Pluto ile Gelecek I (1913-1995)

Astroloji ile ilgilenenlerin en çok başvurdukları kaynaklardan biri sanırım, World of Wisdom kısa adıyla WOW’dur. Bu program gerçekten insana WOW (vav) dedirtiyor. Kullananlar bilir. Bu bilgisayar programını yapan şirketin bir de internet sitesi var.

http://www.world-of-wisdom.com/

Ben de bu siteyi ara sıra ziyaret edenlerdenim. En ilgimi çeken ise Adrian Ross Duncan’ın makaleleri. Bir solukta okuyor insan. Zamanım el verdi ve son makalesini özet olarak Türkçeleştirerek sizinle paylaşmak istedim. Buyurun Duncan’dan astroloji yorumu.

Turhan Dogan

Pluto ile gelecek (Yazar Adrian Ross Duncan )

İnsanları rahat hissettirmenin plutonun işi olduğu kimsenin aklına gelmemiştir. Bu genel bir fikir değil. 1930 yılı 18 şubatında fotografik bir tabaka üzerinde bir ışık noktası olarak keşfedildiği zaman, dünya ekonomik bir kargaşa içindeydi. Çünkü Wall Street çökmüş ve politik olarak Avrupa’da faşizm yükselişte idi. Bilim sahasında ise atomun parçalanması ile ilgili ilk çalışmalar atom bombasının bulunmasına ve insanlığı tehdit etmesine kadar varmıştı.

Piskolojik olarak şeytana dönüşen kötüler ve onun din dışı işleri piskolojimizde tabiatımızın bir parçası olarak keşfedildi. Ve artık salıverilmek üzereydi. Plutonun prensibi şudur ki sonsuz küçük bir şey kendi büyüklüğü ile ters orantılı bir etki yapabilir. Bu anlamda pluto minyatürleştirme ile bağlantılıdır. 1960’larda binalara zor sığan bilgisayarlar bugün avuç içindedirler. Maddi objelerin boyutları küçüldükçe fiyatları da düşer ve kralların hazineleri herkes için sahip olunabilir hale gelir. Maddeye uzaya derinlemesine bakarsak varoluşun ve zamanın köklerine varırız. Big Bang ile her şey hiçbir şeyden yaratılmıştır. Plutonun enerjisi her zaman kilitlidir, bloke olmuş görünür ve plutonun dönüştürebilir enerjisi için özel bir anahtar gerekir, öyle bir etki ki serbest kaldığında gittikçe artan. 

Pluto plastik ile Neptün petrol ile alakalıdır. Plastiğin çoğu petrolden gelir. Yavaşça fakat emin adımlarla plastik doğal ürünlerin yerini alıyor ve parçalanamaz bir dünya meydana getiriyor. Plastik, duyularımızın arasına giriyor ve bizi organik dünyadan uzaklaştırıyor. Plastik dünya temizdir, fakat ölüdür. Bizi rahatsız eder. Her zaman böyle olmayacak, bir zaman gelecek plastik çok değerli olacak. Ağaçları yerine koyarak ormanları kurtaracak ve bedenlerimizi besleyerek, yalıtarak hayvanları kurtaracaktır.

İnsanlar köle gibi çalışmayı bıraktıklarında, işi Plutonun robotları devralcak.Bugün her nerde bir insan durmadan insanlıkdışı bir işi tekrar ediyorsa, bir robot hiç şikayet etmeden o işi yapacak ve insanlığı Kova burcunun vaadedilmiş topraklarında duygusal şöleni zirveye taşıyacak. Bu plastik oyunsahası burada, plastiği kaldır, otomasyon, robotlar ve medeniyetin varlığı duracaktır. Hepimiz endişe içindeyiz ve bizi endişeden kurtaracak olan onun sebebi olacaktır. Pluto burçlar arasında ilerlerken, 1930 yılında keşfedildiği yengeç burcundan yeni milenyumun başlangıcı yay burcuna kadar, her burçla birlikte insanlığın kazanacağı rahatlığı bertaraf eder. Pluto o burcu terk edeceği zaman da, bir şeyleri sonsuza kadar değiştirir.

Plutonun yengeç burcunda bulunduğu 1913 yılından (1.Dünya savaşı öncesi) 1939’a (2.Dünya savaşı başlangıcı) aşırı seviye farkları toplumları dönüştürürken, hiyerarşi ve ailelerde karışıklığa sebebiyet vermiştir. Bu transitin ilk aşamasında Avrupa’da milyonlarca erkek öldürülmüştür. Kadının rolü yükselmiş ve siyasi eşitlik için zemin hazırlamıştır. Benzer şekilde imtiyazlı sınıflar etkilerinin çoğunu kaybetmiştir (Rusya’da kökünden kazınmıştır.) Aslandaki pluto 1939’dan 1957/8’e, yok edici bombaların gücüne dayalı olarak süper güçlerin yükselişine sebep vermiştir....

1957’den 1971/2’ye başak burcunda olan Pluto iş, tıp, tarım, ve hizmet sektöründe değişimlere yol açmıştır. Bilgisayarlı robotlar sayesinde işgücü ağır sanayiden hizmet sektörüne kaymıştır...Haplar, kadınların doğum kontrolünü sağlamış ve seks artış gösterirken doğum oranı azalmıştır. Nüfus patlamasına Pluto kendi çözümünü bulmuştur.  1971’den 1983/4’e olan süreçte, evliliği kutsal görenler için Plutonun bir süprizi vardı. Estetik ve dişilik değişime uğramış, sütyenler yakılırken eşit haklarda ısrar edilmiştir...

1983’ten 1995’e olan süreçte ise akrep burcunda olan Pluto AIDS’I gündeme getirmiştir...

Devamı var 1995- 2043

Turhan Doğan
turhandogan@yahoo.com

Tokyo -
25.10.2005
http://sufizmveinsan
.com

 


Üst Ana sayfa e-mail