Gençlerbirliği sağ kanat oyuncusu Okan’ı, Fenerbahçe’ye teklif ettiklerinde “bize yaramaz” diyerek geri çeviren Mustafa Denizli’ nin futbol bilgisinin ne düzeyde olduğunu dünkü maçta bir kez daha gördük.Ben Lorant’ ın Denizli’ den daha akıllı bir teknik direktör olduğuna nasıl karar verdim biliyor musunuz ? IQ’ suna bakarak değil. Eleğini duvara asmış Andersson’ u oyundan çıkarmada daha atik davrandığı için.

Ne var ki, Lorant’ ın da bu takıma pek bir şey kattığı söylenemez. Hele bitkin bir Simao’ da niye ısrar ettiğine  akıl sır erdiremedim. Ayrıca, sarı kart gören Mustafa’ yı kenara almaması cidden büyük bir yanlışlıktı. Onun yerine Ogün’ ü alıp orta sahaya uzaktan şut çekebilen Ceyhun’u, monte etmesi en akıllıca işti, ama yapamadı. Demek ki, o da  oyunu okuyabilenlerden değil.

Neyse,  maçtaki diğer ayrıntılara gelelim.

Daima iyi oynayan, yetenekli ve istekli oyunculardan kurulu olan Gençlerbirliği  idi. Fenerbahçe  takımında, başta Ogün yokları oynuyor, ama kimseye çaktırmıyor. Serhat da öyle; bitkinleşmiş bu çocuk. Topu bilen bir tek Yusuf var; o da nasıl olduysa oyuna dahil edildi ve  biraz olsun denge sağlandı. Mustafa’ nın döküldüğü, Fatih’ in hata üstüne hata yaptığı bir maçta galibiyet beklemek hayal olurdu. Nitekim bu hayal gerçekleşmedi..

Dünkü maçı bir yabancı izlese hangi takımın düşme potasında olduğunu,  hangi takımın şampiyonluğa oynadığını bir türlü çıkaramazdı.

Fenerbahçe lider olabilir ama devam ettirmesi zor demiştim. Bu fikrimin aslında saha dışı nedenlere dayandığını itiraf etmeliyim.

Yoksa sizi kandırmış olurum.!

İstanbul - 01.04.2002
http://sufizmveinsan.com


Üst Ana sayfa e-mail