İnternette eğitim, hem Türkiye’de, hem de dünyada yaygınlaşıyor, başı çeken yazılım firmalarının yeni ürünleriyle gelen yeteneklerle birlikte hızla gelişiyor.

Yeni ürünlerin takibini yapmak elbette kolay değil; ama bu sektörün içindeyseniz, ister istemez yeniliklere ayak uydurmak zorunda kalıyorsunuz.

Birkaç program öğrenmeniz, bilgisayar başında geçen vaktinizin yararlı uygulamalar yapmanız için kullanılmasını sağlayacaktır.

Örneğin, yüklü paralar karşılığı web tasarımı yapan kişilerin (webmaster) bu işin okulunu okuyarak sahip oldukları bilgi birikimine siz internette yapacağınız çalışmalarla sahip olabilirsiniz. Ancak, ne kadar da bilgi sahip olursanız olun, olay yaratıcılığa geldiğinde, iş size kalır. Sahip olduğunuz bilgileri, edindiğiniz deneyim ve yaratıcılığınızla birleştirirseniz, başarılı olabilirsiniz.

Peki bu eğitim internette nasıl alınır?

İnternette hızla yaygınlaşan, yani sayıları hızla artan eğitim siteleri mevcut. Bu sitelerdeki konular programcılıktan, grafikerliğe, webmasterlığa kadar uzanıyor.

Eğer mevcut dersleri sırasıyla ve disiplinli bir şekilde takip ederseniz kademe atlayabilirsiniz.

Birkaç site:

Eğitim Center (www.egitimcenter.com)
Eğitim Center’da programlama, grafik ve web tasarım dersleri veriliyor. Ayrıca sitede belirli bir ücret karşılığında bir eğitim cdsine sahip olabilirsiniz.

Computeryum.net (www.computeryum.net)
Kuruculuğunu bizzat yaptığım sitenin Dersler bölümü hızla gelişiyor. Bakın, derim).

Rozika (www.rozika.com)
Office elemanlarını öğrenebilmeniz için harika bir kaynak. Sitede bulunan foruma üye olarak bilgi paylaşımı da yapabilirsiniz.

Excel.gen.tr (www.excel.gen.tr)
Excel’i öğrenmek isteyen herkesin uğraması gerek bir site. Her seviyeye hitap ediyor.

İstanbul - 14.05.2002
http://sufizmveinsan.com

 


Üst Ana sayfa e-mail