Sufizm ve İnsan

← ANA SAYFA

Astrolog
Nuran Tuncel

 

 

Önceki Yazıları

BURÇLAR da bu AY
HABERLER... Yıldızların dilinden...

..........2017 HAZİRAN AYI.......

Geçen ayın aksine hareketli yoğun  bir başlangıç...

Hani demiştik ya cevval Mars sakin Satürn’ü rahatsız ediyor... Şimdi ona bir kaç gün daha katlanması gerek. Kurallar, düzenler zorlanacak, tartışmalar kızışacak, formlar bozulup, eskiler deşilip, tahammülsüzlükler sıkıntı yaratabilecek.

Venüs ise Uranüs ile sarmaş dolaş. Canlı, renkli, maceralı, heyecanlı hareketlilikler, sosyal ve kültürel güzellikler olmasına imkanlar yaratıcıdır. Koç burcunun son derecelerinde gerçekleşen bu yakınlık hem cesur ve güzel, hem beklenmedik  ve farklı etkiler ortaya koyabilir. Ani hatta sıra dışı ilişkiler, evlilikle noktalanan kararlar olabilir ama süreklilik verir mi, bilinmez.

Ayın ilk iki günü isabetli kararlar almak için çok uygun fırsatlar sunabilir. Merkür + Pluton uyumlu açısı geniş algılama ve keskin anlayış kolaylığı vererek aldanmak veya yanlış yöne kaymaktan koruyan bir etki yaratabilir. Bu günlerde yapılanlar yerinde ve etkili olmaya daha yatkındır. Oğlak burçları için epey avantajlıdır. Balık ve Boğalar da olumlu kotada yer almakta...

Güneş ile Jüpiter arası da tam kıvamlı. 7 Hazirana kadar değerlendirilebilir. İyiliklerin, anlayış ve yardımseverliğin, güzel duyguların, faydalı olabilecek her tür etkinliğin daha bilinçli, basiretli, kolay ve özgüvenli olarak tadılması zamanı olabilir. İstenilen değişiklikler yapılabilir, feyz ve ilim edinmek için ziyaretler iyi olur. İkizler, Terazi ve Kovalar ile Aslan burçları da bu sihirli ve iyileştirici dokunuşlardan faydalanabilirler.

2 ve 17 Haziran günleri değişken burçlara dikkatli olmalarını tavsiye edelim. Duyguların kabarmasına, son damlalık yer kalmış durumların taşmasına, gerilmiş, titremiş neler varsa kopmasına yol açabilir. Ve bir anda olup biter de “Ah ben bunu nasıl yaptım” demek eldeki tek seçenek olur...  

4 Haziranda Mars Yengeç burcuna geçiyor. Yine düştü suya bir Ateş... Kaynamalar, coşmalar, kontrolsüz duygu taşkınlıkları, çabuk nem kapıp duygusal çıkışlar bu konumun zevksiz yönleri. Ayrıca hareketli, enerjili, gücünü ve yeteneklerini kullanıp kendini gösterebilme, saklandığı kabuğundan sıyrılarak üstün yönlerini kullanabilme cesareti de verebilir ki bununla neler neler yapılmasın.... Bir de ay boyunca size destek Venüs etkisi olduğunu unutmayın. Şans da verir, etkileyicilik de, kolaylık da sevgi ile güzellik de....

6 Haziranda Venüs Boğa burcuna geçiyor ve ay sonuna kadar sizleri parlatıyor, ışıltı, cezbe ve çekicilik veriyor. Bu dönemde filizlenen bir sevgi korkusuzca ve daima baş koyacağınız bir omuz olmaya adaydır. Ancak menfaatler aşk ve sevginin önüne geçmesin. Madde ve zevkler anlamında da şans açabilir.

Boğa, Yengeç, Başak burçları için mutluluk verici ve güzelleştirici etkileri çok olur. Akrepler  severken acıtmamaya, erotizme kayıp şiddete kapılmamaya, Aslan ve Kovalar alırken de verirkende abartmamaya dikkat ederlerse iyi olur.  

11-17 Haziran arasında Güneş- Satürn karşıtlığı gönlünüzü daraltmasın, umutlarınızı  karartmasın.

21 Haziran Güneş ve Merkür sarmaş dolaş, pek samimi bir şekilde Yengeç kapısından giriyor. Bu kadar yakınlık pek hoş değil. Mantıklı düşünebilme, zekice algılama, anlayış ve kavrayış biraz tehlikede sayılabilir.

Sonrasında Merkür Mars’a yetişiyor. Ve Haziran böylece canlı, hareketli, sabırsız ve telaşlı, bol aksiyonlu, değişimli, hile, kurnazlık, aldatmaca, laf kalabalığı, tartışmalar içinde sona eriyor. Zihinsel enerjinin yüksek ve hareketli zamanıdır ancak yaratıcı, yapıcı ve faydalı kullanılmazsa sıkıntı yaratabilir. Sanat, edebiyat, yazı yazma, el becerileri, yarışmalar, mühendislik, spor ve müzik alanlarında değerlendirilebilir.

Canlı kalalım ama can yakmayalım. Sevelim ama bıktırmayalım...... Hoşçakalın....

nurantuncel@gmail.com