Sufizm ve İnsan

← ANA SAYFA

Astrolog
Nuran Tuncel

 

 

Önceki Yazıları

BURÇLAR da bu AY
HABERLER... Yıldızların dilinden...

22 EYLÜL – 22 EKİM arası
TERAZİ DÖNEMİ
Yıldızlardan  Yansımalar

Genel olarak bakıldığında bu dönemin biraz daha yoğun olabileceğini söyleyebiliriz. Ancak bu durum farklı fırsatlar sunmaya, görmeğe ve değerlendirmeye açık olanlara belki de hayatlarında önemli değişimler yapmaya uygun pozisyonlar yaratıcı da olabilir. Zorlukları kolaylıklara çevirebilenler kazanacaktır.

Bu dönemin İlk günlerinde (22-23-24 Eylül) geri pozisyonunda olan Mars ın, Terazi burcundaki Merkür ve Oğlak burcundaki Satürn çekişli yıldız topluluğu arasındaki “T” KARE etkileşimleri gündemde. 25 Eylül’de ise transit Ay ‘ın da bu guruba katılımıyla bazı durumların daha hareketlenmesi mümkün. Üstelik Mars’ın rötar durumunda olması bazı sorunlar yaratabilir veya işleri biraz karmaşık hale sokabilir. İki türde etki yapar. Yavaşlayan ve daha ziyade içe çekilen bu enerji kişinin normal zamanda kaçırabileceği ayrıntıları yakalamasına fırsat verirken henüz çözümlenmemiş işlerin tamamlanmasına da yarayabilir. İyi kullanımı sabır, kararlılık, süreklilik kazandırıcı dersler verir. Bir diğer etkisi ise hareket, cesaret, atılım gücünü yanlış veya tehlikeli kullanmaya yol açabilir. İstenmeyen durumlar, hesapta olmayan engeller, çeşitli terslikler her boyutta yaşatabilir. Bu da kavga, savaşlar, yoğun hayat mücadelesi, korkular, kişisel komplexler, çeşitli fiziksel tezahürler, tutkular anlamına gelecektir. Temelde karşılaşılacak sorunlar herkesin kendi egosunun çıktılarına göre takıntılı olunan ve abartılan noktalardan kaynaklanır. Sonrasında biraz rahatlama olsa da bu dönem sonuna kadar Mars’ın, Jüpiter-Pluton-Satürn üçlüsüne sert etkileri devam edeceği unutulmamalıdır.

26-30 EYLÜL arasında Mars – Venüs üçgen etkisi Ateş yapılı burçlar için özellikle sosyal anlamda, arkadaşlık, sevgi ve birliktelikler yönünden cesaret, canlılık, istek yaratıcı olur. Planlar yapıp eyleme geçilebilir. Sanatsal yöndeki yetenekleri değerlendirmek için faydalı olabilir. Cinsel çekiciliği ve gücü de arttırıcıdır. Karşı cinse ilgiyi hareketlendirir, beraberlik istekleri ön plana geçebilir. Duygusal konularda hatalar yapmaya, fazla sert veya gereksiz gevşek olmaya yatkınlık verebilir.
Eylül sonunda Merkür, Terazi’yi terkedip Akrep burcuna geçince Uranüs ile karşılıklı gelmeleri kaçınılmaz oluyor ve 4-10 ekim arasında bu gerçekleşiyor. Ancak enteresan olan; “sen rötarsan ben de olurum” diyen Merkür 13 Ekimde dediğini yapınca Uranüs – Merkür zıtlığı dönem sonuna kadar geri pozisyonlarda devam ediyor.

Merkür’ün 2020 yılındaki son rötarı 13 Ekim – 3 Kasım arasında Akrep burcunda başlayıp, Terazi burcunda nihayetleniyor. Bu süreçte muhalefet yaratmaya, konuşma, iletişim, haberleşmelerde çekişmelere, hatalara yatkınlık çoğalır. Yaratıcı, yenilikçi olmak isterken tuhaf, abes durumlar ortaya çıkabilir, sanki en iyi düşünen kendini kabul edişler alay konusu olabilecek olaylara yol açabilir. Şimşekleri üstüne çekmek de an meselesidir. Kendini seçkin, üstün görüş aslında kendi kendine zarar verebilir. Enerjiyi boşa harcayıp sinirlerin yorgun düşmesi, çelişkiler içinde kalarak yıpranmak mümkündür. Akrep-Boğa-Aslan ve Kovalar için etkiler daha önemlidir.

10-11 Ekim ve civarı, dönemin epey karışık, gergin, yüksek enerjili günleri olmaya aday.  Olumlu/olumsuz pek çok gündem maddesi oluşabilir. Öne çıkan birkaç pozisyon nedir denirse; örneğin Venüs – Uranüs üçgen etkisi ani, beklenmedik, süprizli, heyecanlı, güzel ve farklı ilişkilere hazır olana varım diyebilir. Boğa-Başak ve Oğlak burçlarının özellikle 10 derece ve civarında sabit Ayı, Güneşi veya bir yıldızı olanlar için bereketli değişik deneyimler tattırabilir. Bazı ateş yapılı burçlar sonuçlanmamış, bir neticeye bağlanmamış işlerinde ilerleme şansı bulabilirler. Hatta sosyal bir konuda sistemli bir planla başarıyı yakalayabilirler. Belki kısa bir süre için popüler olmaları bile söz konusudur. Ayrıca Neptün ve Jüpiter arasındaki altmışlık etkileşim manevi anlamdaki mesajların da etkin olacağına, yayılacağına işaret eder. Dinsel, filozofik ve mistik esintilerden faydalanıp açılımlar yakalamak da mümkündür.

Madolyanın diğer yüzünde ise Ay ve Güneşin baş rolleri paylaştıkları “T” SERT KARELİ sert etkilerin varlığından da söz etmeden olmaz. Kararlılık ve kesin hükümlerin devreye girmesi, kalemlerin kırılma noktası, olgunlaşmış ve düşmeğe hazır ne varsa patlak vermesi, gerginliklerin tırmanması, yaşam enerjisini düşürebilecek çeşitli durumlar ve bunlara bağlı depresyon halleri, psikolojik sorunlar artabilir. Her tür İlişkiler için oldukça riskli günler sayılır. Realistlikten uzak abartılı bakış açıları sıkıntı yaratabilir. Ani dürtüler, saldırganlığa dönük tavırlar, idealistlik çabaları ortaya çıkabilir ve çeşitli sorunlar yaratabilir.. Kendi frekansımızı yüksek tutmaya dikkat ederek egosuz sağlam kafa ve duruşla, sakin ve sabırla zorlukların üstesinden gelmek hepimize kolaylaşsın…
Sevgilerimle…
@nurantuncel

nurantuncel@gmail.com