Sufizm ve İnsan

← ANA SAYFA

Astrolog
Nuran Tuncel

 

 

Önceki Yazıları

BURÇLAR da bu AY
HABERLER... Yıldızların dilinden...

22 TEMMUZ - 22 AĞUSTOS arası ASLAN DÖNEMİ
Yıldızlardan  Yansımalar

Oğlak burcundaki 3 lü yakınlığın dışında diğer yıldızlar tek tek burçlara yerleşmiş hepsi kendi saltanatlarını sürerek Aslan dönemine sakince başlarız görünümündeler.

İlk günlerdeki Uranüs – Merkür  ve Jüpiter- Neptün 60 açıları umut verici.

24 Temmuz da Ay da Jüpiter- Neptün ilişkisine katılarak ortalığı biraz  hareketlendirebilir. Aslında niyeti kötü değil. Enerjisi taze, yeni bir şeylere heves yaratabilir ve ilk kıvılcımı çaktırabilir. Değişken yapılı çift karakterli burçlar için şaşırtıcı, acelecilik ve heyecan verici olabilir. Aile, eş, sevgili ve arkadaşlık ilişkileri için hassas durumlara dikkat etmekte fayda var. Maneviyat yönünden ilham verici etkilerinden istidadı olanlar için fırsatlar yakalanması mümkün…..
Henüz rötardan çıkıp kendine gelerek yoluna devam eden Merkür ise arkasındaki Uranüs desteği ile daha bir yapıcı, yaratıcı, zeki hatta biraz çılgınca ve haşarı bir enerji ile birkaç gün kendini gösterebilir. Heyecanlı ve enteresan aktivitelerle dolu günlere hazır olun. İlginç oluşlarla karşımıza çıkmağa müsait oluşu yanı sıra zekâ ve akıl kapasitesini genişleticidir. Etrafınızdaki şeylere karşı daha ilgili olur, kendinizi keşfetmeğe, yeniliklere hazır hissedersiniz. Belki de daha önce ilgilenmediğiniz şeylerin şimdi başka yönlerini ele alacak ve bunlar çok ilginç gelecektir. Çevrenizden beklenmedik sürprizler gelmesi veya sizin başkalarına sürprizler hazırlamanız bu transitin getirebileceği güzelliklerdendir. Başak, Yengeç ve Boğalar daha çok faydalanabilir.

Merkür, Temmuz’un son haftasında bu kez Mars ın sert vorteksine girerek seyrini devam ettiriyor. Bu günlerdeki sert enerji özellikle öncü burçlar için biraz kışkırtıcı olabilir. Bu etkiyi aldığınız günlerde hareketlerinize, konuşmalarınıza bir bakın. Sözleriniz ölçüsüz, davranışlarınız kırıcı yöne meyillidir. İnsanları kolaylıkla gücendirebilirsiniz. Sinirlenmeniz, alıngan davranmanız ve uyumsuz davranışlara sığınmanız da kaçınılmazdır. Bu açının oluştuğu evlerinizle ilgili konularda tartışmalara hatta kavgalara girmeniz mümkündür. Bu etki ters olayları sizin kendinize çekmenize de yol açabilir. Kazalara karşı çok açıklık veren bir etki olduğunu unutmamalı, zarar verebilecek alet, eşya ve durumlardan uzaklaşmalısınız. Çünkü bu enerji iyi kullanılmazsa fiziksel olarak bir yerden mutlaka çıkar.

Ağustosun üçüncü haftasındaki Merkür-Mars  büyük üçgen etkileşimi ise Ateş yapılı burçlar için her türlü iletişim, yazışma, görüşme, iş takibi için süper bir fırsattır. Zihinsel yeteneklerinizi ustaca bir kolaylıkla sergileyebilirsiniz. Mantıksal ve zekâ yönlü uyanık, özgüvenli ve zinde olursunuz. Çeşitli çalışmalar yapmak, anlayışınızı geliştirmek, dama, satranç gibi zekâ oyunları için uygundur. Aktif olabileceğiniz, yapmaktan hoşlandığınız uğraşlar veya kendinizle ilgili yeni keşifler yönünde kullanabilirsiniz. Sakın dinlenmek için kendinizi zorlamayın, yapacak daha faydalı şeyler bulun.
28 Temmuz günü sulara (Yengeç-Akrep-Balık) akıcılık veren, hissiyatı arttırarak sezgileri açan, romantik haller bahşedebilecek hoş esintili bir zaman…. Mutluluk verecek bir şeyler, kolaylaştırılan uğraşılar, sanatsal doyum için hoş bir nefes var diyelim.

Aslında sık sık yaptıkları bir şey. Ne çok yanyana olmayı ne de birbirlerinden çok uzaklaşmayı sevmediklerinden sessizce ortamdan çekilerek yerini diğerine bırakmayı  seviyorlar. Çok nadir aynı burçta oldukları malum. Daha hareketli olan Merkür 5 Ağustos da Yengeç burcundan çıkıyor, açtığı yere 7 Temmuz da Venüs gelip yerleşiyor. Sevgiyi, güzellikleri, anlayışı, inceliği, sıcaklığı Yengeçlere sunmak için. Aslan burcuna geçen Merkür de halinden memnun, sevdiği, anlaştığı bir burçda olmanın rahatlığını farkettirecektir.

3 Ağustos sert kışkırtıcı etkiler var. Sabit burçları epey rahatsız edebilir. Ay-Güneş-Uranüs “T” karesi dua edelim bir anda ortalığı karıştırmasın.    Bu transit etkisi tamamen bağımsız ve hür olduğunu ispat etme dürtüsü yaratabilir.      İçerlerde bir yerde derin huzursuzluk hissi duyulur ve bu kişiyi rahatsız eder. Hem kendini huzursuz eder hem de etrafını… Bir anda insan hayatında önemli bir değişiklik yapmak isteyebilir. Bazen de, bu kısa sürede hiç beklenmedik bir duygusal üzüntü yaşanabilir. Bazı sorular doğuracak ve cevap aratacak durumlar oluşur. Bunlar genellikle kendi ben’inizi tanıma, kişiliğinizi sorgulama, kapasite ve dayanıklılığınızı anlatıcı sorulardır. Hayatınızdaki yetki sahibi kişiler patronlar veya devlet görevlileri ile ilgili sen-ben tartışmaları doğabilir. Evlilik, ebeveyn ilişkileri sizi isyan ettirici olmaya meyil ettirebilir. Ancak bütün bu olumsuz gibi görünen durumlar kim olduğunuzu gerçekten görmenize yol açması yönünden faydalı da olabilir.
14 Ağustos bazı Aslan ve Koç lar için faydalı olabilecek fırsatlar var. Özellikle bu burçların son üçte birinde doğmuş olanların şansına. Ve işin güzel yanı bugün başlayan her ne olursa 20 Ağustosa kadar gelişerek devam edebilir.

Sevgilerimle…..

nurantuncel@gmail.com