Gönülden Selamlar...Selamimizla sizlerin gönül evine huzur gelsin daimi..Hele hele gönülden akan selamlar bi baska etki yaratir diger varliklarda.Girdigimiz odadaki insanlara ictenlikle gönülden gelen bir bicimde selam desek, GUTENTAG desek neler olur biliyor musunuz?Deneyin görün.En son ne zaman baktiniz birinin gözlerinin taaa derinliklerine ictenlikle?

Ne zaman?

Biliyorum cok uzun oldu öyle icten bakmayali..

Bende öyle..

Sizlerden ayri kaldigim zamanlarda VATANIMA gittim. Yani izine.Vatan diyince salt olarak bi toprak parcasi anlamayin lütfen.Vatan diyince SEVGININ, hosgörünün, bagislamanin ,sevincin yerlestigi var oldugu yeri anlayin.

AAnneme gittim sizin anliyacaginiz..

Onun sevgisi , karsiliksiz .Onun sevgisi hosgörülü .Onun sevgisi daimi, eksilmeyen.Onun sevgisi kucaklayici .Onun sevgisi kusurlari örtücü.Onun sevgisi bagislayici.Onun sevgisi dillere sigmayan..

Hepimiz biliriz O nun sevgisini..

Nasil bilmiyelim ki !!!

Hepimizi .Emzirdi O büyüttüi..Besledi korudu..

Gecirdigim tatli günler beni sarhos etti.Hala ayilamadim.

Biliyorum merak ediyorsunuz nelerle karsilastim oralarda.Neler yaptim oralarda.Buralardan yada benim yasadigim yerlerden farki ne?

Önce sunu gördüm,Insanlar cok canli.Herhalde günesle doluyorlar,cep telefonlari gibi.Uzmanlarin dedikleri gibi GÜNES mutluluk hormonlarini üretmemize vesile oluyor.Fazlasi da herhalde agressif yapiyor..

Psikolojik sorunlar cogunlukta.Insanlarin MUTLU olmalarina hic bi engel yokken.Yatak odasinda bir TV si oturma odasinda da 2.Tv si varken hep bi tugla eksik kaliyor hayatlarinda.Kocaman bi bina insa ettikleri halde MUTLU olamama duygusu oradaki TUGLA nin ne oldugunu görenlere gösteriyor.

Gecmis gitmis bir günü artik ne yad edersin !

Gelmemis bir gün icin niye feryad edersin ?

Bina kurma gecmisin, gelmemisin üstüne !

SSu "AN" i hos gecir ömrü niye berbad edersin !

Hayyam in dedigi gibi eksik olan tugla su AN dir.Hep kendimizi kurariz su olursa söyle yapacagim.Neden mutlulugu ileriye atiyoruz.Farkinda miyiz acaba ne yaptigimizin?

Neyin esiriyiz  biliyor musunuz?

ALISKANLIK larin.Yanlis ,eksik düsünme aliskanligi var bizlerde.Cocuklugumuzda yada gencligimizde belli bir düsünme modelleri ögrenmisiz etrafimizdan ve bu modellerle düsünüyoruz devamli.Ya gecmise endeksli yada gelecege endeksli.Ya su an.Durun bi nefes alin.Yine alin yine alin.Yasiyorsunuz bakin.

Ama...

Böylede yasanir mi diyorsunuz..

Farkindamisiniz???

Bozuk plak gibi gecmiste ögrendiginiz düsünme modeliyle düsündügünüzün..Mutlu olmayi böyle düsünmekle elde edebileceginizi düsünüyorsunuz..

Bu mümkün degildir..

Denizin üstünde DALGALAR eksik olmaz !!

Bu düsünce modelleri insani bir gün mutlu bir gün mutsuz eder..Dalgalar misali.

Fakat sizin ve bizim amacimiz devamli bir mutluluksa..Degisik bir bakis acisini edinmemiz gerekli.

Aliskanligimizdan kurtulmamiz lazim.

