2006 yılına Selam…. Burçlara bakarak yola devam…..

KOÇ  Burcu:

Bu yıl, özellikle Nisan ayından sonra, ikili sosyal ilişkilerinizde iyi gelişmeler olur. Samimi diyaloglar, sıcak ilişkiler, faydalı beraberlikler kurabilirsiniz. Böylece hem kendinizin çeşitli yönlerinizi hem de çevrenizdeki dünyanızı daha iyi görebilme fırsatları bulabilirsiniz. Ortaklık, yardımlaşma, işbirliği gibi çalışmaları  rahat yapabileceğiniz bir dönemdir. Hukuk, politika, kamu işleri, adalet konularında olumlu gelişmeler kaydedebilirsiniz.

Bekar olanlar için evlenme, evli olanlar için ilişkilerini geliştirme olanakları doğar. Bakış açınızı genişletmenize yardımcı olacak değerli kişiler hayatınıza girebilir. Eşinizin sülalesi ile ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz.

Ancak, Yılın ilk dört ayında bu konularda çok dikkatli olmalısınız. Hayallerinizi etkileyebilecek ancak aldatıcı, abartılı, boş idealler kapılabilirsiniz. İyi niyetle büyük çabalar harcar ama bir neticeye varamayabilirsiniz.

Riskli konular, şans oyunları, eğlenceye düşkünlük  için uygun bir yıl sayılmaz. Aşk meseleleri de yokuşa tırmandırabilir. Engeller doğar, istediğiniz hızda ilerleme zorlaşabilir. Hatta aşk sıkıcı gelebilir ki bu size hiç uymaz…. Hala acıtan aşk yaraları varsa, yeniden ele alıp pansumanı yenilemek ve artık rahatsızlık duymama çizgisini yakalamanız gerekecektir..

Bu yıl, çocuklarla ilgili sorumluluklar çeşitli zorluklar yaratabilir. Sıkıcı durumlar ortaya çıkabilir Hastalık, eğitim sorunları, uyumsuzlukları gibi meselelerle ilgilenmek fazla zamanınızı alabilir. Büyükleriniz de sizin bu tip konularınızla ilgilenmek zorunda kalabilir.

Kumar, piyango, şans oyunları gibi konular da sorunlar yaratabilir. Bazen hiçbir maddi getirisi olmazken, bazen verdiği şansı, ders almanız için üzücü bir şekle de sokabilir...

Yaratıcılığınızı daha ciddi konular üzerinde yoğunlaştırmalısınız. Kararlı ve sebatlı olmak başarı getirecektir. Bilimsel konulara eğilebilir, anlamlı sanat konularında çalışabilir, eğitim ve öğrenimde önemli ilerlemeler sağlayabilirsiniz. Radikal çalışmalarla anlayışınızda yenilenmeler olur. Zor koşulların üstesinden gelerek, sağlam, kaliteli işler üretme zamanınızdır...

İç dünyanızda yeni keşifler yapmanız mümkün. Çeşitli ruhsal çalışmalar ilginizi çekebilir. İçinizde değişik heyecanlar duyabilir ve bunlardan zaman zaman rahatsız, zaman zaman da hoşnut olursunuz.

BOĞA Burcu:

Halen burcunuzdaki Mars sayesinde yeni seneye güçlü, hırslı ama bir o kadar da riskli başlıyorsunuz. Cesaretlisiniz. Sıkı çalışmaya, mutlaka kazanmaya iten bir enerjiniz vardır fakat kızmaya, sinirlenmeye yatkın olursunuz. İnatla istediğinizi elde etmek isteyebilir,her engeli yenecek kadar güç bulabilirsiniz. Ancak kontrollü olmalısınız aksi halde yeni yıla eksilerle girmeniz de mümkün.

Bu yıl günlük rutin yaşamınız, çevreniz, çalışma alanınız oldukça rahat olur. Bu yönlerde yeni fırsatlar yakalayabilir, olumlu ve faydalı gelişmeler kaydedebilirsiniz. Ancak Nisan ayına kadar dikkatli olmak gerek. Çünkü gerçeklere uymayan, abartılı düşüncelerle yanlış yollara kaymak ve daha önemlisi bunu doğru sanmak gibi bir risk de var…

Özellikle Nisan ayından sonra uyum ve ilişki kurmada çok iyi gelişmeler olur. Bunu ortaklık, işbirliği, evlilik veya çeşitli konularda paylaşımlar şeklinde değerlendirecekler olacaktır. Daha evvel temelini attığınız  arkadaşlıklara şimdi özel isimler koyabilirsiniz.

Bu yıl sağlık, temizlik, hijyen konularına daha çok önem verebilirsiniz. Bu konularda sorunlarınız varsa iyileşmeler, düzelmeler ve olumlu neticeler alabileceğiniz çalışmalar yapabilirsiniz. İhmal ettiğiniz sağlık konularına eğilebilir ve yoluna koyabilirisiniz.

