Kayıt için burayı tıklayın

azının başlığına bakıp konusunu algılayamadığınızı lütfen söylemeyin.
Bu simgenin kelimeyle ifade edilişi;
GALATASARAY olmaktadır.
Bu sezon şampiyonlar ligi finallerine katılmayı kıl payı, bir bakıma şanssızlığından ötürü kaçıran Galatasaray, bu noktalara kadar gelmesinde bir tesadüfün olmadığı gerçeğini gözler önüne serdi.

Galatasaray sırası ile,
Rapid Wien'i evine gönderdi, İtalyan Milan'ı kupadan etti, Herta Berlin'i, Almanya'da ezdi, İtalyan Bologna hafif geldi, Alman Dortmund'u perişan etti, İspanyol Mallorca'yı dağıttı...
Cimbom'un bu hafta yapacağı rövanş maçında ünlü İspanyol ekibini de kupadan saf dışı bırakacağına kesin gözü ile bakılıyor. İspanya’da elde ettiği netice ile Ali Sami Yen’deki farkın kapanması olası değil.

Bir makine intizamı içinde  file önündekinden, taç çizgisine en yakın adamına kadar bir bütün gibi çalışan bu ekip, bu yerlere kadar nasıl uzandı bunu kimse pek kestiremiyor.
Bütün maharetin yönetimde olduğunu, uyumlu bir ekip çalışması ile başarının kazanıldığını düşünenler olduğu gibi, asıl sebebin Fatih Terim’ den kaynaklandığını, arkadaşlık, takım ruhu, motivasyon gibi olguların bu yöndeki deneyimli teknik direktör tarafından gerçekleştirildiğini söyleyenler de az değildi.

GS’ın bütçesindeki mali yetersizlikler son derece önemli bir safhada iken, Basketbol ekibindeki oyunculara yapılan ödemenin yetersizliği nedeniyle, bazı maçlara eksik, zorunlu olarak çıkılırken, futbol takımının inanılmaz başarılarının sadece Fatih Terim’e ait olabileceği doğrultusunda ki görüşler üzerine radarımı ona yönelttim. Maçlarda oyunun gidişatını onunla beraber yaşadım.
Şu kanaate vardığımı söyleyebilirim.
Takımın bu hale gelmesinin en önemli nedeni Fatih Terim dir.. Disiplinli, oyuncuları takıma motive edebilen, yedeklerini çok iyi hazırlayabilen üstün yetenekli ünü Avrupanın dışına taşmış ve bir çok kulüpten teklif almış bir hocadır.
Sadece Sayın Terimin heykelinin dikilmesi fikrini erken bulduğumu söyleyebilirim.
Zira bireydeki tepki şeklindeki duyguların acısı, büyük poster resimlerden, heykellerden çıkıyor.
Algılayabildiklerim bunlar..

Bir başka değinmek istediğim nokta ise, bu sene Galatasarayda çok sayıda futbolcunun Avrupadan transfer teklifleri alacağıdır.
Baksanıza şimdiden talipleri çoğaldı bile..
Ulusumu böylesine güzel bir şekilde temsil eden Avrupa elçisinin dağılmasına gönlüm razı olmuyor.
Herhalde siz de aynı kanaatttesinizdir.

İstanbul - 18.3.2000
http://afyuksel.com


Üst Ana sayfa e-mail