Toplu Hipnoz


 

Bu Toplu Hipnoz olayı enteresan bir “İbrettir.” Toplumlar, uzun yıllar boyunca kendilerine “Empoze” edilen öğretilerle, beyinleri kurgulanmış ve böylece gerçeğe karşı uyumakta, zihinleri örtülü Olarak “sarhoş” haldedir.

Bu zamanda da Reklam ve Rating yarışları ile Zihinler, toplu iletişim araçları ve mekânları kullanılarak teshir edilmeye devam etmektedir. Burada arka plandaki esas amaç, Hakimiyet – iktidar – güç ve temelde dünyalık “Menfaat” temininden başka bir şey değildir.

Hastalık ise Ahirete yani Allah’a ve Sözlerine “Yeterince inanmamak”, Yaratıcının Sözlerine gereğince “kulak vermemek”, böylece menfaat yolunda kör ve sağırlığı tercih etmektir.

Bu durumları; Göz, ister istemez açılıncaya kadar sürer.

Kuran’ın, bu “toplu hipnoz” halindeki zihinleri örtülü, gerçeği göremeyen insanları uyarıcı – uyandırıcı özelliği vardır. Yeter ki ona “kulak verilsin” (Elkas Sem’ı). Evet kalplerinde bir “Hayr” bulunan, onun bu frekansından onu işitebilir, Biiznillah.

İçkinin insana zararları, zihni bulandırdığı – zihni örttüğü, sarhoş ettiği anlatılır. En büyük günahlardan olduğu kürsülerde vurgulanarak anlatılır.

Acayip bir şekilde, Hipnoz altında halen uykuda olan ve Hitap ettiği toplumu uzun yıllardır hipnoz eden bu kişilerin en başta “kendisi kör kütük Sarhoş” olduğunu kendileri dahi bilmez. Bu uyuşturucu içkinin esasen ne olduğunu da bilmez. Toplu Hipnoz halindeki toplum da Hiç bilmez.

Bu Sarhoş edici, zihni örten, kulağı kapayan, gerçeğe karşı insanı uyutan İÇKİ, şeytanın iftira ile dine kattıklarıdır, bunlar gerçeği “örten” şeytan işi pisliklerdir. Bunlardan biraz içen ona iyice girer, mübtelası olur (alkolik), geri dönmesi çok zordur. Artık buna son verilmelidir ki toplum “iflah” olabilsin…

Bundan kurtulup temizlenebilen ise, Lut ehli gibi, bir daha asla geri dönüp oraya tekrar bakmasın. Bir daha kurtulması daha da zor olur.

Hayatın kitabı Kuran, Kelamı işitip Uyanmışlara, yani Ulu’L-Elbaba hitap eden muhteşem bir İbret ve Hikmettir.

Sihirbazlar ellerindeki Asa ve İplerini attılar (İlka ettiler) yani kendi kelimeleriyle hayatı, sahte - yalan - yanlış yorumlarla ortaya koydular. Oldukça etkili de oldular.

Fakat Musa’nın asası yani Asıl kelimelerin hayat ile bağlantıları kurulup ortaya konulunca Gerçek açığa çıktı ve Hayatın diğer batıl bütün yorumları yok oldu.

Elhamdülillah, Gerçeği gören Ehil insanlar, gerçeğe İman ettiler. Bunlar azınlık olsa da böyle olmaktadır. Toplu hipnoz devam etse de içlerinden bir kısmı uyanmaktadır.

Turgut Sak
İstanbul-13
.04.2005
http://sufizmveinsan.com


Üst Ana sayfa e-mail