Yeni, değişik, sizden farklı düşünen veya davranan kişilerle karşılaşabilir ve yeni dostluklar tadabilirsiniz. Sürpriz kişiler yaşamınıza beklenmedik yeni heyecanlar verebilir. Birlikte çalışmalardan hem zevk alır hem de kendinizi daha sağlam hissedersiniz.

Aileniz, ebeveyn veya aile büyüklerinizle ilgili ciddi konular gündeme gelebilir. Anlama veya anlaşılma kargaşaları yaşanabilir. Onlarla ilgili size ters gelen, kızdıran durumlar ortaya çıkabilir.  Arzu etmediğiniz sorumluluklar almanız gerekebilir. Genetik özellikler, temel alışkanlıklarınızla ilgili sorunlarınız olabilir. Kendinizi sağlama alma, sizi koruyacak garantili bir yer edinme ihtiyacınız sizin için çok önem kazanır. Büyüklerinize sahip çıkmak isteyebilirsiniz ancak fazla bunaltıcı olabilirsiniz. Kaş yapayım derken göz çıkartmamaya dikkat edin.

İKİZLER Burcu:

Bu yıl sizin için özellikle, hem görevlerinizi en verimli şekilde yerine getirebileceğiniz hem de özgür olabileceğiniz bir dönemdir.   Yaptığınız çalışmalardan zevk alırken kendinizi geliştirme şansınız da olacaktır.. Yaşamınıza anlamlı bir amaç ve düzen gelir. Çevrenizi, yaşama şartlarınızı iyileştirebilirsiniz.

Daha fazla imkanlı yeni bir iş bulmanız veya çalışma şartlarınızın iyileşmesi, gelişmesi, takdir, ödül gibi motiveler almanız mümkündür. Performansınıza fırsat verebilecek şekilde sağlığınız ve enerjiniz de iyi olacaktır. Devam ede gelmekte olan sağlık sorunlarınız varsa bu alanda iyileştirici bir çalışma içine girebilir, yeni çareler bulabilirsiniz. Ancak çok dikkat etmeniz gereken önemli husus kilo almamak, karaciğer ile pankreasınızı yormamak olmalıdır..

Yakınlarınız, kardeşler, arkadaş veya akrabalar yönünden ise sıkı bir yıl olabilir. Sorumluluk, disiplin, sıkıntı yaratabilecek durumlar gelişebilir. Bu alanda imtihan yılınızdır. Gelişecek olaylardan size faydalı olabilecek dersleri almaya bakın. İsteklerinize uymayan, alışkanlıklarınızı zorlayan, bunaltan durumlar aslında sizi hafifletecek ayıklamalar olacaktır.

Meslek, kariyer, iş konularınızda ise her an bir sürprizle karşılaşmanız mümkündür. Hayali şeylere değil daha ziyade akılcı ve çağa uygun şeylere yönelmenizde fayda var. Hayalinizdeki bulmak yerine karşınıza dikilen gerçeği değerlendirmelisiniz.

Yılın ilk ayı iç dünyanızda hareketlilik sizi rahatsız edebilir. İçinizde kızgınlık, öfke yaratacak olaylar yaşabilirsiniz. Hırsızlıklara, kaybetmelere karşı daha dikkatli olmanızda fayda vardır.

Mart ve Nisan aylarında çok enerjik, aceleci olur ve düşünmeden hareket edebilirsiniz. Günlük temponuzda çok hızlanır. Mayıs ayında  harcamalarınız artabilir. Para elinizden kayıp gidebilir.

Haziran ayında en yakın çevrenizdeki kişilerle ters gitmemeye bakın. Konuşmalarınızda istemeden tansiyon yüksek olabilir. Yanlış anlaşılabilirsiniz. Temmuz ayında ise aile büyüklerinizle ilişkilerinizde canlılık olur ancak riskte taşır. Onları size karşı gibi görebilirsiniz.

Ağustos- Eylül, Ekim ayları aşk trafiğiniz yoğun, duygularınız ateşli, fiziksel bir ilişki ihtiyacınız fazla olur. Ayrıca kumar tipi zevklere istek doğabilir. Bu dönem yeteneklerinizi ortaya koyma, etrafa neler yapabileceğinizi gösterme ve rekabet zamanınızdır.

Enerjinizi daha ziyade  eğlence, spor ve riskli işlerde kullanabilirsiniz.. Eğer sportif faaliyetlerinizi varsa bu aylarda iyi sonuçlar almanız mümkündür.

YENGEÇ Burcu:

Aşktan yana şanslı, paradan yana kısıtlı bir yıl sayılır.  Yaratıcılık gücünüz eskiden olduğundan daha kuvvetli bir şekilde ortaya çıkar. Kendinizi daha güvenli ve korkusuzca ifade edebilirsiniz. Bu sayede başkaları ile ilişkilerinizde çok iyi derecelere ulaşabilir ve aşk yaşamınızda gelişmeler yapabilirsiniz. İlerleyebilecek bir arkadaşlığın başlangıcına start verebileceğiniz gibi var olana yeni boyutlar kazandırmanız da mümkündür.

