranızdaki büyük çekim ve güç etkisi, hayatınıza dahil olacak ve tüm bunlar aşk konularında kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak.


Başarı ve Mücadele
Kova'lar 2002'de hayatı her zaman olduğundan daha çok ciddiye alacaklar. Bu elbette ki eğlenecekleri ve zevkli geçecek dönemlere sahip olmadıkları anlamına gelmiyor. Belki hayatınızdaki yeni bazı değişikliklerden pek hoşnut olmayacaksınız. Eleştirilerden daha kolay etkilenecek ve kişisel alanlardaki başarılar için bağımsızlığınızı zaman zaman ön plana çıkartmak zorunda kalacağınız etkiler yaşayacaksınız. Bu dönemi sizi doğru şeylerle ilgilenmeye hazırlayan, elverişli bir değişim ve yükseliş zamanının önemli bir parçası olarak görmelisiniz.

Özellikle yaratıcı alanlarla ilgili bir işiniz var ise ya da üretim ile ilgiliyseniz, yoğun ve sıkı çalışmayla geçecek zamanlar ile kazançlar öncesinde çeşitli kayıpların daha ağır basacağı bazı süreçler içinden ilerleyeceksiniz. Ancak azminizi korumaya devam edin. Çünkü sonunda istediklerinizi elde edebileceksiniz. Jüpiter Ağustos ayından itibaren özgüveninizi arttırarak hedeflerinize ulaşmanızı kolaylaştıracak ve altın değerindeki elverişli fırsatları sıkça önünüze çıkaracaktır. Hayatınız bundan sonra daha iyiye gidecektir.


Önemli Tarihler
25 Ocak, 9 Şubat, 4 Mart, 5 Nisan, 31 Mayıs, 15 Haziran, 12 Temmuz, 16 Ağustos, 24 Eylül, 26 Ekim, 24 Kasım, 25 Aralık.

28 Ocak, 13 Şubat, 9 Mart, 28 Nisan, 19 Mayıs, 23 Haziran, 28 Temmuz, 23 Ağustos, 19 Eylül, 31 Ekim, 20 Kasım, 15 Aralık.


BALIK  


Bu yıl rüyalarınız gerçek olacak. Her durumda engellerin üstesinden gelebilmeniz için çeşitli çıkış yolları bulacaksınız. Bazı Balık'lar kendilerine uygun konseptleri kurmak için yeniden yapılanacaklar.

2002 Genel
2002 yılında Balık burcunun en büyük sloganı "hayalleri gerçeğe çevirmek" olacaktır. Yeni yılda zihninizde uzun süredir taşıdığınız bir çok rüyanızı gerçekleştirme fırsatı yakalayacaksınız. Elbette bu sorunlar veya olumsuzluklarla karşı karşıya kalmayacağınız anlamına gelmiyor.

Ancak her durumda bu engellerin üstesinden gelebilmeniz için çeşitli çıkış yolları bulacaksınız. Bazı Balık'lar kendilerine uygun konseptleri kurmak için yeniden yapılanacaklardır. Diğerleri ise daha çok ileriye yönelik isim ve şöhretlerini arttıracak çalışmalarda bulunacak, ayrıca duygusal ve ailevi ilişkilerini daha sağlam bir zemine oturtacaklardır.

2002 yılı Haziran ayı sonuna kadar, dost bir su burcu olan Yengeç'teki Jüpiter burcunuzla kare görünüm oluşturmakta. Bu dönemde yaratıcılığınızın doruğunda olacaksınız. Daha önceleri bilmediğiniz yaratıcı yönleriniz açığa çıkacak. Fiziksel enerjiniz ve sağlığınız yerinde olacak, bu da yaratıcılığınızı besleyen başka bir etken.

Yıl içindeki Satürn-Pluto karşıt açısı ve tutulma işaretleri, ev konusunda bir yer değiştirme/taşınma ya da başka bir ülkede çalışmayı mümkün kılabilir. Mayıs'ın son günleri ve Eylül'de ise yaşantınızda çarpıcı bazı değişimlere hazır olun.


Aşk ve İlişkiler
Siz Balık'ların aşk hayatlarında başarılı olması için kendinizi güvende hissetmeniz gereklidir. Doğal olarak verici ve fedakar bir insansınız. Bu ise, partnerlerinizin sizin etrafınızda hareket ederken bir takım sorunlar yaşayabileceğini işaret eder. Doğru olan ise, duygusal ilişkinizin başlamasıyla, partnerinizin bu ilişki için yapabileceklerini göstermesine izin vermeniz, ona bir zaman tanımanızdır.

Yeni bir ilişki konusundaki ilk önemli fırsatınız Şubat ayında elinize geçecek. Bu dönem güçlü, kalıcı ve ayakları sımsıkı yere basan bir ilişki kurmak için önemli bir süreç. Bu yıl sevgililer günü bazı Balık'lar için duygusal açıdan hafızalardan kolay kolay silemeyecekleri çok hoş bir gün olabilir. Özellikle de bu özel gün bir nişan ya da evlilik tarihine rastlarsa.

Temmuz ve Ağustos'un ilk günleri yine Balık'lar için nikah, düğün ya da yeni bir aşkın başlaması açısından önemli ve uygun dönemler. Ancak aşkın bir güle benzediğini önemle hatırlatmak istiyoruz ve elbette ki bu gülün de dikenleri olacaktır. İşte bu dikenleri keşfedeceğiniz ya da açıkça hissedeceğiniz tarihler: 26 Şubat, 9 Mayıs ve 24 Temmuz.


Başarı ve Mücadele
2002 yılında doğru hedefi bulmak ve tüm yaşamınızla birlikte bu hedefte varolmak, mücadelelerinizin temelini oluşturacaktır. Bu yıl ev konusunda taşınmayı düşünebilirsiniz, ancak bu tip emlak işlerinde büyük oranda gecikme ve engellerle karşılaşacaksınız. Yeni yılda kendinizi çevrenize kabul ettirme konusunda göstereceğiniz çabalar, 2002'de mücadele alanlarınızdan bir başkasını oluşturmaktadır. Özellikle aile ve emlak konularındaki isteklerinizin üzerinde ısrarla durmalı ve alacağınız hayırları bir cevap saymayı reddetmelisiniz.

Mayıs, Haziran ve Aralık ayındaki tutulmalar - özellikle de 23 Şubat veya 4 - 8 Mart arası doğumlu iseniz - size başta iş ve ev ile ilgili alanlarda olmak üzere, bir çok konuda güzel sonuçlar almanızı sağlayabilir. En büyük ödülünüzü ise yaratıcı alanlardaki çalışmalarınızdan elde edeceksiniz.

Bu yıl ailenize yeni bir ferdin katılımı söz konusu olabilir. Talihiniz genel olarak bu yıl size güzel şeyler bırakacaktır. Bu nedenle endişe duymanız ve diğerleri için kaygılanmayınız yersiz olacaktır. Fırsatların yolunuza çıkmasını bekleyin ve zamanı geldiğinde bunları değerlendirin.


Önemli Tarihler
3 Ocak, 16 Şubat, 14 Mart, 30 Nisan, 12 Mayıs, 1 Haziran, 20 Temmuz, 17 Ağustos, 11 Eylül, 1 Ekim, 26 Kasım, 31 Aralık.

28 Ocak, 27 Şubat, 17 Mart, 9 Nisan, 26 Mayıs, 10 Haziran, 24 Temmuz, 22 Ağustos, 21 Eylül, 11 Ekim, 30 Kasım, 4 Aralık.


Üst Ana sayfa e-mail