Sufizm ve İnsan

← ANA SAYFA

Astrolog
Nuran Tuncel

 

 

Önceki Yazıları

BURÇLAR da bu AY
HABERLER... Yıldızların dilinden...

23 AĞUSTOS – 22 EYLÜL arası BAŞAK DÖNEMİ
Yıldızlardan  Yansımalar

Güneş ve Ay’ın 60 derecelik uyumlu konum etkileri ile başlayan bu dönem umarım aile, vatan, birlik, beraberlik, sevgi, dostluk konularında yeni fikirler verici, açılımlara vesile olucu, işleri hayırla yoluna koydurucu yüksek enerji verir. Özellikle kendimiz, ailemiz, işlerimizle ilgili konulara yoğunlaşmak, düşünmek, plan yapmak belki de girişimlerde bulunmak için iyi fırsatlar yaratabilir. Daha dikkatli, açık ve net şekilde incelemeler yapmak, varsa halledemediğimiz sorunlara çözüm bulmak diğer zamanlara göre daha kolay gelebilir.

Bu dönemde Merkür sahnede epey uzun kalacak. Etkilerinden daha rahat faydalanacak yapılar, toprak ve su grubu burçlar….
23-27 Ağustos arasında Uranüs ile önemli mesaisi var. Özellikle heyecanlı, enteresanlıklar içerebilecek, süprizli ilginç durumlar ortaya çıkabilir. Akıl ve zeka yönünden hareketlilik, hızlılık ve yaratıcılık vericidir. Yeni şeyler keşfetmek, farklı deneyimler edinmek isteyenlere fırsat verebilir. Daha önce ilgilenmediğiniz konularda araştırmalar yapmak, reklam, siyaset alanları için açıklık vericidir. Süprizlerle karşılaşmaya veya birilerine süpriz yapmaya da uygundur.

Sonrasında Ağustos sonuna kadar Jüpiter ile iletişimleri iyimserlik, geniş ve anlamlı düşünme, rahatlatıcı rol oynar. Sağlık konusunda da önemli etkileri olabilir. Devam edegelen rahatsızlıklarda düzenleyici, koruyucu, yol gösterici fikirler verebilir, faklı imkanlar sunabilir. Ayrıca öğrenim, öğretim, eğitim, bilgiyi yayma amaçlı toplantılar, konferanslar, her tür iletişimler, ticaret, alışveriş, uzun veya kısa yolculuklar için elverişlidir.

Merkür’ün işi bu kadarla bitmiyor. Eylül başında Pluton ve Satürn ile önemli, ciddi, yoğun çalışmaları var. Bir konuda yoğunlaşma, kritik yapma, düşünme ve işlerliği olabilecek isabetli kararlar almada etkin olur. Zeka ve akıl kapasitesini iyi kullandırabilecek etkiler verir. Aynı zamanda yoğun çalışma temposu verebilecek bir durumdur. Beş gün sonra üzerine düşeni yapmış olarak işlerin devamını Güneş e emanet eden Merkür bir hamlede Terazi burcuna geçiyor. Artık idrakları açarak yola devam ettirmek, plan ve organizeler yaptırmak Güneş e kalıyor. Belli amaçlara ulaşmak, ilerlemek, yeni tecrübeler edinmek, ne istediğimizi hayatımıza nasıl bir form vereceğimizi tespit etmek zamanı denilebilir.  

Başak döneminin tamamında Mars, Koç burcundaki yerinden memnun… Kendi krallığında tek başına hükmünü sürüyor. Birkaç günlük Ay ın ziyareti ve mevcut olan Şiron dışında hiçbir ziyaretçi de kabul etmiyor…. Ancak pek rahat duracağını demiyorum. Fıtfatı ateşli, kışkırtıcı, karmaşa yaratıcı ise elden ne gelsin. Ondan sükûnet, uyum, uzlaşım, özveri beklemek biraz tuhaf olur. Eylül ayının ilk haftasında; Aşk, savaş ve disiplin temalarında gergin, çatışmalı, ateşli durumlar gündemde olabilir. Tahayyüllerimizin, beklediklerimizin dışında tablolar çizerek değişik negatif hislerin doğması kışkırtıcı etkiler yaratabilir. İş, meslek veya sosyal ilişkilerinize de burnunu sokabilir. Gözle kaş arasında olmadık sudan sebeplerle başınızı derde sokmayın. Alışveriş, arkadaşlık, aşk, meşk, mesleki ve politik anlamlarda risklerin söz konusu olabileceği hassas günler var.

19 Eylülde Mars-Ay- Satürn ardından 22 Eylül Mars-Merkür-Satürn “T” kareleri yine negatif frekanslı, tetikleyici, karıştırıcı, kızıştırıcı… Öncü burçların daha çok etkileneceği bu konumlara dikkat… Ani başlangıçlar, acele ile yapılacak işler, egoların gücü pek de yabana atılmayacak boyutlarda olacaktır.
Esasında Mars’ın bu konumu günlerle bitse iyi de, bitmiyor… 10 Eylülde başlayacağı yaklaşık üç aylık rötar dönemini Koç burcunda geçirmeye kararlı olan dostumuzun burayı terki Ocak ayına kadar uzanıyor haberi ile noktamızı şimdilik koyalım.
Kendi frekansımızı yüksek tutmaya dikkat ederek egosuz sağlam kafa ve duruşla zorlukların üstesinden gelmek hepimize kolaylaşsın… Sevgilerimle…
@nurantuncel

nurantuncel@gmail.com