Henüz bir hobiniz yoksa sanatsal bir hobi edinebilirsiniz. Yaratıcı bir sahada çalışıyorsanız bu yıl çok üretken olabilme şansınız var

Çocuklarla olan ilişkileriniz gelişir, çeşitli vesilelerle onlarla gururlanma şansı yakalayabilirsiniz. Ayrıca onların gelişmelerine faydalı katkılarda bulunmak size daha kolay gelecek, fazlasıyla birlikte vakit geçirebileceksiniz..

Bu yıl her zamankinden farklı düşünerek değişik seyahatler yapmak isteyebilirsiniz. Seçimleriniz çılgınca bile olabilir. Farklı ülkeden insanlarla tanışabilirsiniz ve bu tür ilişkiler yaşam hakkında çok daha geniş düşünmenizi, yeni şeyler öğrenmenizi ve yeni heyecanlar keşfetmenizi sağlar.

Karşılaşacağınız çeşitli olaylar içinden geçerken  zaman zaman sahip olduğunuz değerlerinizi sorgulamanız gerekebilir. Bazen terk etmeyi kabullenmek, kaybetmeyi tatmak ve doğruları deneme yanılma yoluyla yaşamak için de vaktiniz olacaktır. Biraz kemerlerinizi sıkmanız gerekebilir. Bütçenizi dikkatli yapmak ve uygulamak zor ve sıkıntılı durumlar içine düşmemek için önemlidir.

Rutin hayatında köklü bir değişim yapacak olanlarınız da vardır. Yaşadığınız çevreyi değiştirebilir veya bulunduğunuz yerde de olsa tamamen yeni yaşam koşullarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bu yıl sağlıkla ilgili sorunlarda üstün körü geçiştirmeye gitmeyin. Dikkatli olun ve derinlemesine iyileştirme yollarına önem verin.

Ocak ve şubat aylarında arkadaşlarınız, dostlarınızla ilişkilerinizde tansiyonu yükseltebilecek durumlar olabilir. Haziran ayında harcamalarınız artar ve can sıkıcı, bunaltıcı maddi zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Tedbirli olmanızda fayda var.

Ekim ve Kasım aylarında aşk hayatınız diğer ihtiyaçlarınızdan öne geçer. Coşmak, taşmak, duygularınıza tercüman olabilecek sizinle paylaşabilecek yarenler arayışı içinde olabilirsiniz. Mevcut ilişkilerde bazı aksilikler çıkabilir. Bu yöndeki günleriniz oldukça sıcak geçebilir…

ASLAN Burcu:

Bu yıla sizler için damgasını vuracak  yıldız Satürn olacak. Olumlu bakabilenler için öğrenme, ders alma, kendini hafifletme ve olgunlaşma yılı, olumsuz bakanlar için dert, tasa, imtihan ve zorluk yılı… Demiyorum ki hiç sıkıntı vermeyecek. Tabii ki doğruları göstermek, kendinizle yüzleşmek ve engebeli yollardan geçirerek güçlendirmek adına her Aslana bir aslan payı düşecektir.

Şans kapıları ise ev ve aile çevreni, büyükleriniz, ebeveynleriniz yönünden açılacaktır. Bu sahada duygusal güven kazanabilirsiniz. Anne veya babanız rollerini  çok daha iyi oynayacaklar sizde çocukluğunuzu kullanabileceksiniz.

Pek çoğunuz için evini, ailesini kurma yılı olabilir. Yeni temeller atabilir, kendi güvencenizi, temel ihtiyaçlarınızı düşünerek yola çıkabilirsiniz. Bu zamanda büyüklerinizden faydalı yardımlar alırsınız. Sizin dışınızda gelişecek bazı olaylar ki bunlar üzücü de olabilir, neticede bir şekilde sizi geliştirici rol oynayacaktır.

Resmi işlerinizde, anayasal, hukuki veya şirket v.s gibi konularda sürprizlerle karşılaşmanız olası.. Beklenmedik fırsatlar, aklınızda olmayan gelişmeler şaşırtabilir. Mal, mülk, menkul, gayri menkul, gelirler veya giderler inişler ve çıkışlar halinde gündeminize girebilir. Miras kalabilir. Borçlanmayı gerektirecek bir durum çıkabilir. Başkalarının parasına bel bağlamamak en iyisidir.

Bilimsel konularda çağdaş çalışmalar yapmak, teknik, elektronik, doğa üstü konulara girmek ve daha önemlisi hayatınızda yeni bir devrenin açmak için önemli yıldır. Geçmiş yıllardan gelen birikimleriniz bu yıl pek çoğunuzun devrimi haline gelebilir. Bir de bakarsınız ki hayatınızın eski düzeni değişip yeni zamana uygun bir düzen içine girmektesiniz.

Yeni yılın ilk iki ayı mesleki alanda hareketlilik zamanıdır. Haziran ayı en zor döneminiz sayılır. Hareket ve disiplin arasında yıpranabilirsiniz. Herhangi bir riskli işe başlamak, meydan okumak için ortaya çıkmak veya çok enerji isteyen bir işe girişmek için hiç uygun değildir. Enerjinizi tek bir noktaya toplayarak dikkat ve disiplin isteyen bir iş yapabilirsiniz.

