Sufizm ve İnsan

← ANA SAYFA

Astrolog
Nuran Tuncel

 

 

Önceki Yazıları

BURÇLAR da bu AY
HABERLER... Yıldızların dilinden...

21 HAZİRAN - 22 TEMMUZ arası YENGEÇ DÖNEMİ
Yıldızlardan  Yansımalar

Sene 2020…! Senaryosu zengin… Senarist yazıyor, oyuncular görevde… MERKÜR rötarıyla, AY ve GÜNEŞ bolca tutulumlarıyla, NEPTÜN , ŞİRON VE VENÜS hastanesi, pandemisi, aşısı ve maskesiyle, MARS vehim, panik, kargaşası isyanlarıyla, JÜPİTER abartısı, ibret verme çabası, iyileştiriciliyle, URANÜS inanılmaz süprizleri, değişimleri, otoritesi ve yenilikleriyle, SATÜRN VE PLUTON dar boğazları, kısıtlamaları, ağırlığı, yeniden form için yok ediş ve var edişleriyle tam kapasite sahnedeler… Ve daha işleri çok….

18 Haziran itibari ile Yengeç burcunun tam ortasında geri görünmeye karar veren ve 12 Temmuz’a kadar niyete giren Merkür rötar haberimiz ilk sırada…. Bunun açıklamasına girmek istemiyorum. Zaten cümle alem biliyoruz ki; rötar dönemleri yeni başlangıçlar yapmak, kararlar almak için uygun değil. İsabetli olamama riski yüksek olan zamandır. Her durumda daha dikkatli olmak tavsiye edilir.
21 Haziranda Güneş, Yeni AY ile birlikte Yengeç burcuna henüz adım atarken bir de tutulum gerçekleştiriyor.  Yılın ilk Güneş tutulması özelliğine sahip. Sabah 9 sularında meydana gelecek Halkalı bir tutulum ve ülkemizden görülmüyor. Ancak bu bizler etkilenmeyiz anlamına gelmiyor.
Tam mevsim dönüşünde, öncü burç da, “0” derecede ve Ay düğümleri ile ilişkili bir pozisyonda meydana gelen bu tutulum kişisel, toplumsal, kültürel ve geleneksel yönlerden oldukça önemli kritik bir noktada. Birçok şeye öncülük edeceği ve biraz da aceleci olabileceği sinyalini veriyor. Aile ile ilgili konularda, vatan, millet, ülkeler bazında toplumsal ve sosyal konularda, ilişkilerde, duygusal temalı pek çok alanda, temel insan ihtiyaçları anlamındaki gerekliliklerde yeni şekillenmeler, yaşam tarzında değişiklikler, eskilerden kopma zorlukları gibi durumlar olabilecektir. Özellikle Merkür ün ters durumu da göz önüne alınarak atılacak adımlarda, alınacak kararlarda, kısaca her hal ve gidişimizde epey dikkatli olmakta fayda görüyorum. Savurganlık, boş vermişlik, bana birşey olmaz demenin vakti değil. Tembellik de etmeden aklını doğru kullanabilen kazanır.

Doğal olarak en çok etkilenecekler Yengeç burçları ve özellikle bu burcun ilk günlerinde doğmuş olanlar ile Oğlak burcunun ilk günlerinde hayata adım atanlar. Tam sınırda olması nedeniyle İkizlerin son günlerinde doğanlar da bu vortexse dahil edilebilir. Ayrıca; Koç, Boğa, Balık, Başak, Terazi ve Akrep burçlarının ilk günlerinde doğanlar için önem arz etmektedir.

