Sufizm ve İnsan

← ANA SAYFA

Astrolog
Nuran Tuncel

 

 

Önceki Yazıları

BURÇLAR da bu AY
HABERLER... Yıldızların dilinden...

..........2017 NİSAN AYI.......

1 Nisan şakası değil, gerçekten Merkür Boğa burcuna tam da bugün girdi. Evet, şimdi değil ama yakında bir şakası da var...

Merkür’ün buradan yansıtacakları; Eğlence, gezme, keyifli  sosyal  faaliyetler ve istek ve zevklere hareketlilik verebilecek fikirleri ön plana çıkarmasıdır. Ayrıca maddi, parasal, finansiyel konular ve sanatsal içerikli  konser, sergi, gezi gibi aktivitelere canlılık gelebilecek günler var önümüzde.

Ancak bir de; yenilere, ilk başlangıçlara adım atılmaması, her konuda birkaç kez düşünülmesi gereken, yanılgıların, ifade zorluklarının, fikir karışıklıklarının, isabetli karar verememenin pişmanlık yaratabileceği etkileri yansıtacak olan MERKÜR ROTAR  dönemi var kapıda. 9 Nisan-3 Mayıs arasında Boğa ve Koç burçlarında..... Kısaca, zevklerin derde dönüşmemesi için dikkat!!!!

Mart ayında Koç burcunda başlayan Venüs rotarı da henüz sona gelmedi. Haliyle Balık burcuna tekrar dönmesi kaçınılmaz. Nisan ortalarına kadar gerilemesi devam edecek olan Venüs’ü şans ve sosyal yönlü biraz dikkate almak fena olmaz. Aşk, sevgi, arkadaşlık, dostluk konularında hassas davranmak, tedbirli ve sabırlı olmak tavsiye edilir. Özellikle Nisan ayının ikinci ve üçüncü haftasında bu konularda sıkıntı ve gerginlik yaratabilecek sert yansımalar olabilir. Yay, Balık, İkizler ve Başak burçları için riskler daha fazla...

4-11 Nisan arasında; Jüpiter, Pluton karesine, Güneş ve Ay’ın de katkılarıyla yüksek enerjili ancak gerginlik, karışıklık, benlik şişkinliği ve haddi aşırtıcı olabilecek etkiler var. Gerek kişisel gerek toplumsal boyutta yoğunluğun artacağı konularda, hesaplaşmalar, abartılı durumlar, iddialar, tutkular veya hırsların devleşmesi gibi haller sergilenebilir. Fikirlerin, düşüncelerin, istek ve menfaatlerin çatışmasına hız verici oluşu dolayısıyla davranışları sert etkilemesi mümkün. Koç,Terazi, Oğlak ve Yengeçler bu vortekse daha da  kolay kapılabilirler.

12-16 Nisan arasında Güneş ile Uranüs kavuşumu Koç’lar  için enteresan olabilir. Özellikle Nisan ortası  doğumlu Koçlar yenilenme sürecine hazır olun. Sizler için yeni bir dönem başlıyor olabilir. Eski alışkanlıklar, düşünceler, fikirler veya davranışlara el sallamanız gerekebilir. Kavrayış, seziş, yaratıcılık artabilir ancak bunlar tuhaf, sıradışı veya kabul edilemez tarz veya tutumlara da yol açabilir. Enerjiniz, kendinize güveniniz tavan yapar, herkesten farklı ve üstün olduğunuza inanır, hiçbir şeyin sizi engellemesine tahammül edemezsiniz. Ani davranışlar, ateşli ve dikbaşlı halleriniz sizi kaoslara çekebilir.

Bu arada beklenmedik, offf dedirtici veya sevindirici süpriz gelişmeler ortaya çıkabilir. Kendiniz, yakınlarınız, hayatınız, tercihleriniz, ilişkilerinizle ilgili orijinal olumlu veya olumsuz deneyimler yaşamınıza farklı heyecanlar katabilir. İkizler, Aslan, Yay ve Kovalar için daha yapıcı ve yaratıcı destek verirken Terazi, Yengeç ve Oğlaklar için kışkırtıcı ve ayartıcı olabilir.

25 Nisanda Koçlar dikkat!!! Uranüs- Ay- Merkür işbirliği güzel bir süpriz ile bu gününüzü unutulmaz yapabilir. Her zamankinden çok farklı bir öğreni, bir fikrin uyanışı, duygularınızı keşfediş, çılgınca istekler, hiçbir şeyi umursamadan özgürce davranmanın keyfini tatmak mümkündür. Hayalinizde olan bir şeyi belkide nasıl olduğunu anlamadan deneyimleyebilirsiniz. Ancak ne olursa olsun sadece tadımlıkdır genellikle devamlılık içermeyebilir.

Güneş 19 Nisan da Boğa burcuna geçiyor, sıcaklığı, canlılığı, enerjisiyle ki hem kendi rahat hem sizlere sağlamlık ve güven verici....

DolunAY; 11 Nisan da Terazi Burcunda... Tüm ilişkilerde hassasiyet artışına dikkat. Hukuk, adalet, hak ve haksızlık konularında patlamalara açık olabilir.

YeniAY; 26 Nisan da Boğa burcunda... İşlerinizde başarılar. Yeni adımlar atabilir,  taze enerjinizle göz kamaştırabilirsiniz.

Yolumuz doğru, inancımız sağlam, hedefimiz aydınlık, azmimiz daim hele bir de sevgimiz samimi ise etkiler eser geçer ama kime ne yazar.....

Sevgilerimle..........

nurantuncel@gmail.com