- 509-


Kitap ehlini yalanlamayında, doğrulamayında. Biz Allah’a bize indirilene ve size indirilene inandık. Bizim ve sizin ilahınız birdir. Biz ona teslim olmuşlardanız. deyiniz. (İBN-İ KESİR C; XII S; 6308)

Hiçbir peygamber yoktur ki bir misline beşerin iman edeceği (bir mucize) kendisine verilmiş olmasın. Bana verilen ise Allah’ın bana vahyetmiş olduğu bir vahiydir. Umarım ki ben onların, kendine en çok uyanı olacağım. (İBN-İ KESİR C; XII S; 6311)

Enes b. Mâlik (r.a.) şöyle demiştir: Nebiyy-i Ekrem salla'llâhu aleyhi ve sellem buyurdu ki: Her kim bir namazı (kılmayı) unutursa (onu) hatırladığında kılsın. Onun bundan başka keffâreti yoktur. (SAHİH-İ BUHARİ NO; 354)

Allah Resulu buyurur ki: Kim bir gece hastalanır da sabreder ve Allah’a şikayetçi olmazsa, anasından doğduğu gün gibi günahlardan temizlenmiş olur. Ey ümmetim hastalandığınız zaman Allah’a şikayetçi olmayın. (İLAHİ NİZAM S: 21)

Ademoğlu ölümden kaçtığı gibi rızkından kaçmış olsa, ölümün ona yetiştiği gibi rızkı da  ona yetişir. (HADİS)

Cehenneme gidecek olanları bildiriyorum, dinleyiniz! Sertlik gösterirler,  acele ederler, kendilerini üstün görürler. (HADİS)
İnsanlar içinde, kadın üzerinde en fazla hak sahibi kocası, erkeğin üzerinde de anasıdır. (HADİS-İ ŞERİF)
Ailesi çok, rızkı az olup, namazlarını iyi kılan ve Müslümanları gıybet etmeyen, kıyamet günü benim yanımda olur. (HADİS-İ ŞERİF)
Küçüklerimize acımayan ve büyüklerimize saygılı olmayan bizden değildir. (HADİS-İ ŞERİF)

 

   İstanbul -16. 04.2010
http://sufizmveinsan.com


Üst Ana sayfa e-mail