Mantık, iletişim, alış veriş, bedensel ve zihinsel haberleşme ve Bağlantılar planeti olarak bilinen merkür gezegeninin astrolojik açıdan  günlük hayatımızı etkileyen faktörlerini geçmiş tarihte bu sutunlar da sizlere açıklamaya çalışmıştık.
Buğün de merkürün yaratacağı  farklı konumlara değinelim
Bu planetin kısa ancak anlamlı  bir ziyareti var...

Merkür  Kova burcunda 5 Şubata kadar orijinal ve hareketli sahnelerle dolu bir şov sergilemeye sabırsızlanıyor... Kovadaki Neptün ve Uranüs ile kavuşmaları ise kaçırılmayacak bir fırsat...
Bu dönemde düşünsel yeteneklerin dehalık çizgisine varması, doğru ilhamlar alarak karar verebilme, insanlara yararlı yeniliklerin, bilimsel çalışmaların hızlanması, bireysel hobilerin ve yeteneklerin yol alması beklenmelidir.
Yazar ve konuşmacılar için yaratıcı, etkileyici ve açıklık getirici konuşma veya yazım kolaylığı, kitle iletişimcileri ve reklamcılar için orijin fikirler yakalama  fırsatları verir.
Kişi ilgilendiği konuda radikal güçte yeni fikirler icat eder, yeni metotlar geliştirebilir.

Yaşamsal, zihinsel ve fiilsel hareketlilik getiren bu dönem en iyi Kovaları etkilerken, Koç – İkizler – Terazi ve Yaylar içinde sevindirici...
Aslanlarda ise kapasite artışı olur ancak aşırı düşünsel hızlılık ve bunun getirisi olarak kendini çok üstün görme ilişkilerde sorunlar yaratabilir.
Fikir yoğunluğu kargaşa ve gerginliğe neden olabilir.
Akrep ve Boğalar için de dikkat ve fren gerektirecek bir dönem....
Anlatılan özelliklerle ilgili tavsiyelere kulak vermenizi ve huzur dolu bir dönem geçirmenizi dilerim.

Ahmet F. Yüksel
İstanbul 21-1-2000

 


Üst Ana sayfa e-mail