Sufizm ve İnsan

← ANA SAYFA

Astrolog
Nuran Tuncel

 

 

Önceki Yazıları

BURÇLAR da bu AY
HABERLER... Yıldızların dilinden...

..........2017 ŞUBAT AYI........

Koç burcu zenginliği ve Mars ın evine varışı ile başlıyor Şubat Ayı. Uranüs, Ay, Mars ve birkaç güne kadar katılacak Venüs için  aslında burası  rahat bir  mekan...

Ve temelde duygu, sevgi, aşk, güzellik, etkileyicilik, isteklere erişme, coşku, şans gibi benzer olumlu temalardan birçok şey getirmeleri mümkün. Bunların etkisinden Koç, Aslan ve Yay burçları faydalanacağı gibi, haritanızda Koç burcu hangi evinizde bulunuyorsa o evin konularında size bir güzellik sunması da kaçınılmazdır.

Ancak... işin bir diğer yönünden.....
Açılara bakınca; bir “T” kare var ayın ilk günlerinde. Uranüs – Jüpiter - Mars arasında. Hareket, heyecan, birden ortaya çıkabilecek içgüdüsel durumlar beklenmedik sıkıntılar yaratabilir. Bir uçtan el atmaya çalışan, düzenleyici Satürn katkısı da hataları, eksikleri göstererek gerekli zor dersleri verebilir.

10- 15 Şubat arasında Jüpiter’in etki alanına giren Güneş, Kova burçları için enteresan açılımlar yaratabilir. Geliştirici, genişletici durumlar  mümkün. Her şeyi hoş gösteren, pozitiflik veren bu etki, abartıcılığa çekse de yaşam sevincini yükseltir. Bu hissedişler yaptığınız işlerde başarılı olma anlamına da gelir.

Bu arada 11 Şubat gecesi Aslan burcunda Ay tutulması önemli. Değişim, sıkıntı ve yeni bir adım noktasına işaret olabilir.

19-20 Şubat günleri, Koç lar için hareketli güzel günler. Yay ve Kova burçları için de yaratıcı yönlerini kolaylıkla kullanabilecekleri, değişik bir fikri uygulayıp yeni bir başlangıç yapabilecekleri bir fırsat oluşabilir...

Ayın son 10 günlerinde Pluton Mars ve Uranüs arasındaki etkileşimler epey zorlayıcı, baskılı, gerginlik yaratıcı ve negatif enerjili durumlara çeker gibi. Bu arada 26 Şubat da Balık burcunda Güneş tutulumu “ben’i hafife almayın” der gibi.

Hayat enerjisi, canlılık, anlayış, idrak, duygular ve hassasiyet üzerinde zayıflama, karışıklık yaratabilir. Kitlesel veya kişisel yaşam şartları, tabiat olayları, ilaçlar, sıvılar, denizler, köprüler, ülkeler arası ilişkiler, bağlantılar, dini konular, inançlar, yönetim sistemlerini etkileyecek olayların, değişimlerin tohumlarının atılma noktası gibi...

Özellikle kısa Şubat ayının son günlerine dikkat, çok uzun olabilir....

Şu önemli noktayı unutmamalı ki; Burcumuz ne olursa olsun, etkiler nereden, nasıl, ne şiddette gelirse gelsin, söz, davranış ve düşüncelerimizle dünyamızı kendimiz  yaratıyor ve içinde yaşıyoruz. O halde....

Şükredersek artar, güzel bakarsak herşey güzelleşir, seversek sevilir, niyetimize göre netice alır, mutlu edersek mutlu oluruz, değişime açık olursak yenileniriz, yenilmeyiz. Değerini bilmediğimiz şey elimizden alınır, yapabileceklerimizi şimdi yapmazsak sonra çok geç olabilir.

nurantuncel@gmail.com