Insanin beynine fikirler gelir tren vagonlari gibi.Hepsi birbirinden farkli fikirler.Bizler bir fikre tutunuruz..Sonrada ondan binalar kurariz..Ve hayatimizi o hicde önemli  olmayan FIKRI vagona  tutundugumuz icin ZINDAN ederiz.Böyle karamsarliga düsdügünüz zaman hemen bu vagon örnegini hatirlayin.Ilk tutundugunuz fikir sizi nerelere götürdü bakin.SEYR edin kendinizi.Fikirlerinizi.Durun ve düsünün AMACINIZI.Neydi yasamaktan amac.Mutlu olmakti.Fakat tutundugunuz hic de önemli olmayan fikir sizi nerelere getirdi gördünüz mü?

Bilincli yasamak.FARKINDALIGI bilmektir.Farkindalik anlayisini benimseyen bir birey yasadigi her anin kiymetini bilir.Kuslarin civildisindan,arabalarin gürültülerini ,ciceklerin kokusundan ,fakirlerin ,evsizlerin sorunlarini ..Herseyi fark eder.Elinden geldigi kadar olumsuzluklari güzellestirmeye calisir.Bilirki her an kendisi yasiyordur nefes aliyordur.Sükreder bu yüzden.Digerlerini de düsünerek onlarada yardimi ,ELINDEN geldigi kadar yapar.Yardim..Evet yardim.Dilenciye, el acmis birisine bizden asagida diye ahhhhh ne acikli diyerek bulunulan teklif degildir.Ayrimsiz,alt ve üst kavaramlarinin gecerli olmadigi.Verenin kayboldugu.Alanin olmadigi paylasimdir.

Nerelerden nerelere geldik..

AAnnem ..Yani vatanim..Bunlari ..Bu düsünceleri SEYR etmeme vesile oldu.Tesekkürler herseye.Yazacak o kadar cok sey varki.Insallah onlari da sirasi geldiginde sizlerle paylasiriz.

Astroloji ne oldu? Güme mi gitti diyeceksiniz.Hayir .Oda var.Istedim ki gönül dünyamdakileri sizlerle paylasayim.Inaniyorum ki sizlerde" iyi ettin Ali "diyeceksiniz, düsüncelerinizi duyar gibiyim.Sizlerde düsüncelerinizi paylasmak istiyorsaniz  bana bi email atin yeter.Iyi bir mektup arakadasi olurum.

Astrolojik olarak size söyliyebilecegim cok kisa fakat net bi sey var oda su.Iletisim.. iletisim.. iletisim.Konusma ,yazisma ,komsular  kardesler arkadaslar arasi iletisim yilin rekorunu getirecek.Telefon faturalarina dikkat.Haziranda cok yogun.

Ikizler burcu iletisimi ,gazeteciligi haberlesmeyi temsil eder.Son bir yildir JUPITER in ikizler burcunda olmasi  iletisimi (her yönlü) cok arttirdi.Haziranda da rekorla kapatabilir.Son 1 yil ikizler icin süper canli aktif ve genisleyerek (büyüme) gecmisti.Önümüzde ki 1 yil icinde de YENGEC lere desdek verecek jupiter.Yeme icme islerinde bir artis gözükebilir.Bu yönde yatirim yapacak yatirimcilara bol kazanc gözüküyor.Genis bir evde yasama,ev satin alma islerinde de yogunluk beklenebilir.Babadan gelen misarin kullanimi da bu haziran sonundan itibaren 2002 Temmuz una kadar sürebilir.

Her zaman söyledigimiz gibi.Her sey "O" yüce gönlünüzce olsun.Sevgiyle HOS CA kalin.

Haftanin Sözü: Bir cocuk, camurlarin arasinda mutluyken; bir kral tahtinda mutsuz olabilir.

Email: ali_aytac@hotmail.com
İstanbul - 21.05.2001
http://sufizmveinsan.com

 


Üst Ana sayfa e-mail