Sufizm ve İnsan

← ANA SAYFA

Astrolog
Nuran Tuncel

 

 

Önceki Yazıları

BURÇLAR da bu AY
HABERLER... Yıldızların dilinden...

..........2017 MAYIS AYI.......

Yıldız etkileşimleri itibariyle sakin başlayan ama yoğunlaşarak devam edecek günler var. Çok sert konumlar oluşmuyor ancak hareket, değişim, hız ve bunların yaratacağı zorluklar söz konusu...
Düzelmeğe karar verip bir hafta dinlenme moduna geçen Merkür, Koç burcunun 24 derecesinde freni  çekince, Uranüs ile iki hafta kadar birlikte oluyor. Özellikle ayın ikinci haftasında bu beraberliğin dokunuşları daha etkin. Hareket, aktivite, hız, gerginlik, yaratıcılık, orijinallik, eksantriklik, gevezelik ve tabii beklenmedik süprizler. Bir de skandallara yol açabilecek konuşmalara dikkat!!!

Hem akıllı hem zeki, hem haşarı hem sevimli denilir ya! Yenilikçiler, kaşifler, bilginler, farklı olmak isteyenler, alışılmamışı yaşamak, söylenmemişi söylemek isteyenler buyursunlar.

Koç’lar için kritik, Aslan ve Yay’lara pozitif, Terazi, Yengeç ve Oğlaklara sert etkili olabilir.
Bu arada, devreye giren biraz kısıtlayıcı, hız kesici, dikkat ve sabrı öğretici Satürn etkisi;  4-13-18-23 Mayıs günlerinde görev başında olacak. Bazı konuların kırılma noktası, kesinleşmesi veya farkedilmesi zamanı olabilir.

16 Mayıs itibariyle,  yarım bıraktığı vaatlerini yerine getirmek üzere tekrar Boğa burcuna geçen Merkür üç hafta kadar sizlerle olacak. Sosyal ve sanatsal etkinlikler, eğlence, yemek, finans ve para konularında yoğun gündemlerle hizmetler sunabilir.  

Venüs, ayın tamamında kendini Koç’lara adamış şekilde karşımıza geliyor. Haydi sevin, sevilin, güzelleşin, zenginleşin, isteyene aşk isteyene evlilik, isteyene romantik günler...
Mars da ay boyunca burç değiştirmiyor ancak onun tercihi İkizler... Pek ihtiyacınız olmasa da anlaşılan daha çabuk, daha hareketli olmanız gerekiyor demek. Sinirlilik hali, tartışmalar, anlaşmazlıklar ve anarşik çıkışlar verebilir.

10-16 Mayıs arasında Terazi burcundaki Jüpiter ile üçgen konumuna giren Mars; Dinamiklik, cesaret, fikirsel çalışmalara kolaylık ve motivasyon verir. Ayrıca iyimserlik, hoşgörü, yardımseverlik, neşe ve çocukça muziplikler sergiletmeye uygundur. Başarıya giden yolda önemli bir faktördür. Siz okunuzu atın o hedefine mutlaka varacaktır. Bu günlerde zor mücadeleler bile sanki hoş bir uğraşıymış gibi zevk verebilir.. Belki tek kusuru; doğru bile olsa biraz sert ve abartılmış sözlerle gözdağı vermeye meylettirmek olabilir.

İkizler, Terazi, Kova ve Aslan burçları için kaçırılmaması gereken elverişli zamanlardır.

Ayın son haftasında ise çılgın Mars; bir müddettir sakin kalmaya özenen Satürn’ü dürterek karışıklık yaratıcı, düzeni bozucu,  işlere çomak sokucu bir durum yaratmak ister gibi. Bahaneler, terslikler, anlaşmazlıklar, netice alınmayan aşırı çabalar, yorgunluklar, ödenmesi gereken bedeller, yeni sıkıntılar veya varolanların kaygısı  bir hayli zorlar ve yorabilir. Fiziki rahatsızlıkların artışı da mümkün. Bu enerjinin iyi yönlendirilmesi ve kullanılması çok önemlidir.

28 Mayıs Balık-Boğa- Yengeç ler için güzel bir gün gibi duruyor. Duygu, hassasiyet, anlayış yönü güçlü bir etki iletişimde rahatlık verir. Edebi, sanatsal, müzik, resim, şiir  veya soyut konularda yaratıcı hayalleri güçlendirerek yetenekleri kullanmada kolaylık oluşturabilir. Düşler kurdurur, hayallere daldırır, içselliğe kaydırır da, belli mi olur  isabetli bir seçimle de taçlandırabilir.
Ayın son günü ise epey renkli olacak gibi. Umarım  siyah,beyaz,kara, gri değil sımsıcak, canlı ve iç açıcı güzel renkler gösterir.

Baharın güzelliklerini yaşayalım, savaş değil Barış, ayrılık değil Birlik, çokluk değil Teklik hedefimiz olsun.

Sevgilerimle....

nurantuncel@gmail.com