Sufizm ve İnsan

← ANA SAYFA

Astrolog
Nuran Tuncel

 

 

Önceki Yazıları

BURÇLAR da bu AY
HABERLER... Yıldızların dilinden...

23 EKİM – 22 KASIM  arası
AKREP DÖNEMİ
Yıldızlardan  yansımalar…..

Güneş; adeta, geri giden Merkür ü gönderip tek başına Akrep döneminde hakimiyetini göstermek istercesine 23 Ekim’de burç değiştiriyor. Kısa bir karşılaşma ile 27 Ekim’de tam becayişini yapan Güneş bunu ancak 11 Kasım a kadar sürdürebiliyor. Zira Merkür düzelmiş olarak tekrar Akrep burcunda görülüyor. Güneş – Uranüs karşıtlığını ve dolunay destekli sert etkileri Ekim’in son günleri ile Kasım’ın ilk birkaç gününde hissedebiliriz. Kendine çok güvenenler dikkat.! Duygular şaşırtıcı, hissiyatlar güçlü ama kışkırtıcı olabilir. Bu transitin esas işi o ana kadar dikkate almadığınız ve ortaya koymadığınız kendinizle ilgili durumları ortaya çıkarıp yüzleştirmektir. Güneş-Uranüs enerji karşıtlığında kazaya sebep verecek durumlar da fazlasıyla ortaya çıkabilir.

Dönemin ilk günlerinde Venüs’ün Pluton ve Satürn ile etkileşimini görüyoruz. Büyük üçgen konumundan yansıyan enerjiler olgunlaştırıcı, sukunet ve güzel düşünce, ciddiyet ve düzen, objektiflik ve üstün yaratıcılık vericidir. Sanat içeren konular kadar aşk ve para, politika, siyaset için de iyidir. Durumlara yeni anlamlar, derinlik ve yeni bir yaşam enerjisi katmak için faydalı olabilir. Çekim yaratabilecek etkisi ile istediğiniz birini kendinize bağlamanız da mümkündür. Oğlak ve Akrep burçları bunlara daha açıktır.

Sonrasında Venüs 30 Ekim itibariyle kendi burcu sevgili Terazi’sine geçiyor. Ve bu dönemin sonuna yani 22 Kasım’a kadar keyfi devam ediyor. Teraziler kolları sıvayın. Bu sıcacık, güzellik, şans ve iyilikler yıldızının etkileri hayırlı olsun….

30 – 31 Ekim günleri Satürn-Merkür-Ay “T” karesinin ve akabindeki Güneş- Uranüs+Ay karşıtlığının sert etkilerine yenilmemeğe çaba gösterebiliriz. Peşpeşe gelişebilecek olaylar söz konusu olabilir. Hatalı alınan karar, ani duygu değişikliklerinin yaratabileceği şaşkınlık veya gerginlikler, paniklemelere yol açabilir. Her türlü iletişim konusunda fakirlik, darlık, kısıtlama getiricidir. Fikir birliği sağlamak, anlaşmak, oy birliğine varmak zordur. İnat, maddecilik ve bencillik de eklenince pireler deve, minik sızıntılar sel olabilir. Zaten duygularla mantık da kavga halindedir. Kısaca gel de çık işin içinden. Akrep, Boğa, Terazi ve Koçlar için çok önem arzeden günlerdir.

6 Kasım günü su yapılı burçları (Yengeç-Akrep-Balık) rüyalar alemine, hayallere, idealleriyle buluşmaya kısaca keyif alabilecekleri laliyf güzelliklere davet ediyoruz. Bugünü ağır, meşakkatli, yorucu, maddi yönde değil de akıcı ve rahatlatıcı hobilerle değerlendirmek, felekten bir gün çalmak fena olmayacaktır. Elde fırça bir tualin karşısında, güzellikleri temaşa, arkasında köpüklerle deniz keyfi, duyguları coşturan bir dans pisti, hayalleri canlandıran bir müzik neden olmasın. Ya da maneviyat alemine bir dalış… Hele ki bu burçların ortalarındaki günlerde doğmuş olanlar veya bu burçların15-20 derecelerinde Ay, Venüs, Jüpiter, Neptün gibi bir yıldızı olanlar için daha bir keyifli olacaktır.. Tek ricam kendinizi çok da salmayın, geri dönüş zor olmasın.

8-13 Kasım arasında Venüs- Mars karşıt konumları aşk, sevgi, ilişkiler, arkadaşlıklar ve sosyal konularda çekişmeli, hoş görüşsüz, önce ben hissiyatı veren bir havaya sokabilir. Bu günlerde kendinde eksiklik düşüncesi, isteksizlik, can sıkıntısı, tatmin olamama, saygı ve sevgi açlığı ki bu bir zan dır, gibi durumlar oluşabilir. Anlayış ve inceliğin zaiyat verdiği bu günlerde kırmak veya kırılmak an meselesidir. Bu yüzden ayrılıklara sebep olabilir. Bir diğer etkisi de seksle ilgili konulardadır. Cinsler arasında hem çekim hem itiş yaratarak bir de benlik koyarak sorunlar yaratabilir. Bir de platonik aşklar alevlenir ve tuhaf ilişkiler artabilir. Akabinde 14 Kasım, Mars düzelerek Koç burcundaki yolculuğuna devam ediyor. Böylece içe dönen bir enerji özgürlüğüne kavuşarak görev başı yapıyor. Ancak bunu hissedişimiz biraz zaman alacaktır.

Düzelerek emin adımlarla Akrep burcunda yoluna devam eden Merkür’ü kışkırtan Uranüs ise 16- 20 Kasım arasında iş başında olacak. Ve bu arada 19-20 Kasım’a dikkat….!!!

Sinirlerde gerginlik yaratabilecek bir enerji verir. Her an beklenmedik hesapsız sürprize, hoşunuza gidebilecek veya gitmeyecek tuhaflıkları yaşamaya hazır olmalısınız. Hiçbir konuda kararlar almaya, düzenlemeler yapmaya elverişli bir etki değildir. İyi bir yanı ise; bilimsel çalışmalar, astroloji, doğa üstü sayılan konular için kafaları hareketlendirici, yenileyici, farkındalık verici ve yeni renkler ürettirici olabilir. Kısaca ya dikkat çekersiniz ya da şimşekleri üzerinize çekersiniz. Bir de kazalara sebep verebilir. Ayrıca sinirleri yorarak halsizlik, tükenmişlik gibi fiziksel olmayan sonuçlar doğurabilir.
Selametle kalın. Sevgilerimle…..

nurantuncel@gmail.com