Çeşitli tehlikelere, fiziksel hastalık, ruhsal sıkıntılar veya kavga gibi durumlara dikkat…

Haziran ayında harcamalarınız artar ve değerleriniz için savaş vermeniz gerekebilir. Eylül - Ekim aylarında arkadaş trafiğiniz yoğunlaşır. Zihinsel kapasiteniz hızlı ve yüksek olur. Ancak yakın sosyal ilişkilerinizde ters durumlar da artabilir. 

BAŞAK Burcu:

Bu yıl pek çoğunuz için iyi bir içsel arınma, kendinizle yüzleşme, korku, endişe veya kaçmaya çalıştıklarınızla karşı karşıya gelerek, kalıplarınızın içinden çıkabilmeyi öğrenme dönemi olacaktır. Ruhsal sorumluluklar ağır gelebilir. Acıtan ama öğreten deneyimlerle artık ciddi olarak büyümeniz gerekir.

Zaman zaman tanımlaması zor hisler içinde kalabilirsiniz. Başarma tutkunuz sizi rahat bırakmaz. En mükemmeli yapmak, kazanmak, hayalinizde kurduğunuz beklenti veya başarı modelini kurmaya çalışmak istersiniz. Falso vermemek için, çok dikkatli belki de yalnız çalışmayı tercih edebilirsiniz. Hayatınızdaki amacınız ne ise bedelini vererek almak istersiniz..

Ocak, Şubat ve Mart aylarında kendinizi gerçek olmayan şeylere, boş ideallere kaptırma riskiniz var. Hayallerinizi önemli görerek bunları hayata geçirmek için büyük çaba harcayabilir ama neticeye gidemeyebilirsiniz. Güvendiğiniz ve başka burçtan olan birilerine danışmanız faydalı olabilir.

Nisan ayından sonra ise öğrenme ve genişleme kapasitenizin gelişeceğini söyleyebiliriz. Özel çalışmalar hatta normal günlük meşgaleleriniz esnasında bile öğrenecekleriniz bulunabilir ve size faydalı olabilecek pek çok fırsat yaratabilirsiniz.. Özellikle Mayıs ayı, yaşamınızda yeni keşifler yapmanıza ve farklı boyutlar yakalamanıza vesile olabilecek ortamlar sunabilir. Bunlar çok farklı ve yeni konularda olabileceği gibi daha önce olan fakat dikkatinizi çekmemiş şeyler üzerine de olabilir.  Filozofik, psikolojik ve akılcı bir görüş ve düşünme açıklığı içinde olursunuz.

Haberleşme ve iletişiminizde artış olur. Yazı yazıyorsanız çok verimli olabilecek bu dönem için kolları sıvamalısınız.  Son derece açık ve aklı başında düşünce rahatlığı sayesinde istediğiniz konular üzerinde çalışabilirsiniz.

Akrabalık, komşuluk, kardeşlik ilişkileriniz daha iyi olur. İnceleme, araştırma ve seyahat edebilme imkanları doğar. Çevrenizdekilere karşı davranışlarınız daha cömert olur. Başkalarından tolerans görebilirsiniz.. Eski düşünce modelinizin ve farkında olmadan benimseyerek bilinçsizce ortaya koyduğunuz davranışlarınızın getirdiği sınırlamalardan kurtularak kendinizi genişletebilirsiniz. Daha önceden yaptığınız yanlışları, verdiğiniz peşin hükümleri düzeltebilirsiniz.

Rutin günlük hayatınız beklenmedik şekilde değişebilir. İş, ev veya sosyal yaşamda karşınıza dikiliverecek sürprizlerle şaşırabilirsiniz. Yaşamınız yeni tecrübelerle zenginleşecektir. Yeter ki; biraz kutunuzdan çıkmayı isteyin…

TERAZİ Burcu:

Aşkta, parada, yaratıcılıkta şanslılık, bolluk, yenilik ancak mesleki alanda ciddi olma  bekli de zorlu yollardan geçme yılı diyebiliriz, sizler için…

Genel olarak para, gelir getiren kaynaklar, maddi değerlerde genişleme, iyileşme, zenginleşme zamanıdır. Maddi yatırım yapmak, mülk edinmek, para kazanmak için iyi bir yıl olabilir. Hatta harcamalarda aşırıya kaçmanız bile görülebilir. Özellikle Ocak ayında aşırıya kaçmamaya dikkat tavsiye ederim. Terslikler olabilir, sıkılabilirsiniz.

Tabii sadece zenginlik maddi alanda değildir. Talebi olanlar için manevi değerlerin kapısını açma yolu da yeşil ışıklıdır. Bu yıl istediğinizi fazlasıyla elde etme yönünde çok fırsatlarınız olacaktır yeter ki gerçekten ne istediğinize iyi karar verin ve bu pozitif enerjiyi doğru  kullanın. Kısaca bu yıl sizlerden çoğunuz için maddesel ve inançsal açılardan iyi bir geleceğe hazırlanmak adına çok uygundur.