AY dan ise çifte hareket var. İlk tutulumu 5 Haziranda Yay burcunda yaşandı, ikincisi de 5 Temmuz da Oğlak burcunda elbet…. Duyguları yoğun etkiler, anormal dışa vurumlar olabilir. Geçmiş deneyimleri temizleyici de olabilir. Bunu yaparken krizler oluşabilir. Olayları çabuklaştırıcı etki de yaratabilir.
Bu dönemde Jüpiter – Pluton ilişkisi de bir hayli samimi ve sağlam. Bu kavuşum sık oluşan bir konum değildir onun için önemlidir. Bi sonraki 2033 yılında… Bunun artı etkileri olabileceği kadar olumsuz tesirleri de olabilir. Bazı durumların tamamen örtülmesi, gizli kalması, kapalı kapılar ardında geliştirilmesi, büyütülmesi kolaylaşır. Yeni başgösteren durumlara acil çareler bulunması gerekebilir. İyileştirme, çözümler anlamında köklü buluşlar da olması mümkün. Kişilerde veya toplumlardaki mevcut potansiyeli en güçlü şekilde kullanmaya fırsat verir ve başarma hırsı çok yüksek olur. Güçlü azim istenilen hedefe yıka döke de olsa vardırabilir. Bu transit isteklere ulaşma ve başarma yönünden destek vericidir. Ayrıca hadsiz hesapsız güç ve yetki anlamına da gelir. Kişisel anlamda kullanımı kendini iyileştirme, ıslah etme, arındırıp saflaştırma yönündedir. Buna ermek kolay değildir. Bedelini ödeyebilen erişebilir.

Haziran ayının son  günleri ile Temmuz’un ilk günlerinde Uranüs’ün 60 dereceden etki alanına giren Merkür ve Güneş Yengeç burçları için süprizli, enteresan hoş günlere işaret ediyor. Yeni olaylar canlandırıcı tarz yaratıcı heyecanlara sebep olabilir. Yeni fikirler, ilgiler, iletişimler, meraklar hayatınızı bir müddet için renklendirebilir. Ayrıca Başak, Balık ve Akrep burçlarından bu etkiyi alanlar olacaktır.
2 Temmuz günü Koç – Kova – Aslan ve Terazi burçlarının ilk haftasında doğanlar için keyifli olabilecek imkanlar verebilir. Sevgi ve hissiyat temalı güzel gelişmeler yakalayabilir, hoş saatler geçirebilirler.

Haziran ayının son gününde Mars Balık burcundan ayrılıp kendi yeri olan Koç burcuna geçiyor ve burada geçireceği uzunca bir döneme başlıyor. Koçların gözü aydın. İhtiyacı oldukları enerjiyi, cesareti, atılımcılığı, önderliği rahatça bulup değerlendirebilirler. Egoları tavan yapabilir, “ben..ben” demeyi iyice abartabilirler. Koşuşturmaları, istekleri, hevesleri onları rahat bırakmaz. Çok hareket çok bereket diliyoruz….

10 Temmuz; su yapılı burçlar için hassas bir gün olabilir. Sezgi, romantiklik, iyimserlik, yaratıcılık ve sanatsallık yönleriniz için faydalıdır. 10- 16 Kasım arasında doğan Akrepler pozitif yüksek bir enerji ile iç alemlerinde hoş hissedişler bulabilir bunu belli etmeden dışa yansıtarak sosyalleşebilirler. Yaratıcı olabilecekleri, sezgi ve hayallerini kolayca kullanabilecekleri bir gün geçirebilirler. Normal zamanlarda yapamayacağınız şeyleri yapabilme imkanınız olur. Bunu kullanmalısınız. Cazibenizi de konuşturabileceğiniz zamandır ama çizmeyi aşmayın derim….

Dönemin son günleri karışık ve epey kritik olabilir. Dikkatleri bir noktaya kilitleyebilecek olaylar mümkün. Son haberimiz Satürn den.  Adım adım gerileyerek Temmuz ayı başında yeniden Oğlak burcuna geçiyor. Eylül sonuna kadar rötarı devam ediyor, tamamen Kova burcuna dönüşü ise Aralık ayı ortalarına kadar uzanıyor. Satırları fazla uzatmadan devamını gelecek aylarda yorumlamak dileğiyle.

Bizlere düşen kişisel olarak güçlü kalabilmek gerekenleri yapmak. Her şey mümkün. İçselliğini, inancını, aklını güçlü tutan her zaman selamete erecektir. Sağlıklı ferah güzel günler temenni ederim. Sevgilerimle…

nurantuncel@gmail.com