Office... Bilgisayarınıza vazgeçilmez özellikler getiren ve işlerinizi kolaylaştıran paket. Günlük hayatta yazı yazarken, mail atarken, web tasarımı yaparken vs. kullanıyoruz zaten.

Microsoft Office’in sitesini gezerken tesadüfen gördüm biraz sonra okuyacağınız tanımları. Yeni sürümlerle gelen özellikler anlatılıyor ve programlar tanımlanıyordu.

Bu yazıyı bir kere okumanız, sizin Office elemanları hakkında genel bir bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Microsoft Word

Microsoft Word programı, baskı, e-posta ve Web üzerinde profesyonel kalitede belge oluşturulması ve bilgi paylaşımı işlemlerini daha kolay bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlayan araçlar sunuyor.

Microsoft Excel

Microsoft Excel'i ve elektronik tablo oluşturma araçlarını, gelişmiş analiz araçlarını ve güçlü Web entegrasyonu özelliklerini kullanarak, veri inceleme ve çözüm bulma açısından daha iyi yöntemler keşfedebilirsiniz. İster bir uzman olun, isterseniz yeni başlayan bir kullanıcı, Excel, verilerinizi güvenebileceğiniz yanıtlara dönüştürerek daha verimli çalışmanıza yardımcı olacaktır.

Microsoft Outlook

Bilgi yönetimi, elektronik posta ve takvimlerden kişi ve görev listelerine kadar pek çok şeyle uğraşmak zorunda olan bilgisayar kullanıcıları için çok önemlidir. Microsoft Outlook mesajlaşma ve birlikte çalışma istemcisi, işletmeniz genelinde tüm bu bilgileri düzenlemenizi, iletişimi ve birlikte çalışma olanaklarını iyileştirmenizi sağlıyor. Ayrıca Outlook , Microsoft Office'in diğer uygulamaları gibi çalıştığı için öğrenmesi ve kullanması kolay bir program.

Microsoft Frontpage

FrontPage'in birden fazla görüntü sunma özelliği, Web'inizde bulunan tüm dosyaları görmenizi, yavaş sayfaları ve eski dosyaları bulmak için raporları kullanmanızı, sitenizin geçiş yapısını ayarlamanızı ve Web görevlerinin kaydını tutmanızı olanaklı hale getiriyor. Örneğin, Sayfa Görünümü (Page View) özelliğinde Web sayfaları oluşturabilir veya Web sayfalarını düzenleyebilirsiniz, Web'inizdeki tüm içeriği görmek için Klasörler Görünümü (Folders View) özelliğini kullanabilir, daha sonra Geçiş Görünümünde (Navigation View) sayfalarınız arasında bağlantı oluşturabilirsiniz.

Microsoft Access

Microsoft Access, ihtiyacınız olan bilgiye ulaşmanızı kolaylaştırıyor ve veritabanınızı düzenlemenize ve paylaşmanıza yardımcı olan güçlü araçlar sunuyor. Böylece sizin ve ekibinizin daha iyi kararlar almasını sağlıyor. Bilgiyi intranetler üzerinden alan ve paylaşan yanıtlara hızla ulaşabilir, iş çözümlerini daha hızlı ve daha etkin bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Microsoft Publisher

Microsoft Publisher masaüstü yayıncılık programı, kalıcı süreli bir etki yaratmanız için ihtiyacınız olan araçları sunuyor. Bilinen Microsoft Office araçları ve menüleri, profesyonel olarak tasarlanmış şablonlar ve esnek özelleştirme olanağı, baskı alma ve Web için profesyonel kalitede yayınlar oluşturmayı her zamankinden çok daha kolay bir hale getiriyor.

Eğer Office için bir desteğe ihtiyaç duyuyorsanız http://www.microsoft.com/turkiye/office/ adresinden Office’in Türkiye sayfalarına ulaşarak sorunlarınızı giderebilirsiniz.

Kaynak: Microsoft Türkiye

İstanbul - 29.01.2002
http://sufizmveinsan.com

 


Üst Ana sayfa e-mail