Sevgi için, güzellikler için, müzik için yaratılmış olan sizler; Aşk hayatınız çok heyecanlı, değişimler ve yeniliklerle dolu.. Nisan ayı bu tür heyecanlar için çok uygun. Aniden çılgınca aşık olabilir ve ilerletebilirsiniz. Eğlenme, çılgınca şeyler yaşama, farklı renkleri yakalamak, süprizlerle karşılaşmaya hazır olun. Yeni tecrübelere karşı kendinizi açık ve hevesli hissedeceksiniz, 

Çocuklarla olan ilişkileriniz değişir. Onlara fazla karışmaya başlayabilir, hal ve düşüncelerini, onlarla ilgili neler olduğunu bilmek istersiniz. Onlarla ilgili kaza, ayrılık veya çeşitli çocukluk, gençlik sorunları gibi meseleler ortaya çıkabilir.

Kendinize değişik uğraşlar, işler, hobiler gibi yeni ilgi alanları bulmada süper imkanlar yakalamanız mümkün. Yeteneklerinizi en değişik biçimde ortaya çıkarabilmenize uygun bir yıl olacaktır. Kumar gibi riskli durumlar fazla şaşırtıcı olabilir. Dikkat.!..

Mesleki konulara gelince bazı sınavlardan geçebilirsiniz..   Daha doğrusu geçmiş dönemlerde yaptığınız çalışmaların neticesini görme zamanıdır  demek daha uygun düşer. Geçmişte isabetli yapılmamış şeyler bu dönemde sıkıntılarınızın kaynağı olabilir.

Kariyerinizde, sosyal statünüzde, makam veya şöhretinizde gölgeler oluşabilir.  Bu gibi hallerde öğrenmeniz gereken noktalar, yüzleşerek kabul etmeniz gereken dersler var demektir. Ebeveynlerden, özellikle erkek olan kişilerle ilişkilerde sorunlar olabilir. Onların sorumluluğunu yüklenmek durumu gerekli olabilir. Aile şirketiniz varsa anlaşmazlıklar doğabilir.

Bütün bunların aksine; şayet pozitif enerjiler üretebilmiş, isabetli kararlar alabilmiş, adımlarınızı iyi atabilmiş, temelinizi dürüst atabilmişseniz bu yıl mükafat almayı hak ettiniz demektir. Büyük bir sorumluluk alma talebiniz olmasa bile yine de başarılı olma, kariyerinizi sağlamlama, emin olarak ilerlemeniz mümkündür. Bu da gerçek anlamdaki bireyselliğinizi, ne ve kim olduğunuzu ifade edecektir.

AKREP Burcu:

2006 Yılında Jüpiter’in feyzinden, şansından, neşesinden ve de tabii bilgeliğinden en fazla pay almaya en büyük aday sizlersiniz. Aday diyorum çünkü fırsatları görmek ve değerlendirmek bir uyanıklık işidir. Yoksa ruhunuz bile duymaz, kaçar gider…

Gerçek kişiliğinizin farkına varabileceğiniz, korkusuz, güvenli, sağlam adımlarla ilerleyebilip kendinizi geliştirebileceğiniz bir yıldır. Öğrenmek, araştırmak, incelemek adına yapılacak her tür çalışmalara açıktır. Öğrenci olanlar için üstün başarılar yakalamak, yeni eğitim imkanları mümkün olabilir. Bu arada, yeni iş, hobi, uğraşı gibi alanlarda süper olanaklar bularak, kendinizde gizli kalmış yetenekleri keşfetmeniz de mümkün.

Kendinizle ilgili hoşunuza gitmeyen şeyleri iyileştirmek, eksiklerinizi tamamlamak, aradıklarınızı bulmak, kendinizi mutlu etmenin yeni yollarını keşfetmek kolay olabilir. 

Bu yıl sosyal ilişkileriniz, faaliyetleriniz artar ve bunlar birçok yeni faydalar getirerek gelişmenizde katkı sağlar. Ancak bu sosyallik trafiğinde eğlenceye, yeme içmeğe de istek artar ve farkında olmadan kilo zengini de olabilirsiniz., aman dikkat.. Veya kendinize fazla büyüklük vererek etrafınıza yukardan bakmak gibi nahoşluğa düşebilirsiniz buna da dikkat derim!... Büyüklenmek kimseye yakışan bir giysi değildir…

Bu yıl evinizi, ailenizi, akrabalarınızı ve özellikle ebeveyn rolünü taşıyan diğer aile fertlerinizi ilgilendiren ani değişimlerle karşılaşabilirsiniz. Ortaya çıkabilecek bazı karmaşık durumlar, hayatınızın değişmesi ve yenilenmesi gereken noktalarına işaret eder.. Bu yıla kadar atılmış sağlam yaşam temellerinizde sallantılar başlayabilir. İlla altüst olmayabilir ama pamuk ipliğine bağlı, tatmin edici olmayan hayat şartları kopmağa yüz tutabilir. Bu yıl edineceğiniz bazı tecrübeler ilerleyen yıllarda yaşamınıza farklılık getirici rol oynar..

