-196-


Bir kimse Allah’a kavuşmayı arzuluyorsa..Allah’ta onu arzuluyor demektir. Bir kimse Allah’ı sevmiyorsa.. Allahta onu sevmiyor demektir. .( HALETÜ EHL’İL-HAKİKAİ MAALLAH / S. 164)

Müslümanların birbirlerine dil uzatması günah ve saygısızlık, birbirleri ile savaşması küfürdür.(SÜNEN’ÜN- NESEİ /S.169)

Alim ilmi ile Allah’ ın rızasını kastederse her şey ondan korkar. Eğer onunla menfaatini kastederse o her şeyden korkar. (RAMUZܒL EHADİS/2700)

Mehdi amcam Abbas zürriyetinden olacaktır. (RAMUZܒL EHADİS/2943)

Köpekler ümmetlerden bir ümmet olmasaydı, elbette onların öldürülmesini emrederdim.(TIRMIZİ)

Eyub (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Kim Ramazan orucunu tutar ve ona Şevval ayından altı gün ilave ederse, sanki yıl orucu tutmuş olur." (KÜTÜB-İ SİTTE/3132)

 Cerir (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resülullah (aleyhissalâtü vesselâm) buyurdular ki: "Bir kimse yumuşak davranmaktan mahrum ise hayrın tamamından mahrumdur."  (KÜTÜB-İ SİTTE/1972)

Ebü Müsa (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resülullah (aleyhissalâtü vesselâm) herhangi bir işi için bir adam gönderse şu tembihte bulunurdu: "Sevindirin, nefret ettirmeyin, kolaylaştırın, zorlaştırmayın." (KÜTÜB-İ SİTTE/1973)

    İstanbul -12.11.2004
http://sufizmveinsan.com


Üst Ana sayfa e-mail