Astroloji ve Bilim

BU AYKİ BURCUMUZ İKİZLER

İkizler insanı canlı,uyumlu,her işe yatkın,entellektüel,çabuk kavrayan,hareketli,yazmaya ve yabancı dillere yetenekli,zamana ve şartlara uyum sağlayan,duygusal olmaktan ziyade, mantıklı birisidir.
Düşünceye önem veren ikizler çok yönlüdürler.Konuşmaya yatkın olmaları onları çok iyi bir yazar ve satıcı yapar.Çok yönlü olmalarından dolayı, bir konudan diğerine atlamaları enerjilerinin dağılmasına sebep olacağı için bir işi yarıda bırakmaları da olasıdır.

Cıvanın hareketlerine benzeyen,yani yerinde duramayan ikizler kişiliği çabucak plan yapabilir.İşlek zekâsı, onun her yerde düşünmesine fırsat verir.Bu yüzden parlak fikirlerinin aniden kafalarından uçup gitmemesi için onlara tavsiyem, yanlarında küçük bir defter taşımaları ve gelen ilhamı hemen not almalarıdır.

Çift karakterli bir burç derler ikizler için.Bu onların değişken olmalarından ve bolca ilham almalarından oluşur.Bolca gelen ilham, onları fikir değiştirmeye iter.İletişim ve konuşma gereksinimleri onları bazen geveze yapar.Konuşmaya duydukları ihtiyaç yerine göre bir telefonla giderilir ya da internet chatleriyle.Veya kitap yazıp dağıtmayla.

Arkadaşlarına karşı özverili olan ikizler, yardımseverdir.Mantıklı ve bilge arkadaşlar edinmek isterler.Olumsuz yıldız tesirlerinde ise arkadaşlarını yarı yolda bırakma ve yeni arkadaşlar edinmeye yatkındırlar.

Kişiliğin olumlu yönlerinden biri de inanılmaz satış gücüdür.Başkalarına planlarını kabul ettirmede ustadırlar.Bunun zararlı sonucu da işlek zekâsını kötüye kullanabilme olanağıdır.Hayali projeden cıkar sağlamasını becerenler ikizler burcundan çıkabilir.

ZAYIF YÖNLERİ:Sert yıldız etkileri alan ikizlerin değişken,huzursuz,kurnaz,yersiz biçimde meraklı,kararsız ,iki yüzlü,yüzeysel,diken üstünde yaşayan yönlerinin bulunduğu gözlemlenmiştir.

VÜCUDUMUZDA YÖNETTİĞİ ALANLAR:Sinir sistemi,omuzlar, kollar ve akciğer.Soğukalgınlığına karşı hassastırlar.Sabırsız ve gergin olmaları, kuruntuya kapılmalarına sebep olur.

YÖNETİCİ GEZEGENİ : Merkür: Eski çağlarda tanrıların hebercisidir.Astrolojide Merkür, iletişimi ve yolculuğu yönetir.Başkaları ile kolay iletişim kurmamızı sağlar.Bol bol fikir ürettirir.Kişinin zekâsını idrakini,kavrayışını,hafızasını, konuşma ve yazmasını yönetir.

UĞURLU TAŞI: Akik: Karmaşık renklere sahip değerli taş, kişiyi hile ve yalandan korur,özellikle aşk ilanında olmak üzere konuşmayı güzelleştirir ve güçlendirir.

SEVDİĞİ RENK: Sarı,parlak ve ışıltılı tonları ile yenilik rengi.

ÇİÇEKLERİ: Zambak ve Lavanta.

SAYILARI: 5 ve 9

TALİHLİ GÜNÜ: Çarşamba

ÜNLÜ İKİZLER: Başbakan Bülent Ecevit,Yazar Can Dündar,Gazeteci Mehmet Zağlı,Aktrist Marilyn Monroe,Aktör Tony Curtis,Piyanist  Erroll Garner.

Bu ay da bu kadar sevgili dostlar.Her zaman söylediğimiz gibi, her şey O güzel gönlünüzce olsun.

 

Ayın Güzel Sözü:Sevgi karşılıksız akıştır,karşılık beklenirse TİCARET olur. (A.Hulusi)

Email: ali_aytac@hotmail.com
Hamburg - 24.06.2003
http://sufizmveinsan.com

 


Üst Ana sayfa e-mail