Ev, muhit veya tarz değiştirmek mümkündür. Aileden birilerinin sizden uzaklaşması veya sizin bir nedenle ayrılmanız durumu gerekli olabilir. Beklenmedik sürpriz olaylarla geçici veya kalıcı çeşitli ayrılıklar yaşanabilir. 

Yeni yılın ilk ayları evlilik, ortaklık türü özel ikili ilişkilerinizde hareketlilik artar. Tersliklere, aksiliklere, kavgalara da fırsat vericidir. Tansiyonun yükseldiği durumlarda dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Haziran ayında uzun yolculuklar, seyahatler biraz sıkıcı, problemli hatta oldukça riskli olabilir. Kanunlar, yasalarla ilgili zorluklarla uğraşmanızı gerektirici durumlar görülebilir. Eğitimle ilgili sorunlar da çıkabilir.

Kasım ayında kendinize çok dikkat etmelisiniz. Benliğiniz, enerjiniz çok yüksektir. Geçimsizlik yaratmamaya çalışın. Tehlikelere, hastalıklara, kazalara açık bir zamanınız sayılır. Kendinize veya çevrenize zarar verici olabilirsiniz.   

YAY Burcu:

Kişiliğinizle ilgili çok önemli köklü yenilenmeler yaşayacağınız ve güçlü bir kimlikle var olabileceğiniz bir yıl sayılır. Ancak her şeye hükmetmek, herkesin kontrolünü elinize almak, insanları zorla değiştirmeye çalışma gibi aşırı ve kontrolsüz istekler olabilir. Bunlar  kişisel ilişkilerinizde güçlükler doğurabilir.  

Aslında kendi güçlerinizi tanıyarak bunları bilinçli ve kontrollü şekilde kullanmayı denemek, değişmesine inandığınız, beğenmediğiniz, vazgeçmek istediğiniz huylarınızı değiştirme yolunda yapılacak çalışmalar daha faydalı ve isabetli olacaktır.

Kapalılık, gizlilik, ağzı sıkılık, sır saklama, araştırma, inceleme gibi işlere ilgi duyabilir veya bir şekilde bu tür konulara bulaşabilirsiniz.

Bu yıl içinde yeni dostluklar kurmanız, ortak amaçlara hizmet için çeşitli gruplara katılmanız mümkündür. Bunlar size şanslı fırsatlar yaratabilir, yeni kapılar açar. Tek başınıza olmak yerine birlikte bir şeyler yapmak daha zevkli gelecektir. Kendinize yeni idealler, yeni hedefler tespit edebilir ve bunlarla daha ileriye geçebilirsiniz.

Bu yıla kadar ilgi duymadığınız konulara yönlenebilir veya bildiğiniz konularda yeni ve çağdaş fikirlerle tanışırsınız. Değişik düşüncedeki insanlarla alışveriş yapmak zekanız yönünden çok faydalı olur. Geniş, yüksek, akılcı düşünmek için çok önemli bir yılınızdır.

Kısa ama orijinal, enteresan sürpriz yolculuklarınız olabilir. Farklı çizgideki sergi, müze, mekanlara gitmeli, teknik, bilimsel kitaplar okumalısınız.Eski düşünce ve alışkanlıklarınızı terk ederek yeni kapıları açar ve değerlendirebilirseniz hayatın heyecanlı ve farklı yönlerini keşfedebilirsiniz.

Yakın sosyal çevrenizdeki kimlikler karşınıza sürprizlerle çıkabilir. Çok eski tanıdıklarla karşılaşabilir ve yeniden görüşmeye başlayabilirsiniz. Akrabalar, komşular, arkadaşlar, kardeşler veya sık görüştüğünüz kimselerden beklenmedik durumlar ortaya doğabilir.. İletişim araçlarını en son halleriyle, fazlasıyla ve değişik tarzlar, amaçlarla kullanabilirsiniz.  

Resmi konular, devlet işleri, hukuk, miras, kamu gibi konularda aksilikler, gecikmeler, işlerin uzaması gibi sıkıntılarla karşılaşmanız mümkündür. Büyük paralar, borç alma veya verme, hisseli konular için verimli bir yıl değildir. Bu konularda almanız gereken dersler, vermeniz gereken sınavlar olacaktır. Özellikle Haziran ayında işler alevlenebilir. Sağlık yönünden de riskli olması mümkün.

Yılın ilk ayı, aşk konusunda hareketli ama kargaşalı görünüyor. Tartışma, kavga veya fikir uyuşmazlıklarından uzak kalmaya bakın. Çocuklarla da gerginlik yaratıcı zamanlar yaşanabilir. Mart ve Nisan ayında ise eş, ortak, özel ikili ilişkiler de dikkatli olmalısınız. Yılın son ayı da hem sağlığınız hem de kişiliğinizi ilgilendiren terslikler yönünden önem taşıyor.

