arcelona’da oynayan Arjantinli bu futbolcu, henüz on dokuz yaşında ve inanılmaz yetenekli. Mendieta’yı zaten İspanyol milli takımından tanıyorsunuz. Cocu, Milan’dan Terim istemedi diye ayrıldı ve Barcelona’ya gitti. Motta; İspanyol kökenli, harika top kontrolü olan, fuleli bir topçu.

İspanyol ekibinde göze çarpan isimler bunlar.

Galatasaray’a  gelince; kaptan Bülent için “ Topu alıyor ve yetmiş metre ileriye atıyor. ”deniyor. Bülent bunu yeni yapmıyor ki. Onun yetenekli olduğu alan, kesicilik görevi. Ne yazık ki uzun vurduğu toplar tekrar kendisini buluyor.

Galatasaray’da ayakta kalan bir tek Felipe vardı dün akşam; ama oyun stili anlaşıldığı an, onun da işi bitecek gibi gözüküyor.

Galatasaray ve Beşiktaş’ın ortak bir noktaları var: Her iki takım da Kolombiyalı kalecilere sahip. Biri as diğeri yedek. Ancak her ikisinin de yediği gollere bakarsak, hatalı olduklarını görüyoruz.

Barcelona maçında Kluivert’in attığı golde, Mondragon pozisyon hatası yaptı. İkinci golde ise, korner atışında boşa çıktı. Galatasaray gibi bir takımın file bekçisinin, bu hataları yapması kolay affedilecek bir şey değil. Galatasaray’ın dünkü oyunuyla maçı kazanamayacağı belliydi. Kapasite bu kadar... Fatih Terim’in bu konuda yapacağı bir şey yoktu. Sadece, Ümit Davala’yı değiştirmemekle hata etti. Ayrıca, ben Suat’ın da bu maça bir katkısının olacağını düşünemiyordum. Terim’in yanlış seçimlerinden birisi de buydu...

Galatasaray ile Barceleona arasında bir değil birkaç fark var. Bunlar fizik kondisyonu, futbol mantalitesi ve sahaya yayılışları. Ama bu unsurların hepsi de Barcelona’nın lehine.

Spor eleştirmenleri Barcelona'nın Galatasaray'dan çok üstün bir takım olduğu görüşünde hem fikir. Herkes gibi ben de aynı kanaatteyim.
Tekrar görüşmek üzere dostlukla kalın.

İstanbul - 26.09.2002
http://sufizmveinsan.com


Üst Ana sayfa e-mail