OĞLAK Burcu:

Aslında sizin için çok özel bir değişmezlik var. Her yıl mutlaka, transit Güneş, burcunuzda olarak yeni yıla başlıyorsunuz. Bu gerçekten güzel ve parlak bir durum, ancak tabii ki güneşin açıları çok önemli. Bu yıla bakacak olursak iyi ve güçlü çünkü Mars ile tatlı açı yapıyor ve sizleri canlı bir enerji ile destekliyor

İçinde olduğunuz projelerinizle ilgilenmek, bunların hangi aşamada olduklarını kontrol etmek, ulaşmak istediğiniz hedefi tespit etmek, ileriye  atılacak adımlarınızı saptamak  için uygun bir dönemdir. Yeni bir işe atılmak için gerekli cesaret ve gücü bulabilirsiniz. Eğer hayatınızda bir denge kurmak için atılım yapmanız gerekiyorsa bunun da tam zamanıdır.

Bu yıl özellikle meslek ve kariyer yönünden şanslısınız. Bilgi, eğitim, kendini geliştirme, zenginleştirme, ilerleme yılınız olacaktır. Çeşitli fırsatlar, yeni imkanlar karşınıza zaman zaman çeşitli şekillerde çıkacaktır. Bunları zamanında görebilir ve değerlendirebilirseniz çok olumlu neticeler alabilirsiniz. Yapmakta olduğunuz işleri daha yükseklere taşıyabilirsiniz.

Yıl içinde değişik zamanlarda her biriniz için çok şanslı, her işinizin kendiliğinden yolunda gideceği, tabiri caiz ise dört ayak üzerine düşebileceğiniz çok rahatlık verici günleriniz olacaktır.  Kısmetlerin ayağınıza gelebileceği bu zamanları yakalamaya ve değerlendirmeye bakın…

Bazılarınız için ise hayat görüşünü zenginleştirme, bol bol seyahat edebilme, yeni kültürler, yeni insanlar tanıma, çok okuma ve çok bilme yönlerinde gelişmeleri olur. Eğitim çağında olanlar için başarılı bir yıl sayılır. Yeniden eğitime başlama, üst öğrenim fırsatları bulabilme, yurt dışına gidebilme gibi güzel ve hayırlı gelişmeler mümkündür.

Sizler için eksi olan hayat alanı ise ikili özel ilişkiler, evlilik, ortaklıklar, bir kişi ile birlikte yapılan özel işler konularıdır. Bu yönlerden arınma, temizlenme, dersler alma kısaca zorlanma veya imtihanlarla karşılaşma mümkündür. Bu tür konularda ağırlaşma, gizli sorunlar varsa ortaya çıkarak sıkıntı haline dönüşme, yolunda gidenlere çeşitli engellerin konması kısaca oturma, düşünme ve olaylardan ders alarak doğruları bulma ve kabul etme zamanıdır denebilir.

Maddi konularda sürpriz gelişmeler yaşarsınız. Beklenmedik gelir kapıları açılabilir veya kapanabilir de. Değişik yollar denemek isteyebilirsiniz. Sahip olduğunuz değerlerle ilgili daha akılcı ve çağdaş düşünerek kendinize yeni kıymetler edinebilirsiniz.

Ocak ayında, ebeveynler, büyükler ve yaşlı kişilerle ilgili karışıklıklar olabilir. Mayıs ve Haziran eş ve ortaklık ilişkileri yönünden hareketli ve riskler getirici görünüyor. Kasım ayı Mesleki alanda yoğunluk içeriyor.

KOVA Burcu:

Bu yılın sizler için önemli bir getirisi inançlarınızı güçlendirici, bilgilerinizi uygulamayı kolaylaştırıcı, imanınızı arttırıcı olmasıdır. Yeteneklerinizi keşfedebilmeniz, gizli kalmış manevi değerlerinizi ortaya çıkarabilmeniz ve başarının anahtarlarını bulmanız için çok fırsatlı ve kolaylaştırıcıdır.

Kendinizi yenilemek, klasik çizgilerden farklı, orijin değişikliklerle farklı bir insan olmak adına hayallerinizi gerçekleştirmek istersiniz. Ve yine sıradan olmayan, özel insanlarla arkadaşlık kurabilir ve yeni ufuklara yelken açabilirsiniz. Bu arada eski  dostlarınıza elveda diyebilir veya yeniden düşünürsünüz.

Gelecekle ilgili, dini, mistik, bilinmeyen konular çok daha fazla ilgi alanınıza girecektir. Bu amaçlarla değişik ülkeler, farklı kültürler veya dünya görüşünüzü arttırıcı çalışmalar yapabilir yeni tecrübeler edinebilirsiniz.  Seyahat yapılabilecek uygun bir yıldır. İster gezmek , ister bilgi görgü arttırmak, ister eğitim veya ibadet için olabilir. Yüksek öğrenime ağırlık verilmelidir. Bu konuda imkanlar ve kolaylıklar olur. Kısaca bu yıl yaşam perspektifiniz süper bir genişleme gösterecektir. Öğrenme arzu ve kapasiteniz en zirveye çıkacaktır.

Yazı yazanlar için mükemmel ve verimli olma yılıdır.. Basın, yayın iletişim alanlarında genişleticidir. Büyük kitlelere ulaşmak, sesinizi dünyaya duyurabilmek için elverişli bir enerjiniz olacaktır..

Sağlığınıza çok önem vermelisiniz. Bazı problemler ortaya çıkabilir. Eski rahatsızlıklar gündeme gelebilir. Günlük rutin yaşamınızda, ihtiyaçlarınızı karşılamada veya çalışma ortamınızda kısıtlayıcı, sıkıcı durumlar olabilir. Evlilik ve ortaklık gibi ikili ilişkilerde de sorunlar başlaması mümkündür. Bu yönlerden uğraştırıcı ve bazı zorlukların üstesinden gelmek için çabalatıcı olabilir. Fikirsel, mantıksal, hukuksal çekişmeler, düşmanlıklar de ortaya çıkabilir. Bazen de, beraberlik ilişkileri yönünden en zirve noktayı yakalamak mümkündür. 

İş değiştirme, kariyer için ortam değişikliği, işini kaybetme veya meslekte yeni baştan köklü değişimler yapılması gerekebilir.

Mayıs’tan Ağustos sonuna kadar olan dönem günlük meşgaleler yönünden bir hayli karmaşık ve yoğun görünüyor. Çalışmak, savaşmak için çok enerjiniz vardır ancak  bir yandan da aşırı çalışmanın olumsuz etkileri ile uğraşabilirsiniz.  Bulaşıcı hastalıklar, iş kazaları,  aşırı çalışma sonucu fiziki savunma mekanizmasının zayıflamasına bağlı rahatsızlıklar, isteklerin olmaması sonucu stres halleri görülebilir Bu dönemde emir altında çalışmak sizlere çok zor gelir ki bu da işverenler, amirler veya  çalışma arkadaşları ile tartışmalara ve zorluklara yol açabilir.

BALIK Burcu:

Siz Balıklara gelince; yine bu yıl da burcunuzda kalacak olan Uranüs’ün akıllı etkileri sizinle olacak. Zengin hayal dünyanızda var olanları, orijinal tarzlarla birleştirerek hem kendinizi yenileyebilir hem de etrafınız için hoşluklar yaratabilirsiniz.

Bazılarınız için iç aleminizde yaşanacak heyecanlı duyumlar, değişimler, özgürlüğe açılış, bazılarınız için de fiziki veya  dışdaki ortaya koyuşlar, tarz ve davranışlarda beklenmedik değişimler  söz konusu olacaktır.

Kendini tanıma, hayat, insan, yaşamla ilgili konulara ilgi artışı olur ve bilimsel, teknik, yaratıcı çalışmalar için zaman ayırmak önemli gelebilir.  

Ocak ayında harcamalarınız fazlalaşabilir. Ancak bu yıl  çeşitli nedenlerle size gelebilecek maddi değerler olacak. Az veya yüklüce başkalarının para, menkul veya gayrimenkul kaynaklarından bir şekilde faydalanabilirsiniz. Miras türü bir durum olabilir.

İş ilişkileri ve iş için taban oluşturmak için de iyi bir yıldır. Ancak iş değiştirmek, işini kaybetmek, yeniden başlamak, köklü değişimler yapmak da olasılıklar içindedir. Bankadan kredi almak veya başkalarının güçlerinden faydalanmak gerekebilir. Bütün zorluklar içinde güçlü ve önemli gelişmeler de görülecektir.  Çünkü bu yıl ihtiyacınız olan şeylerle ilgili başkalarından daha fazla ilgi ve yardım almanız mümkün. Hatta açıkça görülebilen  hiçbir kazanç veya fayda yokmuş gibi olsa bile bu yıl başlayan yeni durumların ilerdeki bir zamanda zenginleştirici ve kazandırıcı etkisini daha açık fark edebilirsiniz.

Stres, sıkıntı, anlaşmazlık gibi durumları olanlar için iyileştirici bir yıldır. Psikolojik açıdan daha iyi değerlendirmeği, oluşları gerçek hikmeti ile anlayabilmeyi. düşünmeyi sağlayacak tecrübeler yaşayarak bilinçlenirsiniz. Umulmayan kişi ve durumlardan şans yakalamak mümkündür.

Sağlığınıza bu yıl daha çok önem vermelisiniz. Vücudunuzun sizden neler beklediğini bilmek ve gereksiz zorlamalar yapmamak iyi olur. Haziran ve Temmuz ayları sağlık, hijyen, beslenme, temizlik gibi konularda zorlayıcı olabilir.

Ağustos, Eylül ve Ekim ikili ilişkiler, ortak çalışmalar, özel kişiler, eş, aile yönünden önemlidir. Kışkırtmalara, yanlış anlama veya anlaşılmalara, ters, kızdırıcı durumlara karşı riskler taşır.

Sevgili arkadaşlar, dostlar, sevenler, sevmeyenler, astrolojiyi benimseyenler veya karşı çıkanlar, yerli  yabancı herkesin yeni yılını kutluyorum.

Sevgiler, saygılar, mutluluklar, sağlık, afiyet ve her türlü hayırlı zenginlikler sizlerin olsun….

Gelecek yıl da tekrar görüşmek üzere hoşçakalın……

 

İstanbul - 27.12.2005
e-mail: nurantuncel@yahoo.com
http://sufizmveinsan.com


Üst Ana sayfa e-mail